Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

  vydáno  •  srazy Alíka

  V sobotu 30. listopadu proběhl další sraz v našem hlavním městě. Byli jsme se podívat v planetáriu, pak byl obídek a nakonec následoval tropický skleník u botanické zahrady, kde jsme se pěkně zahřáli, no, možná trochu až moc zahřáli… :-D

  S Alíkem před planetáriem, © majdula2000

  První místo srazu bylo hlavní nádraží, konkrétně v 9:30. Ovšem scházet jsme se tam začali už nějak kolem deváté hodiny. Poznávacím znamením byla buďto opička, ať už živá (kterou překvapivě nikdo neměl) nebo plyšová, anebo nějaká jiná plyšová příšerka. V půl desáté už jsme byli opravdu všichni, protože poslední človíček, který měl dorazit, poslal SMSku, že je mu špatně a že nedorazí.

  Z hlavního nádraží jsme šli na metro, ale jeli jsme jenom jednu zastávku, abychom se dostali na Florenc, kam měl dorazit zbytek účastníků. Tam bylo trochu času, takže jsem vyndala z batohu část té slíbené svačiny pro všechny, abych to pak zbytek dne neměla tak těžké. :-D

  Když přijížděl cca v 10:15 jeden žlutý autobus, tak bylo skoro jisté, že už jede sokolovská výprava, a opravdu jela. Šli jsme na ně čekat přímo k autobusu a mezitím se k nám připojili i ostatní, kteří měli dorazit na Florenc. Byli jsme tedy úplně všichni, nikdo nechyběl, takže nás čekalo opět metro, ale zase ne na dlouho, jen na 2 zastávky – do Holešovic.

  Žlutý autobus, kterým přijela výprava ze Sokolova

  Odtamtud jsme vylezli na tramvaj a hurá ke Stromovce. Tam jsme tak nějak běželi k planetáriu, protože bylo pár minut před jedenáctou a na 11:00 jsme měli zarezervovanou projekci.

  Čekání na tramvaj

  Pralinka a... foťák!

  Před planetáriem na nás čekalo také vedení Alíka. Naštěstí se to stihlo, nechali jsme věci v šatně a pak padali po schodech nahoru na projekci. Ta měla dvě části, nejdříve nám tam paní podívala o tom, jak to teď vypadá v noci na obloze, a pak nám tam pustili takovou pohádku o vesmírném dobrodružství.

  Souhvězdí

  Po projekci jsme se vrátili dolů do expozice, abychom to tam mohli všechno prozkoumat. Také tam za námi dorazil verbum.

  V planetáriu

  Lední medvěd s tučňákem z pohádky, kterou jsme viděli

  Chvilku před jednou hodinou jsme vyrazili ven. Tam už za námi přišel také Alík. Udělalo se pár fotek a nakonec samozřejmě i společná fotka. Byla to totiž snad jediná chvíle, kdy jsme tam byli úplně všichni, protože někteří už pak museli odejít. Pralinka to zase fotil třikrát, ale ještě, že to bylo tolikrát, jelikož ty první dvě fotky se prý nepovedly. ;-D

  Po focení jsme (tentokrát už v klidu a bez běhání) vyrazili zpátky na tramvaj. Ta nás dovezla zase na nádraží v Holešovicích, kde jsme šli do „Mekáče“ na oběd. U oběda se také podepisovala prezenční listina, pohled a Pralinkův deníček.

  V Mekáči na obědě

  Když už byli všichni najedení, tak byla na řadě botanická zahrada. Svezli jsme se pár zastávek autobusem, pak došli koupit vstupenky a šup do tropického skleníku. Bylo tam fakt hodně teplo, teda spíš vedro, možná by tam mohli nainstalovat nějakou studenou sprchu na ochlazení. :-D

  Rybičky v tropickém skleníku

  Mari1 a rostlinky

  Vodopád

  Kytičky

  Kytičky, o kterých lékařský tvrdí, že jsou modré...

  Ke konci už nás začínal pomalu tlačit čas. Bylo zhruba půl čtvrté a krátce po čtvrté jsme měli být na Florenci. No, úplně to nevyšlo, byli jsme tam až ve čtvrt na 5, ale autobus do západních Čech jel až v půl, takže se to stihlo, dokonce i s rychlou svačinkou. Rozloučili jsme se a šli zpátky do metra, odkud jsme jeli zase na hlavní nádraží. Tam už jsme se pomalu loučili všichni.

  Nakonec jsme ještě z hlavního nádraží šli o kousek dál, na Masarykovo nádraží, protože nám s Copinkou jel vlak odtamtud. Pralinka s kajikem01 šli ještě s námi, ve vlaku už jsme se také rozloučili a pak už zbývala jen cesta domů. Já jsem jela většinu cesty s Copinkou, ale to už jsme ve vlaku spíš tak nějak pospávaly, protože jsme byly hrozně unavené. Asi po hodince a půl jízdy už jsme se loučily i my, bylo skoro 7 hodin. Já jsem ještě běžela do vedlejšího vlaku, který tam naštěstí čekal, i když jsme měli zpoždění, a pak už jen domů.

  Trochu jsem se toho bála, páč to byl první sraz, který jsem organizovala, ale nakonec to bylo úplně bezva! Díky moc všem, kteří dorazili! Byli to konkrétně: Pralinka2, Mari1, Mateas, Alík, –MM–, Ouřada, MinaHoshi s malou Terezkou, verbum, lékařský, Copinka, ThePumpa, MedvidekKiki, MyškaNiky, PrasátkoPeppa, MrTheBest, citronelinka, on1, kajik01, smejky225, tanečniceJiřka, řidičJiří, bublina2, Tatyna, batman-david, vrabcak2, vrabcak7, KubíkVenom, Hrony47, ČertElíša a Elibaba.

  Nějaké fotky od Pralinky2 najdete tady: http://pralinka.venku.cz/srazalik63.php
  A od Mari1 tu: https://1mari1.rajce.idnes.cz/Sraz_Alika_v_Praze_30._11._2019_-_Planetarium,_Mekac_a_sklenik

  Co se týče příštího srazu, tak ještě úplně konkrétní plán není, ale nejspíš to bude nějak začátkem příštího roku někde na východě České republiky, pravděpodobně na Moravě. Všechno se včas dozvíte v Alíkovinách. ;-)

  Tady jsou ještě 2 videa z planetária:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 12. prosince 2019 v 17:23.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Aha

  Příspěvek z 12. prosince 2019 v 17:21, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Co jestli můžeš? Ta nástěnka už existuje...