Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Anglický zpěvák Ozzy Osbourne

  vydáno  •  Hudba · Kultura

  Nevím, jestli znáte anglického zpěváka Ozzyho Osbourna, ale předpokládám, že ano. S Ozzym toho mám hodně společného, třeba že jsme se narodili oba ve stejný den i měsíc, tedy 3. prosince, akorát jiný rok.

  Ozzy Osbourne ve Filadelvii 27. ledna 2010, © Kevin Burkett

  John Michael „Ozzy“ Osbourne se narodil 3. prosince 1948 v Astonu v Birminghamu. Je to anglický zpěvák, který působí v heavymetalové skupině Black Sabath. Jeho otec pracoval jako nástrojař na nočních směnách a matka byla nepraktikující katoličkou, která pracovala v továrně na ranních směnách. Ozzy pochází ze 6 dětí, je to sice tvrďák, ale uvnitř se skrývá ustrašený chlapec z dětství. Jeho otec velmi často pil alkohol a Ozzyho mámu často mlátil. Ozzy neměl dobré dětství, trpěl dyslexií a také měl hlas jako dívka, a proto se mu spolužáci smáli. Obrovské trauma zažil ve svých 11 letech. Dva kluci ho začali sexuálně obtěžovat a vždy si na něj počíhali, když šel ze školy domů. Ozzy byl plný strachu a ostudy, s tím strachem žije dodnes a hodně ho to trauma poznamenalo na celý život. Svůj strach odehnal tím, že začal brát drogy, pil alkohol a často kradl. Jeho život mu změnila písnička od skupiny Beatles „She loves you“. V 15 letech neměl žádné peníze, tak si je chtěl vydělat a šel dělat „asistenta instalatéra“, při tom si uřízl kus palce a musel jít na sešití. Chtěl mít více peněz, tak se zkoušel živit jako malíř pokojů a nebo se nechal zaměstnat u pohřební služby. Když ho práce omrzela, tak se rozhodl, že bude krást, tak ukradl televizi a vloupal se do obchodu s dětským oblečením. Bohužel tam zanechal otisky. Policie ho dopadla a několik týdnu byl zavřen ve vězení.

  Když ho propustili, tak si nechal na levé ruce vytetovat své jméno „Ozzy“. Setkal se se svým kamarádem z dětství, který se ho zeptal, jestli by s ním nechtěl hrát v kapele. Ozzy tedy šel, ale brzy kapelu opustil, protože mu nesedla, pak se přidal ke skupině Music Machine, ale tam také dlouho nevydržel. V roce 1967 založil s Terencem Butlerem kapelu Rare Breed, ale ta se po dvou vystoupeních rozpadla. Ozzy se vydal na sólovou kariéru a byl velice úspěšný. Jeho manažerkou byla Sharon Ardenová, která byla i jeho partnerkou. V roce 2010 skončil s alkoholem i drogami.

  Ozzy má 1 ocenění za Grammy nejlepšího metalového vystoupení. Má 6 dětí a také hodně fanoušků.

  Pár zajímavosti o Ozzym Osbournovi

  • Narodil se 3. 12. 1948 v Astomu v Birminghamu v Anglii.
  • Má Parkinsonovu nemoc.
  • Jednou zapálil kurník plný slepic.
  • Měří 178 cm (přesně jako můj bratr) a váží 76 kg.
  • Má hodně tetování.
  • Nosí sluneční brýle lenonky Black.
  • Popálil si vlasy i ruce a byl ihned přivezen do nemocnice.

  Všechny informace můžete naleznout zde: www.extrastory.cz/nez-se-ozzy-osbourne-stal-kralem-heavy-metalu-zazil-otresne-detstvi-a-dospivani.html

  Jak jsem přišla na Ozzyho Osbourna: Já věčně poslouchám na zahradě rádio a zrovna tam hrála pěkná písnička od něj. Hned jsem si řekla, že ho budu poslouchat. Ozzyho jsem znala už dříve, ale neposlouchala jsem ho, protože mi nepřišel nějak zajímavý. Ale teď jsem najela na internet a udiveně jsem se dívala, že je narozen stejný den i měsíc jako já. Mám ho v oblibě a jeho písnička, která se mi nejvíc líbí, je tato: „All my life“

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 29. května 2020 v 7:55.
  marbo1212 v něm napsala:

  Děkuji@)->-

  Příspěvek z 28. května 2020 v 15:25.
  Kubik111 v něm napsal:

  pěkný článek...R^ takže dávám 🐾🐾4 tlapky!:-)

  Příspěvek z 27. května 2020 ve 13:40.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Promiň, ale v některých pasážích mi to přijde docela podobné mému článku o Anastacii.
  Ale jinak se mi to líbí, je to fajn článek, Ozzyho mám ráda. Mám ráda hlavně písničky Paranoid, Iron Man, Under the Graveyard.