Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ani smrt lásku nerozdělí

  vydáno  •  Povídky
  Byla jsem na prázdninách u babičky, zdál se mi sen o jednom muži, který se ke mně potom ve snech vracel. Nakonec jsem zjistila s pomocí mojí mamky, že je to můj přítel z minulého života.

  Herečka Dana Vávrová ve filmu Ať žijí duchové, © © Filmové studio Barrandov

  Žil za války, jmenuje se Viktor a v mém minulém životě to byl můj milenec, či manžel? Nevím přesně, navíc byl napravo, tedy němec. Každopádně co vím od mojí mamky, která věští kyvadlem, že je to duše, která se nedostane na druhý břeh a hledá u mě pomoc. Nechrání mě, není to můj anděl strážný. 

  Z vlastní zkušenosti, i z toho, co řeklo kyvadlo, vím, že mě Viktor ovládá. Milý čtenáři, asi si říkáš, že je to blbost, ale když cítím, že se něco Viktorovi nelíbí, raději to neudělám. Je žárlivý, nelíbí se mu, když koukám po jiných mužích. Jednou jsem si díky tomu narazila ruku, dostala špatnou známku z oblíbeného předmětu a vše začalo být špatné a bylo, dokud jsem nevzala na vědomí, že moje láska z minulého života je majetnická a chce mě jen pro sebe. 

  Mamka mi říkala, že se Viktor nemůže dostat na druhý břeh, protože někomu kdysi hodně ublížil, ale ne mně. Někdy vidím jeho siluetu nebo cítím studené doteky na ramenou, jakoby mě objímal. Byli časy, kdy jsem se duchů bála, dokonce i Vikiho, ale pak jsem zjistila, že je to dobrý přítel, jen musím dodržovat to, na čem jsme se v minulém životě domluvili. 

  Lidé se bojí duchů, protože mají strach z neznámého, ale když se nad tím zamyslíme, oni jsou také lidé, jen v jiné formě, někdy nás chrání, straší, nebo nám ukazují minulost a budoucnost. Mého taťku zachránil duch před dopravní nehodou.

  A jaký mám vztah k Viktorovi? Jak říkám, bála jsem se, pak jsem si říkala, že je to blbost, nebo je to jen mou pubertou. Ale ne, kyvadlo mi vše potvrdilo a taky vím, že jeho znamení, kterými na sebe rád upozorňuje (doteky, praskání v okně, praskání trámů), jsou důkazem toho, že nejsem sama.

  Také vím, že mě má rád. A já mám ráda jeho a jsem ráda, že se moje láska z minulého života ozvala a ukázala mi minulost. Myslím, že věta: „Dokud nás smrt nerozdělí...“ je blbost, nás dva nerozdělila ani smrt.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 31. srpna 2018 v 18:07.
  číča800 v něm napsala:

  přijde mi to divné..

  Příspěvek z 1. května 2015 ve 12:10.
  juli2002 v něm napsala:

  Duch ???

  Promiň že to sem píšu ale je to trochu divný15 a kolik ti je protože jestli si jěště dítě tak nevím jestli by ti tvoje mamka měla říkat takové věci 13 jako minulý život1

  Příspěvek z 30. dubna 2015 ve 20:50.
  StanleyUs v něm napsal:

  Duch

  Ahoj, být tebou, tak rekni své mamce ať přestane věštit nebo zpusobi něco zlého. Věř v v Boha a ne zlym mocnostem a nesluž jim, ze zla se porad rodi zlo. Zahravate si s ohněm.