Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Andulka vlnkovaná

  vydáno  •  Zvířata

  Tady v tom článku se dozvíte pár rad, ale i mých zkušeností o andulkách.

  ANDULKY

  Andulky žijí v Austrálii, ale i v našich klecích. Jsou to domácí mazlíčci.
  Andulky jsou moc hezké a různě barevné - od bílých po tyrkysové.
  Jejich věk je různý, podle jejich podmínek v kleci a jejich výživy, ale průměrně se v zajetí dožívají 5 až 10 let. Je dobré se andulkám alespoň část dne věnovat a třeba je občas nechat prolétnout se po místnosti. Aby po vás opakovaly to, co vy řeknete, nebo se něco naučily, je nejlepší mít 1 max 2 andulky, z toho důvodu, že se jinak nesoustředí a radši si šepotají.

  Jejich strava je čistá voda, nejlepší je, když ji vyměníte každý den, a proso, jejich zrní, je samozřejmě taky na jídelníčku. Je lepší je nepřekrmovat a dávat jim podle jejich potřeby, měli byste časem na jejich stravu přijít, ale na začátku je lepší jim dát méně než více, můžete přidat, když jim dojde.

  Výbava klece je klasická: Klec by měla odpovídat počtu andulek, který si pořizujete, také je dobré myslet na případné rozmnožování andulek. V kleci by měla být krmítka a lahve na vodu. Dále také bidýlka, doporučuje se 2 až 4 pro jednu andulku, ale když jich máte více, tak bych jim tam dala podle místa. Dává se také nějaká hračka, třeba zrcátko, ale nepřijde mi to ideální pro jednu andulku, protože potom do toho klove a myslí si, že tam má společníka, ale když jich máte více, nemělo by to dělat problém. Možná jste slyšeli o koupelně pro andulky, jedná se o průhlednou misku se stříškou, kde se kdykoliv můžou vycachtat, a vy si nemusíte dělat starosti, jestli se koupou, nebo ne. Když budou chtít, vykoupou se samy. Jestli chcete mláďata, je dobré dát do klece budku, tam samička naklade vajíčka. Pohlaví andulek se rozlišuje podle zobáku - samec má tmavě modrý zobák a samička takový béžový až nahnědlý.
  Andulka má průměrně 1 až 10 vajec.

  Moje zkušenosti: Koupili jsme si mládě andulky - samečka, pojmenovali jsme ho Jerry. Po pár dnech jsme si koupili samičku a pojmenovali ji Andula, která asi po 2 měsících z neznámých důvodů zemřela. Tak jsme si koupili novou samičku a pojmenovali ji Andula, pak už to bylo v pořádku a do budky nakladla vajíčka. Bylo jich 9, z toho 2 vajíčka uhynula a 7 mláďat krásně žije, pryč jsme je nedali, nechali jsme si je a žijí si šťastně. Ahoj.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 17. února 2019 v 18:22.
  Almon v něm napsala:

  Hezký článek, ale mohlo by tam být méně zastoupeno slovo „je“, a více zkušeností by se taky hodilo (nějaká příhoda?);-)

  Příspěvek z 17. února 2019 v 11:36.
  Colossus v něm napsal:

  Článek mi nesouvisí s nadpisem:-)

  Příspěvek z 17. února 2019 v 10:18.
  lékařský v něm napsal:

  Krásný članek R^