Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkův katalog dárků a co vás nejvíc zajímá

  vydáno  •  Katalog dárků · Alík · Rodičům · Alík radí dětem · Předškolákům
  Katalog dárků jako odměna pro mé nejvěrnější návštěvníky se na serveru Alík.cz objevil v září 2008. Od té doby už díky němu spousta z vás získala knížky, CD, DVD, ale třeba i tričko s mým obrázkem či samolepku. Ne všechno je vám jasné. Připravil jsem pro vás přehled nejčastějších dotazů, které mi kolem katalogu dárků píšete.

  © Alík

  Fotogalerie

  Dárky si může objednat každý, kdo je na Alíkovi registrován a nasbírá potřebný počet bodíků. Co jsou to bodíky a jak je možné je získat se dozvíte, když si kliknete v pravé horní části stránky Alíka na číslo, které ukazuje, kolik máte bodíků.

  Pokud si chcete objednat nějaký dárek, přečtěte si, prosím, pečlivě následující otázky a odpovědi. Hodně mi tím ušetříte práci s odpovídáním opakovaných dotazů v poradně Dotazy k fungování webu Alík.cz.

  Čím mi také velmi pomůžete, když si před objednávkou dárku důkladně zkontrolujete jak máte vyplněnou v registraci adresu.

  Věřte, že dárek v obálce nadepsané Standa, Chomutov nedokáže doručit ani ten nejlepší pošťák. Vy jste pak zbytečně zklamaní, že vám dárek nepřišel.

  Kde najdu katalog dárků?
  Pro zjednodušení jsme odkaz na katalog dárků přidali do lišty na spodním okraji stránky. Díky tomu teď velmi snadno katalog každý najde a jediným kliknutím ho může navštívit.

  Musím za dárky nebo výhru v soutěži něco platit? Třeba poštovné?
  Za dárky z katalogu dárků platíš pouze symbolicky, tedy bodíky. Ale peníze za dárky ani ceny v soutěžích na serveru Alík.cz žádné nevybíráme (tedy ani poštovné nebo balné). To znamená, že dostaneš dárek/výhru zadarmo a nic nebudeš platit. Je to naše odměna pro věrné čtenáře.

  Objednal/a jsem si před víc než měsícem dárek z katalogu, bodíky se mi odečetly, ale dárek žádný nepřišel. Co mám dělat?
  Problém je většinou u toho, kdo si dárek objednal. Pokud není adresa v osobních údajích u přezdívky kompletní, nemůžeme dárek odeslat. Pochopitelně, že je vše uděláno tak, aby se k adrese nikdo nepovolaný nedostal. U města a jména si můžete zvolit, zda je mají ostatní návštěvníci Alíka možnost vidět nebo ne.

  Doporučuji adresu zkontrolovat a případně doplnit. Pak mi o tom ještě musíš dát vědět na e-mail alik@alik.cz. Do předmětu uveď svou přezdívku a heslo "doplnění adresy". Do e-mailu stručně připiš čeho se objednávka týkala, případně kdy asi byla provedena.

  Je těch věcí v katalogu dárků neomezeně, nebo je na sklad jenom určité množství?
  Dárků je omezené množství. Některé dárky ubývají a místo nich zas přibývají jiné. Proto radím nejen pilně sbírat bodíky, ale také sledovat novinky v katalogu.

  Nejsou dárky v katalogu zlevněné?
  Je dobré katalog sledovat průběžně, občas skutečně některé dárky zlevňujeme.

  Mohu si objednat nějaký dárek dvakrát stejný, když na to mám dost bodíků?
  Ano, je to možné. Musíš to udělat jako dvě objednávky. Může se však stát, že nějaký dárek už bude poslední, ale to by ti katalog dárků už znovu neumožnil další objednávku dárku udělat. Pokud budeme mít tvé objednávky blízko u sebe, pak je zabalíme do jedné obálky a pošleme najednou.

  Je možné si v katalogu dárek zamluvit?
  To možné není. Některých dárků je omezený počet a není možné je blokovat. Získá je ten, kdo si dřív bodíky našetří a první se je objedná.

  Budou v katalogu nové dárky?
  Dárky do katalogu přidáváme průběžně. V tuto chvíli je výběr z téměř 300 dárků. Najdete tam nejen drobnosti, ale také CD, DVD, knihy, ale třeba i trička.

  Kolikrát mohu použít v poradně Alík radí dětem kód, který jsem si koupila v katalogu dárků?
  Ten kód můžeš použít "právě jednou". To je jako kdyby ses ptala, že jsi v obchodě zaplatila za chleba a kolik chlebů si za to jedno zaplacení můžeš vzít.

  Objednala jsem si za bodíky nálepky a už je to rok a nic nepřišlo.
  Pokud si něco objednáš a nepřijde to v době, která je uváděna (v tomto případě 30 dnů), pak je vhodné se ozvat. Po roce těžko může někdo hledat zásilku na poště. Častý problém bývá neúplně vyplněná adresa.

  Nejsou dárky v katalogu předražené?
  Domnívám se, že dárky nejsou předražené. Je jich omezený počet. Kdyby si je mohli objednat všichni, byla by nabídka asi velmi rychle prázdná. Navíc dárky jsou myšleny jako věrnostní odměny pro ty, kteří chodí na mé stránky dlouhodobě. Někdo se rozhodne pro levnější - třeba samolepky nebo propisku, jiný šetří déle a těší se na knihu, DVD či CD.

  Poděkování
  Chtěla bych ti moc poděkovat za tvoje odměny z katalogu dárků. Jsem s nimi velmi spokojená. Už jsem si objednala Alíkovy samolepky a odznáček cesta na měsíc. Fakt moc děkuju.

  Alík radí - zkontrolujte si adresu!

  Pokud si objednáváte dárek z katalogu dárků, pak si zkontrolujte ve svém nastavení, zda máte uvedené správně kontakty. V případě, že si přejete dárek poslat poštou a nemáte správně vyplněnou adresu (tedy nejen město či obec, ale také ulici a číslo domu, poštovní směrovací číslo a jménoa příjmení), není možné dárek odeslat.

  Autor: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!