Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkovský sraz v Plzni - 26. května 2007

  vydáno  •  Volný čas venku
  Mari1: V sobotu 26. května se konal sraz Alíka v Plzni, který si vymyslel náš kamarád z Oloví –ochranka–. Ten si mě velice vynalézavě zvolil za svého zástupce, abych mu s přípravami a organizací srazu pomohla.

  Po dlouhém plánování a připravování nakonec vše dopadlo jinak. Míra –ochranka– se nemohl srazu zúčastnit, ale vše bylo domluveno, naplánováno a účastníci byli přihlášeni. Posun na jiný termín již nebyl možný, tak jsme se nakonec přeci jenom v dohodnutou sobotu vydali na cestu.

  V Plzni se nás sešlo jedenáct a to: řidičJiří, tanečniceJiřka, Mari1, Pralinka2, Faruk, Deniska1601, vikinkaa, Petruninka, čičinka55, HonzaG a jediný účastník z Plzně MuDrc_.

  HonzaG: Cesta vlakem byla moc krásná. Zpívalo se a říkaly se vtipy. Také jsme koukali z chodbičky z otevřených oken. Mari1, naše paní učitelka, kolem nás kroužila, aby nikdo nevystrčil z okna ani nos. V Plzni jsme vystoupili a šli jsme na WC do nedalekého obchodního domu. Tam byly jezdící schody. Pořád jsme přemlouvali Mari1, abychom mohli jezdit, dovolila nám to a schody jsme sjeli 3x. Potom už se muselo zpátky do čekárny, kde jsme se měli setkat s dalšími účastníky srazu.

  Najedli jsme se a mezi tím dorazil Pralinka2 z Ústí nad Labem a jediný účastník z Plzně MuDrc_. V čekárně jsme podepsali prezenční listinu a napsali pohledy. Pak už jsme se všichni vydali na tramvaj.

  Faruk: Šli jsme na tramvajovou zastávku, kam po chvilkovém čekání přijel tramvaj č. 1. Nastoupili jsme a jelo se do ZOO. Po vystoupení z tramvaje nás MuDrc_ vedl podchody pod rušnými silnicemi. A v podchodech jsme dělali hlouposti. Halekalo se a Pralinka2 tam štěkal jako vzteklý pes.

  Cestou jsme potkali strom platan, kde se pořídila jedna skupinová fotka, také jsme viděli mašinku, která vezla lidi do ZOO. To byl i náš cíl. Mari1 nám koupila vstupenky a hned na začátku ZOO byli lvi. Chvilku tam byla jenom lvice, ale pak tam přišel lev a měl v tlamě asi půlmetrovou kost s masem, možná nějaký neposlušný návštěvník. Ten lev měl pěknou hřívu.

  Petruninka: V ZOO jsme viděli páva s nádherně roztaženým ocasem. Potom jsme soutěžili na Dni dětí!!! Od soutěží se šlo přes noční pavilon se zvířaty a kolem hračkářství „U lemura“ na svačinu. Tam byl venku veliký dřevěný krokodýl a další průlezky. Pralinka2, Mari1, tanečniceJiřka a řidičJiří si koupili jídlo a naobědvali se. My ostatní jsme blbnuli venku a také jsme byli utrácet v hračkářství. U Chňapíka (toho velikého dřevěného krokodýla) jsme se vyfotili a šli si prohlížet další zvířátka. Došlo se až k velbloudovi, a na něm jsem se svezla. Bolela mě z toho sedla sedínka. A s tím velbloudem jsme se vyfotili!

  vikinkaa: V zoologické zahradě jsem jela na velbloudovi, jezdila jsem 7 koleček . A pak nás Pralinka2 u toho velblouda všechny vyfotil. Fotografoval i řidičJiří. Také jsme si asi pět minut hráli s oslíkama.

  Viděli jsme medvědy a ovce, kočku divokou, supy, krokodýla, sysla, býka, páva s roztaženým ocasem, lva a lvici,vlka bez Červené Karkulky, koně, velbloudy a oslíky, lemura, plameňáky, tučňáky, želvy a ještě hodně moc zvířátek. Některá bylo dokonce možno si i pohladit. Chtěli jsme se svézt vláčkem, který vozil lidi z náměstí do ZOO a zpět, jenže on byl plný. Přišli jsme moc pozdě.

  Vyrazilo se tedy pěšky na tramvaj č. 1. Prošlo se opět jedním podchodem, kde se to neobešlo bez kvičení, pištění a Pralinkovo štěkání. Tramvaj přijela brzy. Dětští účastníci srazu společně s Pralinkou2 a Mari1 vystoupili na náměstí, zatímco tanečniceJiřka a řidičJiří jeli na nádraží, kde na nás počkali. TanečniciJiřku totiž hodně moc rozbolela bolavá pata.

  Na náměstí nás Pralinka2 vyfotil u morového sloupu a u kostela. MuDrc_ nám pověděl něco málo o historii města a ukázal nám kouzelného andělíčka, který prý plní přání. Cestou na nádraží jsme šli kolem Černé věže ke Spejblovi a Hurvínkovi, tam se také fotilo. A cestou nás potkala i zmrzlina, heč! Na nádraží jsme se rozloučili a potom jsme ještě z vlaku do vlaku Pralinkovi2 zamávali.

  Deniska1601: Sraz byl moc pěkný a vydařený, líbila se mi už cesta vlakem do Plzně, protože ji znám pouze autem. Zaujalo mě, jak MuDrc_ vyprávěl o historii Plzně. Přálo nám i krásné počasí, takže jsme v ZOO viděli spoustu hezkých zvířat a taky jsme si užili spoustu zábavy. Nálada byla skvělá. Seznámila jsem se s Pralinkou2 a s MuDrc_em, s řidičemJiřím a viděla jsem zase kamarády ze školy v Královském Poříčí. Sice jsme nestihli projít vše, ale to si můžeme vynahradit na některém příštím srazu.

  Pralinka2: V sobotu 26. 5. 2007 se konal další alíkovský sraz, tentokrát v Plzni, což je krajské město Plzeňského kraje, ale taky sídelní město plzeňské diecéze a místo původu mnoha významných postav, například i Spejbla a Hurvínka. Na tomto srazu se nás sešlo jedenáct.

  Sraz vymyslel a naplánoval uživatel -ochranka-, ale nakonec se nemohl zúčastnit, takže na srazu nebyl a muselo se to zkusit zvládnout i bez něj. Takže srazu se zúčastnili Mari1, řidičJiří, tanečniceJiřka, čičinka55, Deniska1601, Faruk, HonzaG, Petruninka a vikinkaa z okolí Sokolova a Královského Poříčí, dále Pralinka2 z Ústí nad Labem a MuDrc_, jediný místní účastník z Plzně.

  Sešli jsme se kolem jedenácté hodiny v čekárně plzeňského nádraží. Poté, co jsme podepsali prezenční listinu a pohledy a počkali, zda se přece jen neobjeví někdo z dalších přihlášených místních plzeňských účastníků, jsme vyrazili na cestu k ZOO. Vedl nás MuDrc_ jako místní, který znal cestu. Již cestou z nádraží bylo možno pozorovat zajímavý úkaz, že HonzaG s oblibou chodí dolů po schodech pozpátku. Došli jsme na zastávku tramvaje a tramvají dojeli na zastávku, od které to bylo už jen asi čtvrthodinku k ZOO.

  V zoologické zahradě bylo mnoho zajímavých zvířat. Kromě takových, která se v zoologických zahradách běžně vyskytují, se tam vyskytoval i velbloud, na kterém se dalo jezdit, i když jízdné bylo dražší než jízdné v tramvaji, dále tam měli čápa na komíně a také včely.

  Počasí celkem přálo. Bylo docela horko, takže přišla k chuti nějaká ta zmrzlina, ale bouřka nepřišla, i když po okolí se nějaké bouřky potloukaly a někteří z nás je cestou domů potkali. Zpátky jsme se chtěli svézt takovým speciálním vláčkem přímo od ZOO, ale byl již obsazen, tak jsme se museli v tom horku trmácet opět až k tramvaji. Dojeli jsme na náměstí, abychom z toho města viděli i něco jiného než ZOO, a pak jsme ještě navštívili pomník významných plzeňských rodáků Spejbla a Hurvínka. A pak jsme se již odebrali na vlak, místní účastník na MHD.

  Sraz byl docela zajímavý, i když se ho bohužel nezúčastnil hlavní organizátor, na kterého se všichni těšili. No snad se ještě někdy někde uvidíme. Nějaké fotky ze srazu jsou například tady, tady a tady. Doufám, že se zase někdy uvidíme na nějakém dalším srazu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 30. března 2021 ve 12:51.
  Šnekafrický v něm napsala:

  Teda pardon... Já myslela že je to nástěnka a on je to článek.

  Příspěvek z 28. března 2021 v 15:15.
  Šnekafrický v něm napsala:

  Nástěnky nejsou od hašteření. Hogo, já ji taky moc nechápu... :-|

  Příspěvek z 28. března 2021 ve 14:29.
  Hogo v něm napsal:

  A co jsi psala dvě hodiny? Vůbec nevím o čem mluvíš, na koho to je ani proč to píšeš…