Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkovský sraz v Kroměříži 25. 1. 2020

  vydáno  •  srazy Alíka

  V sobotu 25. ledna se konal další sraz Alíka. Tentokrát jsme zamířili na Moravu, protože tam už docela dlouho žádný sraz nebyl. Viděli jsme zahradu u zámku, muzeum, protiatomový kryt a taky jsme se pořádně nadlábli! :-D

  Náměstí v Kroměříži, © majdula2000

  Sejít jsme se měli mezi 10:00 a 10:30 na vlakovém nádraží, případně o malinko později na autobusovém. Většina lidí dorazila na to vlakové, tak jsme si tam trochu povídali a do toho i dělali blbinky. Po půl 11 už jsme neměli žádné zprávy, že by měl někdo další přijet, tak jsme se šli podívat, jestli někdo nečeká na autobusáku. Ani tam nikdo nebyl, čekali jsme hlavně na VikiKláru, ale ta se pak omlouvala, že má horečky, takže nemůže přijet.

  Na autobusáku, © majdula2000

  Bylo nás tedy celkem 7 z Alíka (MrTheBest, vikinka28, Parníček512, Pralinka2, kebaba, JosefNeoral12 a já) a ještě 2 doprovody. Vydali jsme se do zámecké zahrady, ale jelikož nebylo moc času, tak jsme ji spíš jen tak rychle prošli. Cestou jsme viděli taky veverku, která tam hopkala a pak utekla na strom. Vzpomněli jsme si u toho na VeverkuČiperku z Alíka, která taky původně měla dorazit, ale nakonec nepřijela. Ze zahrady už jsme šli rovnou na oběd do restaurace.

  Zahrada, © majdula2000

  Tam jsme začali tím, že jsme prozkoumali, zda máme wifi, a spojili se přes videohovor s lékařským, který nemohl přijet. Objednali jsme si pití a jídlo a při čekání si povídali, spolu, ale i s Lukášem. Nad naším stolem vedly trubky, takže když mobil zůstal ležet na stole a nebyl na nikoho z nás otočený, tak musel lékařský koukat na ně. :-D Když nám donesli jídlo a pití, tak jsme se najedli a u toho všeho jsme podepisovali prezenčku, deníček a pohled. Seděli jsme tam asi hodinu a půl.

  V restauraci, © majdula2000

  Po obědě byl na řadě protiatomový kryt pod knihovnou. Měli jsme tam být ve 13 hodin, takže jsme neměli moc času na to, abychom se courali. Jenže v ulici, kterou jsme šli, byl obchod, ve kterém měli čokoládové pralinky. Takže tam samozřejmě náš Pralinka musel jít nakupovat. My jsme na něj čekali venku, ale trvalo mu to děsně dlouho, tak se pak část šla podívat, co tam dělá. Akorát už se chystal ven, dal nám pralinky a šli jsme za ostatními.

  Čekání, až Pralinka koupí pralinky, © majdula2000

  Po chvilce jsme se ocitli na takové křižovatce. Na střeše z jednoho domů tam bylo strašně moc holubů! A samozřejmě co dělá Pralinka, když vidí holuby? Má Vánoce a musí fotit a fotit a fotit. Tak jsme teda fotili holuby, ale organizátor nás pořád popoháněl, protože jsme tak úplně nestíhali. Ovšem poslední kousek cesty už nijak zajímavý nebyl, takže alespoň tam jsme mohli jít celkem rychle.

  Holubi na střeše xD, © majdula2000

  Ke vchodu za námi během chvilky přišel pán, který nás vzal dolů na průzkum. Byla tam spousta místností, v některých byl třeba stůl s nějakými věcmi a kabáty, jinde postel, pak různé technické místnosti, v jedné z nich jsme se zdrželi trochu dýl, abychom mohli pořádně rozpohybovat takovou kliku, v jiné byly mapy, pak jakási „marodka“, kanceláře nebo knihovna. Nakonec jsme dostali ještě knížečky o Kroměříži a záložky do knížek.

  Marodka v praxi, © majdula2000

  Po krytu následovalo muzeum. Vrátili jsme se zpátky na náměstí, kde jsme byli i na obědě, tam se udělala skupinová fotka u kašny, a pak už hurá do muzea. Byly tam 4 expozice – Strážci času, podzemí, obrazy a jedna historická. Tam jsme se trochu rozdělili, já byla původně s vikinkou, JosefemNeoralem12 a Pralinkou. Pak jsme ale Pralinkovi utekli a schovali se mu. O:-)

  Vikinka a JosefNeoral, © majdula2000

  Když jsme to měli všechno prohlédnuté a byli jsme zase pohromadě, tak jsme se šli znovu podívat do zámecké zahrady. Tam nám ale řekli, že se už za 10 minut zavírá, tak jsme se jen rychle podívali na pávy a opičky a šli zase ven. Byly 4 hodiny, takže jsme měli ještě trochu času. Jelikož v restauraci, kde jsme obědvali, měli mít pizzu, ale neměli, tak jsme šli do restaurace znovu, ale fakt už do restaurace s pizzou. :-D

  Páv, © majdula2000

  Někteří si dali pizzu, jiní polívku, palačinku nebo zmrzlinu a samozřejmě pití. Po chvilce už musela vikinka jít, protože na ni už čekali rodiče, kteří chtěli být brzy doma. My ostatní jsme tam ještě zůstali, protože někteří byli autem, takže je čas netlačil, a nám ostatním jel vlak až před šestou hodinu. Měli jsme mít v Hulíně 3 minuty na přestup, ale nakonec jsme jeli do Hulína všichni autem, někdo s kebabou a někdo s Parníčkem a jeho tatínkem.

  Společná fotka v krytu, © majdula2000

  V Hulíně jsme se zase částečně rozloučili. Ti, co byli auty, už jeli domů, a zbytek nás šel na vlak. Jeli jsme společně do Přerova, kde JosefNeoral12 s tatínkem přestupovali na jiný vlak, my s Pralinkou jsme pokračovali až do Prahy, kde už jsme se rozloučili také.

  Myslím, že se sraz moc povedl, a už se těším, až se zase uvidíme.

  Teď nás čeká kolotoč jarních prázdnin, takže bude chvíli pauza, protože o prázdninách se srazy nedělají. Další sraz tedy bude nejspíš v dubnu, a to konkrétně v Chebu, podrobnosti se včas dozvíte v Alíkovinách.

  Pralinkovy fotky ze srazu jsou zde: http://pralinka.venku.cz/srazalik64.php.

  Tady je jedno video ze zahrady:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 1. února 2020 ve 13:58.
  Copinka v něm napsala:

  Děkuji za pohled :-)@)->-

  Příspěvek z 31. ledna 2020 v 15:00.
  vikinka28 v něm napsala:

  A nedavej palec dolu..

  Příspěvek z 31. ledna 2020 ve 14:07.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tys tam měla být osobně, Čiperko!:-|