Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkův výletník: Ratibořice, Třeboň, Kutná Hora, Opava

  vydáno  •  Cestování · Česká republika
  Prázdniny už sice skončily, na výlety se ale dá jezdit po celý rok. Zvlášť po České republice. Přečtěte si několik tipů, které poslali čtenáři Alíka, a vyražte s rodiči třeba právě tam!

  Ke správnému táboru patří také výlety., © archiv Opravdu dobrý tábor

  Sami také můžete popsat nějaké zajímavé místo v Čechách, které jste navštívili o prázdninách, nebo třeba město, ve kterém bydlíte. Vašimi články se bude Alíkův výletník postupně rozšiřovat a vy tak získáte informace o spoustě zajímavých míst naší vlasti.

  Ratibořice - cesta za nejznámější babičkou

  Jeli jsme na výlet do Ratibořic, kde jsme navštívili Babiččino údolí. Nejdříve nás čekala cesta do České Skalice, kde byla k vidění škola Boženy Němcové, a za 3 kilometry už přišly Ratibořice.

  Ratibořice, oživlé postavy z knížky Babička.V Babiččině údolí nás přivítali lidé převlečení do kostýmů postav z Babičky.Od vojáka přes paní kněžnu s Hortenzií jsme se dostali až ke mlýnu. Před ním na nás čekal krajánek, který rád zpíval, takže jsme si s ním také zazpívali.

  Šli jsme až ke starému myslivci, který nám něco povídal, a pak nám na cestu za babičkou zatroubil na trumpetu. U babičky byly všechny 4 děti - Barunka, Adélka, Vilém a Honzík, i dva psi - Tyrl a Sultán. Myslím si, že by se tento výlet líbil každému.

  Autorka článku se bohužel nepodepsala.

  Třeboň - aneb i v Čechách je slaná voda

  Město Třeboň se v soutěži Město pro byznys umístilo na druhém místě.Když se řekne Třeboň, snad každý si vzpomene na rybník Svět. Víte však také, že jsou zde dvoje lázně, z toho jedny se slanou vodou? Ano. Je to k nevíře, ale je to tak. Tak proč utrácet peníze za dovolenou u moře, když v naší vlasti je mnohem líp?

  Navíc si ještě pochutnáte na výtečných lázeňských oplatkách a zhlédnete malebné náměstí nebo zámek. Jestli vám nevyhovuje ani jedno, zkuste sednout na kola a projet si nádhernou krajinu v okolí Třeboně.

  Autorka článku se bohužel nepodepsala.

  Kutná Hora - školní výlet do dolů

  Jeli jsme se školou na výlet do Kutné Hory a bylo to tam moc hezké. Je tu hodně památek a my jsme byli v chrámu sv. Barbory. Právě teď se upravuje, ale nám to nevadilo, protože to bylo i tak pěkné.

  Cesta k chrámu sv. Barbory je lemována sochami.Pak jsme přešli do dolů, kde se těžilo stříbro. Během cesty nám paní průvodkyně povídala o tom, jak vypadali horníci při práci a jak to měli těžké. Potom jsme si museli vzít lampu, bílý plášť a helmu. Byla tam zima a hlavně mokro, ale bylo to skvělé. Nejlepší byly nejnižší a nejužší chodby.

  Pak jsme šli do krásné zahrady, kde byl rozhled na město a taky pracovní pomůcky. Ale pozor - jsou tu těsné zdi, takže sem nedoporučuji chodit lidem, kterým to vadí. A nakonec si můžete něco koupit v obchůdku naproti.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi krizovka

  Bílá Opava blízko Černé Ostravy

  Mému městu se říká Bílá Opava. Máme nejstarší muzeum v České republice a městem protéká řeka Opava. Někdy se jí říká Opavice. Najdete tu několik škol - já chodím na školu Edvarda Beneše. Nachází zde i katedrálu Nevezbetí panny Marie, která má nejvyšší věž v celé Opavě a je významnou kulturní památkou.

  Opava leží 30 kilometrů od Ostravy. Můžete zde navštívit i obchodní dům Breda nebo se ubytovat v hotelu Koruna. Je tu koupaliště, krytý bazén a Stříbrné jezero, kterému se říká "Sádrák".
   
  Vizitka autorky článku na Alíkovi Kamča123

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 2. října 2008 v 17:41.
  Michal73 v něm napsal:

  Alíkův výletník: Ratibořice, Třeboň, Kutná Hora, Opava

  To je dobrý