Alíkovina

Anděl páně

vydáno  •  Kultura · Filmy
Jistě všichni nedočkavě vyhlížíte Štědrý den a s ním spojené Vánoční prázdniny. Jakoby to ředitelé televizí vytušili, připravili pro vás pořádnou nadílku vánočních pohádek, které vám pomohou ukrátit dlouhou chvíli plnou odpočítávání, než konečně přijde Ježíšek a s ním i vysněné balíčky plné překvapení.

Pohádka Anděl Páně, © Produkce filmu

Kromě klasických pohádek, jako jsou Hrátky s čertem, Pyšná princezna či Byl jednou jeden král, vás letos čeká i jedna novinka – a to pohádka Anděl páně, kterou režíroval Jiří Strach. Toho v davu poznáte podle velkých očí, uší a výrazných pih.

Strach ale rozhodně mít nemusíte, můžete se spíš těšit na nějakou tu legraci. Jak říká sám režisér, humorné dialogy celý film „odstrachovávají“, takže se na něj mohou podívat i ti nejmenší. Hlavní postavou je anděl Petronel, který je hrozně nešikovný a hlavně nedokáže uznat, že udělal chybu, čímž si znepřátelí doslova všechny svaté, kromě Pána Boha. Když však urazí i Nejvyššího, pošlou ho za trest na zem, aby napravil jednoho hříšníka. Pokud se mu to do Štědrého dne nepodaří, skončí za trest v pekle.

Zatímco andělé v nebi nacvičují koledy a všichni se připravují na ten důležitý den, Petronel ve společnosti čerta Uriáše hledá svého hříšníka, kterého by napravil. Jestli se mu to podaří, nebo skončí v pekle, vám nebudu prozrazovat, abyste nepřišli o překvapení. Zjistíte to, když se budete dívat 24. prosince 2006 v 19 hodin na program ČT1.


Anděl sbíral ceny


Na 38. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana, který se uskutečnil počátkem října 2006 v Ostrově u Karlových Varů, byl právě režisér Anděla páně, Jiří Strach tím největším sběratelem cen. Ukázalo se, že v případě tohoto filmu měli stejný názor malí i velcí diváci: Odborná porota udělila CENU OTY HOFMANA za nejlepší dílo v kategorii do 12 let. Následovala zvláštní cena poroty za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem LUCII KONÁŠOVÉ za scénář k tomuto filmu. A do třetice získal film KŘIŠŤÁLOVÝ ŠATON v kategorii do 12 let od poroty dětí a mladých.

Rozhovor s režisérem filmu Anděl páně, Jiřím Strachem, si můžete přečíst na stránkách Dětské tiskové agentury (DTA): ZDE.

Dozvíte se nejen, že Strach má velké uši, ale zjistíte, že panu režisérovi nechybí ani smysl pro humor.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!