Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkův mimořádný rok 2008

  vydáno  •  Co nového u mě!
  Snad nebudu moc troufalý, když budu tvrdit, že právě skončený rok byl pro mé stránky mimořádný. Začátkem června 2008 jsem oslavil své osmé narozeniny a k nim jsem dostal jako dárek zbrusu nový kabátek. A nezůstalo jen u změny vzhledu. Páni programátoři a kodéři si dali velkou práci, aby mé stránky fungovaly ještě lépe. A nejen to. Vylepšili je řadou novinek.

  © Alík

  Ale sebekrásnější a sebedokonalejší stránky by bez vás – mých kamarádů – byly k ničemu. Jsem moc rád, že mám tolik kamarádů. A to nejen v České republice. Ze zahraničí mne nejčastěji navštěvují kamarádi ze Slovenska. Na mé stránky v loňském roce zavítali také uživatelé z USA, Německa, Velké Británie, Polska, Francie, Rakouska, Ruské federace, Irska, Švýcarska, Itálie, Kanady, Belgie, Norska či Maďarska.

  Snažím se, aby si na své přišli nejen ti starší z vás, ale i jejich mladší sourozenci. Velké oblibě se těší pohádky od Kamily Skopové. Právě díky vašemu hlasování postupně přidáváme pohádky, které jste si nejvíc přáli. Nyní je v Domečku devět pohádek.

  Největší oblibě se u vás těší Tři prasátka, která předběhla i Šípkovou Růženku. Následuje Popelka a na čtvrtém místě se drží pohádka O zlaté rybce. Rád budu v přidávání pohádek pokračovat i letos.

  Větší bezpečnost

  Vzhledem k velmi častým krádežím vizitek jsem nejprve znemožnil změnu přezdívek. Protože ani to některým „expertům“ v jejich nevhodném chování nezabránilo, zpřísnil jsem registraci nových uživatelů.

  Pokud si někdo nově zakládá na Alíkovi přezdívku, pak se vždy ověřují údaje, které zadal. Tedy e-mailová adresa nebo číslo mobilního telefonu.

  Hodnosti, bodíky a katalog dárků

  Po dlouhém rokování a zvažování jsme se rozhodli, že umožníme mým nejvěrnějším kamarádům za návštěvu mých stránek sbírat bodíky. Na původní podobě stránek probíhala pravidelně soutěž o Brouzdala měsíce. Ukázalo se, že jsou mezi vámi tací, kteří se snaží nejrůznějšími způsoby systém obelstít a pak se stávalo, že opakovaně byli nejlepšími brouzdali stále stejní uživatelé.

  Zatímco v Brouzdalovi měsíce mohl každý měsíc vyhrát pouze jeden z vás, díky bodíkům si můžete vybírat z katalogu dárků to, co se vám nejvíce líbí.

  Čtenáři píší Alíkoviny. Někteří však jen opisují!

  V Alíkovinách se za uplynulý rok objevilo téměř 400 článků. Z toho jste nemalou část – přibližně 160 článků, napsali přímo vy! Mám velikou radost, že je mezi vámi tolik šikovných psavců.

  A to jsou pouze vybrané články, které jsem se rozhodl zveřejnit. Celkem jsem od vás loni dostal téměř 3500 příspěvků! Někdy jsem musel vybírat z několika, které přišly na stejné téma, některé byly příliš krátké. Prosím všechny, kteří mi své články posílají (ať už kvůli tomu, že chtějí ostatním něco zajímavého sdělit a nebo „jen“ proto, aby získali více bodíků), aby byli trpěliví.

  Článek jsem už poslal třikrát, ale nezveřejnili jste ho!

  Snad vám pomůže, když prozradím, jak se zaslanými články zacházím. Jak články postupně přicházejí, každý z nich přečtu a označím barevným praporkem. Červený znamená, že článek je hodně zajímavý a určitě bude dobré se k němu vrátit a s velkou pravděpodobností ho rád zveřejním. Články označené modrým praporkem mi přijdou zajímavé, ale už o něco méně. Žlutým praporkem si označuji kratší texty, které mne přesto něčím zaujaly. Ty se pak někdy sejdou v jednom článku ke společnému tématu.

  To znamená, že každý, kdo opakovaně posílá stejný článek, mi velmi přidělává práci. Stejně tak není v mých silách odepisovat každému zda se mi jeho článek líbí a pokud nelíbí, tak proč.

  Do Alíkovin vybírám články pokud možno o tom, o čem se v nich ještě nepsalo a nebo pokud je to napsáno nějak jinak. Samozřejmě, že pokud přijde před Vánocemi zajímavý článek o tom, jak se na ně chystáte, rád ho zařadím přednostně. Ale opět vybírám. Většinou se ke stejnému tématu sejde 10 – 20 textů.

  Smutný jsem z toho, že někteří z vás se chlubí cizím peřím (pardon, cizími texty), a kradou jak straky. Prostě zkopírují nebo opíší cizí článek, podepíší se svou přezdívkou a čekají, že to neobjevím.

  Jenže poněkud zapomínají, že i krádež textu (duševního vlastnictví) je krádež a že pokud nepoznám cizí text já, krátce po zveřejnění si toho všimne někdo jiný.
  Mysleli jsme si, že když do formuláře na vkládání článků do Alíkovin přidáme toto prohlášení, kradených článků ubude: Prohlašuji, že jsem autorem článku, který zasílám. To znamená, že jsem ho nikde neopsal/a; nezkopíroval/a. 

  Bohužel se tak nestalo. Proto vážně uvažujeme, že každému, kdo pošle ukradený (opsaný, zkopírovaný) článek budeme odečítat bodíky!

  Alíku, raď!

  Alík radí dětemDíky tomu, že se odkaz na poradny objevil už na úvodní stránce Alíka, velmi vzrostla návštěvnost obou poraden. Zatímco v jarních měsících je navštěvovalo 7 - 9 000 čtenářů měsíčně, na podzim jich pro rady zavítalo 27 – 30 000 měsíčně.

  Tenhle obrovský nárůst návštěvnosti poraden přinesl i mnoho dotazů. Bohužel, velmi často se některé dotazy opakovaly, ba co hůř, někteří z vás poradny začali zneužívat. Buď se ptali na každou hloupost, na kterou mohli snadno najít odpověď na internetu a nebo vkládali místo dotazů jen hlouposti.

  Proto jsme v listopadu v poradně Alík radí dětem zavedli to, že každý, kdo se chce ptát, musí zaplatit 100 bodíků. Zdá se, že opatření to bylo velmi užitečné – poklesl počet opakovaných i hloupých dotazů.

  Naopak jsme pro uživatele, které zajímá něco z nejčastěji opakovaných dotazů, připravili jejich přehled.

  V poradně Dotazy k fungování webu Alík.cz se také mnoho dotazů opakovalo. Proto vznikl přehled těch nejčastějších, který je rychle dostupný každému na spodní straně stránky – Nejčastější dotazy

  Vše nej do nového roku

  Do nového roku vám přeji všechno nejlepší a budu potěšen, budete-li mé stránky nejen navštěvovat, ale, podobně jako letos, mi je budete pomáhat tvořit. Už teď pro vás chystám další soutěže, kvízy, pohádky. Postupně budu zveřejňovat velmi oblíbený seriál o HTML.

  Velmi si vážím všech, kteří mi se stránkami pomáhají. Ať už jsou to správci, programátoři nebo spolupracovníci v poradnách. Budu moc rád, pokud mi jejich přízeň vydrží v nadcházejícím roce.

  Autor: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (24)

  Příspěvek z 11. dubna 2009 ve 14:08.
  L2-Katka737 v něm napsal:

  Ne!!! ble..

  Neurážím vás, co alika (jo toho hnusneho vořecha) tolik milujete ale jeho. alika.
  Je to jen jeden z dalších mála podělaných webů který se živí z toho že děti klikaj na různé odkazy a já odcházím. Až vám to všem dojde tak si mužem dát sraz. naschle.555555555

  Příspěvek z 1. dubna 2009 v 9:58.
  7ýčko v něm napsala:

  alik nejlepši

  alik   je   nejlepši   web   na  světě

  Příspěvek z 16. ledna 2009 v 19:46.
  asdertu v něm napsal:

  jen tak

  alík je nej webík 25ako ymslím dětskej web