Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkovský sraz v Ostravě: 26.01.2019

  vydáno  •  Srazy uživatelů Alíka

  Chcete se dozvědět, jak dopadl sraz? Tak čtěte dál a uvidíte, co jsme všechno na srazu zažili a poznali.

  VeverkaČiperka123 a lékařský na srazu v Ostravě :), © lékařský

  Sešli jsme se v 11:30 na hlavním nádraží v Ostravě. Chvilku jsme čekali, jestli ještě někdo, kdo by měl přijít, přijde. Potom jsme šli na tramvaj, na kterou jsme nečekali dlouho. Ta nás zavezla do restaurace, kde jsme měli zarezervovaný oběd. Trošku jsme si tam povídali a pozdravili pár lidí, kteří byli zrovna na Alíkovi, jelikož tam byla Wi-Fi síť. Na obědě se také vyřizovaly pohledy, které jsou pro ty, co se nemohli srazu účastnit. Všichni se na ty pohledy také podepisovali.

  Poznávací znamení na Alíkovský sraz - kos (Ostrava - 26.01.2019), © lékařský


  Plyšová veverka, © majdula2000


  Plyšová veverka 2, © VeverkaČiperka123

  Po obědě měla nastat druhá část plánu. Měli jsme jet na haldu Ema. Tam jsme se dostali tramvají a trolejbusem. V tramvaji se docela dost zajímavě platilo za jízdenky. Muselo se přijít k takové krabičce, ke které se mohla přiložit platební karta nebo jejich kartička na dopravu. Když jste přiložili, ukázalo vám to: „Máte platnou jízdenku“ a při výstupu se muselo zase přiložit, a tam to ukázalo: „Výstup“. Některým to moc nešlo. Však tohle viděli poprvé, takže to moc nevadilo.

  Když jsme dorazili na zastávku, kam jezdí autobus k ZOO, vyrazili jsme na Emu neboli na ostravskou přírodní památku. Do ZOO jsme nešli. Snad příště.

  Cesta na Emu byla celá jako z ledu. Byla dost klouzavá, takže jsme si museli dávat pozor. Skoro všichni alespoň jednou spadli. Ale přesto se našlo pár jedinců, kteří na sebe házeli sníh. :-D Na vrcholu byla lavička, tak jsme si sedli. Zároveň Pralinka nás tam všechny vyfotil, takže jsme měli skupinovou fotku. Organizátor srazu nám řekl kratší výklad o Emě a pak se šlo dolů.

  Kříž na Haldĕ Ema., © lékařský


  Halda Ema, © lékařský


  Dolů už jsme šli jinou cestou, která nebyla až tak moc klouzavá. Cestou se samozřejmě taky fotilo. Do města jsme došli pěšky. Ve městě jsme udělali taky pěknou fotku.

  Chtěli jsme si dát „Katowicke rurki“, ale v obchodě, kde se prodávaly, bylo zavřeno, takže nic nebylo. Navíc se prodávají jen v Ostravě.

  Přišli jsme na zastávku „Most Miloše Sýkory“ a odtamtud jsme jeli trolejbusem číslo 101 na hlavní nádraží. Tam jsme se rozloučili a rozdělili se do vlaků, kterými jsme jeli domů.

  Srazu se účastnili: Pralinka2 (správce Alíka), majdula2000 (správkyně klubovny), Šťur (organizátor), VeverkaČiperka123, lékařský, JosefNeoral12, JojoLady, VikiKlára, vikinka28.

  Skupinové foto se všemi účastníky srazu, včetně některých rodičů., © Pralinka2


  Sraz se podle mě vydařil, byl super a hodně jsme se nasmáli.

  Děkuji organizátorům za naplánování takového srazu. :-)

  Fotky jsou dostupné na adrese: pralinka.venku.cz/srazalik58.php?z=m

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 16. března ve 22:11.
  vikinka28 v něm napsala:

  Tak to je huste, jak to uz byly 2 roky 8-o To jsem se teda hodne zmenila :D

  Příspěvek z 16. března v 19:11.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Jo, díky!

  Příspěvek z 16. března v 17:11.
  Hogo v něm napsal:

  Pralinku a Majdu poznám vždycky, lékařský je jasnej, vikinku jsem též poznal a JojoLady taky! O:-)