Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ani nevím, jestli mám nejlepší kamarádku

  vydáno  •  vztahy
  Mám nejlepší kamarádku? Můj příběh o rozpadu krásného kamarádství.

  U Vltavy - Pražany čeká v následujících dnech výrazné oteplení., © David Port

  První třída, druhá třída a třetí třída. Ve třetí třídě mě učitelka posadila vedle té nejhorší holky ve třídě. Byla taková moc akční, rychlá, prostě taková divná. Já jí nikdy nepoznala a neměla jsem jí ráda. Byla jsem na učitelku naštvaná, že mě posadila k ní. Byla hrozná. Mě taky prý neměla ráda, že jsem byla příliš tichá. O hodině jsem jí (jen tak málo) kopala do nohy. A vůbec s ní nemluvila. Pak se mě jednou na něco zeptala a já jí odpověděla. Ta otázka mi přišla tak laskavá a milá, že na mě udělala dojem. 

  Ano, jedna otázka, jediná otázka. Poprvé jsme spolu mluvily. A potom jsme si hodně povídaly. Opravdu jsme nikdy dříve spolu nemluvily. Zdravily jsme se, povídaly si, vyprávěly, bavily a smály se. Pak jí učitelka přesadila do zadní lavice. Ale my jsme se stále bavily. Bylo z toho kamarádství. 

  Toto hezké kamarádství trvalo od poloviny třetí třídy až do poloviny čtvrté třídy. To se mě zeptala jestli nechci být její nejlepší kamarádka. Já jsem rozhodně souhlasila. A byly jsme nejlepší kamarádky. Kupovaly si dárečky a pořád se navštěvovaly. Říkaly jsme si nejnejnejnejnejnejnejnej a tak dále a ještě jedno nej nejkamarádky. Každým dnem jsme si přidávaly více a více nej.

  Vše se ale změnilo v páté třídě, kdy nám učitelka řekla, že se naše třída rozdělí. Chtěly jsme být spolu, ale nebyly. Nešlo to zařídit, nešlo. A na konci páté jsme se rozloučily na další školní rok. 

  Budeme se alespoň navštěvovat o přestávkách. V šesté jsme se vůbec neviděly. Ani o přestávkách. Návštěvy skončily. Viděly jsme se sotva jednou za týden. Vidím jí stále před sebou. Když si povídáme, tak chabě, skoro se pozdravíme. Nemluvily jsme vůbec o kamarádství.

  Vidím ji ve čtvrtek třetí hodinu. To sedíme spolu. Vidím jí a nemám slov, moje nejlepší kamarádka asi už není nejnejnejlepší. A můžeme si za to asi samy. Už nenajdu tak úžasnou nejlepší kamarádku.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 15. dubna 2015 ve 21:37.
  _Snížek_ v něm napsala:

  Reakce na bublea:

  Noo... rozdělily nás jinam -za to si nemůžeme... ale měli bychom se zase více setkávat... jinak už to nebude jako dřív.

  Příspěvek z 15. dubna 2015 ve 21:33.
  _Snížek_ v něm napsala:

  Reakce na Aduše9:

  Já vím...27

  Příspěvek z 12. dubna 2015 ve 20:45.
  bublea v něm napsala:

  to je smutný

  tak tohle není ani náhodou vaše chyba