Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Amundsen aneb jak jsem poznala svého anglického plnokrevníka

  vydáno  •  Zvířata

  Tenhle článek je o tom, jak jsem se s Amundsenem poznala, a něco o něm.

  Amundsen v letním výběhu, © elinkahorse13

  Psal se rok 2016 a k nám do stáje měl přijet nový přírůstek. Všichni se na něj těšili, ale nejvíc já, protože prý nepocházel z ČR. Amundsen k nám do tréninkového centra přijel v 7:00. Z přepravníku bylo slyšet řehtání a já s kámošem jsem si řekla: „No super, další problémový kůň.“ To jsem ale nevěděla, jak moc jsem se zmýlila. Když ho pan trenér vyvedl, tak jsem nemohla uvěřit, že to je vážně on. Amundsen totiž vypadal zbarvením jako hnědák s ryzákem dohromady, ale ty jeho oči mě dostaly nejvíc. Měl v nich něco zvláštního a tajemného. Druhý den ve stáji jsem se šla na Amundsena podívat, už nebyl tak divoký a plachý, nýbrž ležel v boxu, a když jsem k němu přišla, našpicoval uši a začal vstávat.

  Musím přiznat, že jsem se ze začátku tohoto koně bála, ale musím uznat, že k tomu nebyl důvod. Amundsen se změnil, nebyl drzý a už tolik nevyváděl, když se mělo jít na něm jezdit. Změnila se i jeho barva, asi po 4 měsících začal získávat svou přirozenou zrzavou barvu. Amíka jsem si oblíbila ze všech koní nejvíc, protože byl chytrý a učenlivý. S překvapením trenér zjistil, že se nehodí pro dostihy, jak je u tohohle plemene zvykem, ale že má výjimečné vlohy na parkurové skákání.

  Asi po roce se do stáje přijel podívat i pan majitel a chtěl Amundsena prodat někomu do Anglie, ale trenérovi se to moc nelíbilo a přemluvil pana majitele, že bude lepší, když Amundsen zůstane v ČR kvůli jeho problémům s dalekým cestováním. Bylo dohodnuto, že Amundsen zůstane v ČR, pokud se najde do měsíce kupec. Já jsem z toho byla smutná a nechtěla jsem o Amundsena přijít, protože jsme se stali nerozlučnou dvojkou. Večer, když jsem přijela domů, mě to trápilo, a vtom mě zavolali rodiče, že potřebují se mnou mluvit. Mamka říkala, že se s tátou rozhodli o koupi koně pro mě, protože vidí, že koně miluju a že se umím o koně postarat atd. Blesklo mi hlavou to všechno o Amundsenovi a řekla jsem o něm rodičům. Rodiče kývli hlavou, že ano, a hned druhý den jsme jeli vše zařídit s majitelem a i trenérem. Pro Amundsena jsme museli zaplatit ustájení, péči. Potom jsme potřebovali jeho papíry o původu, očkovací průkaz a nakonec to hlavní, koupit mého Amíska.

  Nakonec Amundsen zůstal v ČR a já získala svého koně snů. Konečně vám napíšu něco o něm, takže jmenuje se Amundsen. Budou mu letos 4 roky. Je to anglický plnokrevník se zbarvením ryzák a narodil se v Irsku. Z Irska pocházejí i jeho rodiče. Otec se jmenuje Casamento a jeho matka se jmenuje Alexia Reveuse.

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!