Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkoviny na téma Anglie

  Můj výlet do Anglie: díl 4. – Londýnská muzea a co mě na nich štvalo

  vydáno 4. června ve 4:00

  Po nějaké chvíli je zpět další díl o mém cestování po Anglii. Tentokrát se budete moci dočíst pár zajímavostí o londýnských muzeích a jejich pro a proti.

  Autorka: Kobila3

  Můj výlet do Anglie: díl 3. – Londýnské galerie a nádraží Kings Cross

  vydáno 2. května ve 4:00

  V dalším díle o mém výletu do Anglie bych vám ráda představila dvě velké galerie, které jsme v Londýně navštívili. První z nich byla Národní galerie s klasickým uměním, druhá byla Tate – galerie moderního umění. A rozdíl nemohl být větší.

  Autorka: Kobila3

  Můj výlet do Anglie: díl 2. – Duxford

  vydáno 25. dubna ve 4:00

  Další část mého vypravování o výletu do Anglie. Tentokrát vám povím o tom, jak jsme se vydali na celý den do jednoho z největších leteckých muzeí v Evropě –⁠⁠⁠⁠⁠ do IWM Duxford.

  Autorka: Kobila3

  Můj výlet do Anglie: díl 1. – Cambridge

  vydáno 18. dubna ve 4:00

  Protože Anglie není jen Londýn, ráda bych se s vámi podělila v několika článcích o tom, jak vypadal můj výlet do Velké Británie.

  Autorka: Kobila3

  Pejsek Ben a výlet do Londýna

  vydáno 10. prosince 2023 ve 4:00

  O tom jak si pejsek z Prahy udělá malý výlet do Londýna. Navštíví neznámé a objeví zajímavé. A to vše ze svého pohledu.

  Tajenka o královně Alžbětě II.

  vydáno 3. října 2022 ve 4:00

  Určitě jste postřehli, že královna Alžběta dne 8. září zemřela. Pro ty, kteří ji měli rádi, jsem si připravila tajenku.

  Jak to vypadá v Londýně?

  vydáno 20. září 2022 ve 4:00

  Minulý rok jsem si splnila přání a letěla do Londýna, hlavního města Anglie. Ze začátku jsem se obávala, že se něco pokazí, ale všechno dopadlo dobře. Za 4 dny jsem toho navštívila hodně a získala nějaké zkušenosti.

  Autorka: Ananaska

  Sing a Song: Soutěž pro děti ve zpívání anglických písniček je zpět

  vydáno 18. února 2013 v 0:00
  V pátek 1. března odstartuje druhý ročník hudební soutěže pro děti Sing a Song. Do celorepublikového projektu, který pořádá britská jazyková společnost Wattsenglish, se mohou zapojit všechny děti od 3 do 12 let. Stačí nazpívat oblíbenou anglickou písničku, nahrát ji na video a vložit na Youtube.
  Autor: prl, kst

  Ideální prázdniny podle čtenářů Alíka

  vydáno 27. června 2012 v 15:04
  Díky všem, kteří nám poslali svou představu o ideálních prázdninách. Zvlášť nás potěšili ti, kteří popustili uzdu své fantazii a vypravili se v duchu i tam, kam to z nějakého důvodu není možné. Poněkud nám zkomplikovala situaci skutečnost, že zajímavých odpovědí přišlo víc, než se mohlo objevit v jednom článku.
  Autor:

  Výletu do Londýna jsem se bála. Zbytečně

  vydáno 28. února 2011 ve 20:25
  Minulý rok jsme měli možnost přihlásit se na zájezd do Londýna. Celá naše třída byla nadšená. Ze začátku jsem vůbec nevěděla, jak to nakonec dopadne. Dovolí to rodiče? Pojedu do Londýna? Přece jen, Londýn není zrovna nejblíže. Je to velkoměsto a ztratit se tam, to je otázka minuty.
  Autor: amber

  Z deníku expedice Odyssea Londýn

  vydáno 25. června 2010 v 8:13
  Spolu s částí své třídy 7.B jsem navštívila Londýn. Protože cesta byla dlouhá, příležitostně jsem si dělala poznámky. Pokračovala jsem i v Londýně. Díky tomu vám mohu nechat nahlédnout do svého malého cestovatelského deníku.

  Canterbury – katedrála plná příběhů

  vydáno 6. září 2009 v 11:08
  Ne náhodou se katedrála v jihoanglickém Canterbury dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Je totiž jednou z nejstarších a nejznámějších křesťanských staveb v Anglii. Prozradím vám, kdo byl Černý rytíř, jak přišel k pštrosím perům do erbu i proč místo hrobu Thomase Becketa uvidíte pouze svíčku.
  Autor: Jana Trpišovská

  Londýn a já

  vydáno 30. srpna 2009 v 9:00
  Zatímco k Praze nerozlučně patří Pražský hrad, řeka Vltava, Karlův most či Petřínská rozhledna, tak i Londýn má své osvědčená turistická lákadla. Jenže protože je o mnoho větší než Praha, je těch míst o něco více. Navíc k historickým atrakcím přibývají nové.
  Autor: vysavac

  Leeds Castle – perla jižní Anglie

  vydáno 8. srpna 2009 v 7:30
  Pokud někdy vyrazíte do Anglie a budete mít cestu po jihu, udělejte si malou odbočku do hrabství Kent. Najdete tam hrad Leeds. Představuje kouzelné místo uprostřed jezera. Jako mávnutím kouzelné hůlky se přenesete do minulosti.
  Autor: Jana Trpišovská

  Londýn - kam dřív? + kvíz

  vydáno 21. května 2009 v 7:10
  Důkladná prohlídka tak velikánského města jako je Londýn, vám zabere hodně času. Už proto, že je hodně velký, trvá docela dlouho, než se dostanete z jednoho místa na druhé. Ale za šest dní už se dá vidět leccos...
  Autor: vysavac

  Učte se jazyky v cizině!

  vydáno 23. dubna 2009 v 9:19
  Určitě už jste alespoň jednou přemýšleli o tom, že byste jeli na nějakou dobu mimo Českou republiku a naučili se cizí jazyk. Já osobně jsem tuto možnost měl a jsem za ni vděčný.
  Autor: Círa

  Krásy Londýna

  vydáno 8. března 2009 v 8:10
  Nedávno jsem navštívila překrásnou zemi - Anglii. Když jsem přijela domů, tak mě napadlo, že bych o této zemi mohla napsat článek do Alíkovin. Rozhodla jsem se ho zaměřit na některé památky a významné stavby v Londýně, hlavním městě Velké Británie.
  Autorka: Evčičáček

  Stonehenge - kameny plné tajemství

  vydáno 8. července 2008 ve 21:31
  Byl/a jsi někdy v Anglii? Ano? A navštívil/a jsi kamennou památku se zvláštní atmosférou - tajemné kameny Stonehenge? Ne? Já ano. Pokud se chceš dozvědět, jaké to na Stonehenge je a jakou má historii, čti pozorně dál...
  Autor: Danny15

  Deníček z Anglie 6

  vydáno 13. října 2000 ve 3:14
  V posledním díle se dozvíš, jaké dobroty nabízí "obyčejná" anglická botanická zahrada a co všechno se tam dá za jedno odpoledne sníst. Veronika se už pomalu začíná balit a připravovat na zpáteční cestu a ty si můžeš přečíst její poslední trampoty, které prožila u svých oblíbených koní...
  Autor: Veronika

  Deníček z Anglie 5

  vydáno 6. října 2000 v 10:36
  Veronika nám popisuje výlet, který podnikla se svými kamarády do Whitby, kde v minulosti přistál např. Dracula nebo James Cook. Taky už má pátého koně, tentokrát je to Rupert.
  Autor: Veronika

  Deníček z Anglie 4

  vydáno 26. září 2000 v 5:35
  Tentokrát nám Veronika líčí, jak si to všichni pěkně užili v zábavném parku v Lightwater Valley. Popisuje příjezd nového kamaráda Jeffreyho. A samozřejmě její nejnovější trápení s koňmi...
  Autor: Veronika

  Deníček z Anglie 3

  vydáno 17. září 2000 v 5:30
  V dalším dílu nám Veronika popisuje svůj první den ve škole, svoje spolužáky. A taky nám představí svého koně, který se jmenuje Seamus a jaké s ním měla trable...
  Autor: Veronika

  Deníček z Anglie 2

  vydáno 8. září 2000 ve 4:10
  A máme tady další pokračování Deníku z Anglie! Veronika v něm popisuje další den strávený v lázeňském městě Harrogate a přípravu na první den v jezdecké škole. A taky Vám všem poslala na ukázku nějaké fotky. Tak se nerozmýšlej a čti...
  Autor: Veronika

  Deníček z Anglie 1

  vydáno 4. září 2000 ve 4:21
  Prázdniny právě skončily a tak nastává čas sdělování zážitků a prázdninových dobrodružství. O jedno takové dobrodružství - pobyt na anglické jezdecké škole se s námi rozhodla podělit naše kamarádka Veronika (přezdívka w.), která je sice trošku starší, ale její zážitky mohou být určitě zábavné a poučné i pro ostatní a mladší z nás. Deníček bude v Alíkovinách vycházet po částech a zde je první spolu s prologem...
  Autor: Veronika
  předchozí 1 další