Alíkovina

Alíkovský sraz v Ostravě 26. 1. 2019

vydáno  •  Srazy uživatelů Alíka

V sobotu 26. ledna byl sraz Alíka v Ostravě. Sice byla pořádná zima, ale i tak jsme si to moc užili...

Cesta do centra, © majdula2000

Poslední lednovou sobotu tohoto roku se konal Alíkovský sraz v Ostravě. Sešli jsme se tak nějak postupně (většinou podle příjezdu vlaků) na hlavním nádraží, měli jsme tam být v 11:30, ale nakonec jsme odtamtud odcházeli až před dvanáctou hodinou, protože jsme čekali na tramvaj a také na jednu uživatelku, která se asi nějak zapomněla. Bylo nás tedy 9 – Pralinka2, Šťur, lékařský, VeverkaČiperka123, VikiKlára, JojoLady, vikinka28, JosefNeoral12, já a ještě pár rodičů, kteří dělali doprovod.

Pralinka fotí na nádraží holuba, © majdula2000

Z nádraží jsme šli na zastávku, na které jsme naskočili na tramvaj. V tramvaji byla největší legrace s tím, abychom si přes platební karty nějak koupili jízdenky, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Dojeli jsme na zastávku kousek od restaurace a šli jsme na oběd.

V restauraci jsme tak trošku poletovali po Alíkovi, hlavně v klubovně, čehož si možná někteří z vás i všimli. Taky jsme tam podepisovali listinu, pohledy a deníček a u toho jsme si spolu povídali a dělali blbinky.O:-)

Po obědě jsme se vydali zpátky na zastávku, ze které jsme vyrazili směrem k haldě Emě. Tam to pořádně klouzalo, takže místy jsme šli po náledí a každou chvilku se někdo válel po zemi, protože uklouzl. U toho klouzání jsme po sobě ještě občas házeli sníh, ale nakonec jsme se všichni v pořádku dostali na vrchol.

Veverka a lékařský, © majdula2000

Nahoře byla opravdu zima, ale museli jsme čekat, až si Pralinka nastaví stativ, abychom mohli udělat společnou fotku. Když bylo konečně hotovo, tak nám organizátor srazu pověděl něco o kopci, na kterém jsme se zrovna nacházeli. Dozvěděli jsme se, že je to ostravská sopka. Na některých místech tam opravdu ani nebyl sníh, protože z toho kopce vychází teplo. Pak už nás čekala cesta dolů. Ta byla plná různých kamenů a hrbolů, takže se Veverka bála, že spadne, tak jsem ji chytla za ruku, což dopadlo tak, že jsme dolů vlastně běžely a u toho skákaly (jo, kdyby měla jedna spadnout, tak asi spadneme obě, ale nestalo se to :-D). Když už jsme byli skoro na silnici, tak byl v jednom místě pod sněhem obrovský led, takže někteří jeli ten kousek po zadku, ale bylo vidět, že to všichni berou s humorem, takže jsme se u toho docela nasmáli.

Na zastávce, © majdula2000

Poslední část plánu byla projít si trošku centrum, takže jsme šli nejdříve kolem slezskoostravské radnice, pak přes most, který odděluje moravskou a slezskou část Ostravy, a nakonec ještě na náměstí. Kousek za náměstím jsme si tak trošku zahráli na Teletubbies a jejich tuli, tuli – objímali jsme se opravdu všichni. Teda kromě Pralinky, který si šel vyfotit sochu a pak fotil ještě nás. Pak už bylo bohužel hrozně moc hodin, takže jsme museli zamířit trolejbusem na nádraží, aby nám neujely vlaky.

Náměstí, © majdula2000

Na nádraží jsme šli nejdříve společně vyprovodit ty, kterým už jel vlak. Na nástupišti jsme čekali, než se vlak rozjede, abychom jim mohli zamávat, a pak už jsme šli do čekárny, protože bylo potřeba ještě dopsat adresy na pohledy a odnést je do schránky. Nakonec jsme to všechno stihli a nezbývalo nic jiného, než jít zase na nástupiště, počkat na vlak a vydat se na cestu domů také.

Vlak, kterým odjížděla část účastníků srazu, © majdula2000

Myslím, že se celý sraz vydařil, a doufám, že se zase brzy na nějakém dalším uvidíme.

Více fotek najdete tady: pralinka.venku.cz/srazalik58.php.

Další sraz by měl být 23. března v Karlových Varech.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (86)

Příspěvek z 22. února ve 20:30.
Šťur v něm napsal:

Sice pozdě, ale přece...
Pokud někdo neviděl moje fotky ze srazu a stojí o ně, pak vězte, že jsou zde: stur.rajce.idnes.cz/Sraz%5fAlika%5fv%5fOstrave%5f26.%5f1.%5f2019/

Příspěvek z 14. února v 18:17.
lékařský v něm napsal:

Když porovnáme hlasy s přídělem kaček tak umístění by bylo stejné :-)

Příspěvek z 12. února v 15:19.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

:->:-)R^;-)