Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkovský sraz v Praze (15. 6. 2024) z pohledu Sysinky

  vydáno  •  srazy Alíka · Praha

  Bojíte se jet na sraz? Já jsem se taky bála, ale i přes to všechno jsem se vydala na sraz až do Prahy! Potkala jsem spoustu super lidiček a užila si skvělý den. A jak to probíhalo? O tom už má dnešní Alíkovina...

  Petřínská rozhledna, © fanny9498

  Sraz v Praze byl pro mě jedno velké dobrodružství. Jelikož bydlím daleko od hlavního města, musela jsem vstávat před čtvrtou ráno. Chvíli po probuzení se jsem dostala poplašnou zprávu od fanny9498, zda jsem nezaspala! Měla jet na sraz poprvé stejně jako já. Bála se, abych ji v tom nenechala a nerozmyslela si to na poslední chvíli... Ale já si to nerozmyslela! :-)

  Jelikož jsem nestihla ráno MHD, musela jsem vyrazit na nádraží ve městě, kde bydlím, pěšky. Spěchala jsem, aby mi to přeci jenom neujelo, protože to by mě asi hodně mrzelo... a stihla jsem to. :-)

  Ve vlaku do Prahy :-)

  Celou cestu do Prahy jsem si psala s majdulou2000 a fanny9498. Až jsem po dlouhé cestě přeci jenom dorazila na Hlavní nádraží v Praze.

  Hned u vlaku na mě čekali majdula2000, Rex999, fanny9498 a lékařský. Přivítala jsem se s nimi a šli jsme vyhlížet VelkéhoBochníka, který se k nám po chvíli taky připojil. Pozdravili jsme se, skládali večerníčkové čepice, kvůli kterým jsem si musela koupit noviny :-D, a čekali na ostatní.

  Jakmile dorazila i Blér a byli jsme všichni, zamířili jsme do nákupního centra Nový Smíchov na oběd. Každý si dal, co chtěl, povídali jsme si, podepisovali prezenční listinu a psali svou přezdívku do srazové knihy.

  Oběd, © Pralinka2

  Poté jsme už vyrazili na tramvaj, která nás dovezla až k petřínské lanovce. Vystáli jsme si dlouhatánskou frontu (někteří šli dokonce pěšky) a vyjeli nahoru, na Petřín, lanovkou.

  Lanovka na Petřín, © Pralinka2

  Výhled na Prahu z lanovky, © fanny9498

  Pohled na Prahu

  Tam jsme udělali společnou fotku s Alíkem. :-) Poté jsme měli hodinový rozchod. Někteří šli na rozhlednu, naše skupinka zamířila do zrcadlového bludiště! Bylo to prima – nejprve jsme vráželi do zrcadel a pak jsme byli tlustí, hubení, malí, dlouzí atd. Byla to velká zábava! :-)

  Já, Fanny, MedvidekBonnie, KrálíčekSušenka a Andulen jsme si v parku ještě zahráli naučné pexeso.

  Medvídek, Sysinka, Andulen, Králíček a Fanny hrají pexeso, © KrálíčekSušenka

  Pak už jsme se vypravili dolů, z Petřína, na prostřední zastávku lanovky. Bylo hezky, tak proč bychom se neprošli? ;-) Přidali se k nám ještě Blér, Kábéčko a VelkýBochník. Byla jsem nadšená a šťastná, protože mě doprovodili až k vlaku. To pro mě, jako pro nepražačku, bylo moc fajn, protože sama bych na nádraží netrefila...

  Tím pro mě můj první alíkovský sraz skončil. Ještě mě čekala dlouhá cesta domů. Byl to skvělý zážitek, poznala jsem osobně super lidi a už se těším na další sraz, na který pojedu... Moc vám všem děkuju! :-)

  Sysinka a fanny9498, © fanny9498

  Autorka:
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (1)

  Příspěvek z 26. června v 6:26.
  hafík606 v něm napsala:

  Moc hezký članek :-)