Alíkovina

Alíkovský sraz v Ústí nad Labem 12. 10. 2019

vydáno  •  Srazy uživatelů Alíka

V sobotu 12. října byl sraz Alíka v Ústí nad Labem. Navštívili jsme tam zoo a pak jsme jeli lanovkou na Větruši, odkud je pěkný výhled na město i okolní kopečky.

Společná fotka, © Pralinkův foťák

Začátek srazu byl oficiálně napsaný na 9:15, ale samozřejmě ten čas jako vždycky řídily hlavně České dráhy a zpoždění vlaků, kterými přijeli skoro všichni. Na nádraží byla docela zima a stání byla nuda, takže jsme si jen vzali jmenovky a rovnou vyrazili na trolejbus, který nás odvezl k směrem k zoologické zahradě. Větruši jsme nechali na odpoledne, protože ráno byla mlha, takže bychom toho moc neviděli.

Kolem desáté hodiny jsme byli v zoo. Část účastníků rovnou jela vláčkem nahoru a zbytek čekal, až se vláček vrátí, protože najednou jsme se tam nevešli (taky nás při tom čekání konečně dohnal poslední účastník, kterému v Praze ujel přípoj, takže přijel pozdě). Nakonec nás bylo asi 26 – organizátor Pralinka2, Mari1 a 9 dětí z jejího kroužku, tanečniceJiřka, řidičJiří, Copinka, Šťur, Assy, Faolis, Komárek941, on1 s bratrem a maminkou, lukynekl s doprovodem, „sněžnej pes“ (jak s oblibou říká Pralinka) Nelinka a majdula2000.

Když konečně byli všichni nahoře, tak někteří šli hned na chvilku blbnout na hřiště a taky konečně byla vidět nějaká zvířátka. Vydali jsme se pomalu z kopečka dolů, kolem žiraf až ke kozám, teda ovcím, ale vypadaly spíš jako kozy, ke kterým jsme vlezli do ohrady a krmili je tam těmi granulemi, byly pěkně hladové (jako vždycky). :-D

Tygr, © majdula2000

Opice, © majdula2000

Potom jsme se šli krmit taky, protože někteří už dostali hlad. U oběda jsme taky podepisovali prezenční listinu a ještě Pralinkův deníček. Po obědě jsme šli na další zvířátka, třeba na velbloudy, zebry, poníky, tygry, opice, ještěrky, rybičky, tučňáky, rosomáky, u kterých nás Pralinka pořád upozorňoval na jednu písničku, ve které se zpívá o tom, že rosomák je pták, a u toho ukazoval ceduli, která to vyvracela, a tak podobně (všechno to tu psát nebudu, protože bychom tu byli ještě zítra). :D

Zebra, © majdula2000

Opičky, © majdula2000

Krom toho jsme v zoo taky udělali skupinovou fotku.

Příprava na skupinovou fotku, © majdula2000

Po prohlídce zoologické zahrady nám zbývala ještě trocha času, takže jsme šli zase na trolejbus a vyrazili zpátky. Nezamířili jsme však rovnou na nádraží, nýbrž do obchodního centra Fórum. Odtamtud jsme jeli lanovkou na Větruši, což je taková vyhlídka v Ústí nad Labem.

Výhled z Větruše, © majdula2000

Nahoře jsme nejdřív poslouchali Pralinkovo vyprávění, co všechno je odtamtud vidět, a pak jsme šli bloudit do bludiště. Mají tam hned dvě – přírodní a zrcadlové. Čas utíkal a už byly skoro 4 hodiny, což byl čas, ve který už jsme museli směřovat zpátky na nádraží, aby nám neujely vlaky.

Na nádraží, © majdula2000

Sjeli jsme lanovkou zpátky do Fóra a pak už zamířili rovnou na nádraží. Trocha času ještě byla, takže někteří ještě chvilku blbnuli na jezdících schodech a vozili se na nich nahoru a dolů. Pak jsme počkali na vlak, který mířil na západ, kam se vracela většina účastníků, abychom jim mohli zamávat. Mezitím už se někteří i vydali k autu, takže po odjezdu toho vlaku už jsme tam byli jen 4 – Pralinka, Copinka, Nelinka a já.

Pralinka, holub a vlak, © majdula2000

Měli jsme ještě malinko času, takže jsme vyvenčili Nelinku, koupili jízdenky a šli k vlaku, dokud v něm ještě bylo dost volného místa. Cestou samozřejmě nemohlo chybět ani focení nádražních holubů. Původně jsme chtěly s Copinkou Pralinku držet ve vlaku, aby musel jet zpátky s námi, ale nakonec jsme ho pustily. Ještě nám zamával, když jsme odjížděly, a nakonec už tam zůstal sám.

Pralinkovy fotky ze srazu najdete tady:
http://pralinka.venku.cz/srazalik62.php

A tady jsou ještě fotky od Mari1:
https://1mari1.rajce.idnes.cz/Usti_nad_Labem_12._rijna_2019/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

Příští sraz by měl být, jak bývá zvykem, někdy ke konci roku v našem hlavním městě, tedy v Praze. Pozvánka na něj se objeví s dostatečným předstihem tady v Alíkovinách.

A tady je ta písnička o rosomákovi:

No, a tohle ta cedule:

Cedule, © majdula2000

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (49)

Příspěvek z 27. listopadu 2019 v 17:15.
JáJá1 v něm napsal:

Jo, v Liberci je hezká ZOO.(8:O)

Příspěvek z 18. října 2019 v 10:35.
Iroci v něm napsala:

Já teď jen těžce závidím :D

Příště to udělejte v Liberci, taky je u hezká ZOO :D :D :D A kdyby náhodou byla v práci, můžete zamnou alespoň zajít :D
Pokud v té době nebudu někde v cizině :D
(Což určitě na potvoru tak vyjde XD )

Příspěvek z 16. října 2019 ve 12:20.
majdula2000 v něm napsala:

Však já tam taky psala jen podpis.:-D