Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Anglicky sami a lépe

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení · Cizí jazyky
  Určitě už jste se někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali angličtinu. Ať už při hledání informací na internetu, nebo vás zastavil cizinec a ptal se jak se dostat tam a tam. A možná že někteří z vás v této normální situaci, která vás může potkat denně, selhali. Je to tak – ne všichni mají to štěstí navštěvovat jazykovou školu a když máte smůlu na profesory, není se čemu divit.

  jazyk, učení, studium, angličtina, slovíčka, © Profimedia.cz

  Mluvím z vlastní zkušenosti – moje angličtinářka s námi komunikovala výhradně v češtině a jediná anglická věta, kterou jsme kdy použili, byl povinný pozdrav na začátku hodiny. Jenom díky tomu, že jsem se začala včas učit sama, jsem udělala mezinárodní zkoušku FCE a domluvím se. Pokud mají někteří z vás podobnou smůlu, jako jsem měla já, nabízím vám několik rad jak svou angličtinu zdokonalit.

  Rada číslo jedna – čtěte!

  Ale ne české knížky, nýbrž ty anglické. Možná si myslíte, že to je na začátek trošku silné kafe, ale v dnešní době už to není problém. Vychází spousta knížek, které jsou přizpůsobené určité jazykové úrovni. Takže jen zajdete do knihovny či knihkupectví a podle úrovní popsaných na zadní části obalu knihy si vyberete tu svou a podle ní pak knížku, která vás zajímá. Další dobrou věcí jsou filmové scénáře. Dají se sehnat na internetu a pokud jste již měli možnost film vidět, budete si některé dialogy pamatovat a snáze jim porozumíte. Pomůže vám to i v rozvíjení slovní zásoby.

  Rada číslo dvě – dívejte se na filmy!

  Pro začátek si vyberte nějaký film, který dobře znáte, a sežeňte si ho na DVD. Pak si ho ale nepouštějte v češtině, ale v angličtině. Pokud vám to nepůjde, přidejte si české nebo anglické titulky, ale snažte se soustředit na mluvené slovo, které je v tuto chvíli nejdůležitější. Odkoukáte totiž určitý styl mimiky při vyslovování (což je důležitější spíš u francouzštiny, u angličtiny ani tak ne) ale hlavně i výslovnost samu.

  Rada číslo tři – poslouchejte!

  Nejlepší je poslouchat rádio – u nás naladíte třeba BBC (snadno ho můžete poslouchat i prostřednictvím internetu - www.bbc.co.uk/radio), ale určitě najdete i jiná rádia, která vysílají prostřednictvím internetu. Takhle můžete „odposlouchat“ správnou výslovnost, která se vám určitě bude hodit.

  Rada čtvrtá a zároveň poslední – vytrvejte!

  Pokud chcete umět anglicky opravdu dobře, je potřeba u studia vydržet. Samozřejmě že nejvíc vám dá studium v zahraničí, ale pro začátek stačí, když si vyzkoušíte některé z těchto rad. Pokud vytrváte, zlepšení se určitě dostaví a ve škole budou jistě učitelé příjemně překvapeni.


  Možná, že máte ozkoušeno ještě něco jiného. Napište nám o tom do názorů pod článkem. A určitě by nás zajímalo, zda (a které) máte oblíbené webové stránky v angličtině. Například již zmíněná BBC má i část věnovanou dětem - http://www.bbc.co.uk/children
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 30. ledna 2009 v 11:50.
  Kačava v něm napsala:

  anglina

  nebavímě 12275 a pořád si přeju aby sme se hlavně doro zumívali češtinou!11913

  Příspěvek z 1. září 2008 v 18:36.
  misula14 v něm napsala:

  jsem 1 komentar!!

  jupi mam prvni komenterat!!!!!252525252521212119191919

  Příspěvek z 1. září 2008 v 18:34.
  misula14 v něm napsala:

  ähoj

  no anglinu zrovna nemusim ale de to!!2516121116