Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Anime nejsou jen pohádky pro děti

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  K Anime má mnoho lidí předsudky. Většina si myslí, že jsou to jen pohádky pro děti. Ale jaká je pravda?

  Anime. Pro většinu lidí jsou to pouze animované pohádky, vzdáleně připomínající západní tvorbu, jako je Ben 10, animovaný Spiderman nebo třeba Legenda o Aangovi. Rozdíl mezi těmito seriály je však velký.

  Anime vzniká pouze v Japonsku a často nese nějaké poselství pro diváky. Často poukazuje na důležitost přátelství, vytrvalosti a pokory. Anime má různé žánry. Některá anime jsou spíše pro kluky, jiná pro holky, některá se odehrávají ve středověku a jiná v budoucnosti. Těchto žánrů je mnoho. Existuje tolik anime, že si snad každý vybere. Historie anime začíná v druhé polovině 20. století. Ve stejné době se na západě vyvíjel hraný film a jelikož bylo na východě těžké sehnat herce jiné rasy aby byl film různorodější a úspěšnější, rozhodli se v Japonsku zaměřit spíše na kreslenou animaci. Postupně se anime stalo populární nejen na východě, ale také v Evropě a v Americe.

  Mezi nejstarší „legendární“ anime patří například Dragon Ball sága nebo Sailor Moon. Česky nadabovaná anime jsou například Pokémon nebo Bakugan a méně známější jsou Death Note (Zápisník Smrti) nebo Soul Eater (Bohové smrti). Česky se dabují spíše seriály pro děti ale třeba Death Note je spíše pro starší. Nakonec uvedu populární anime, která byla nadabovaná, nebo jsou k ním dostupné titulky.

  Pro kluky:

  • Hunter x Hunter, One Piece,NarutoBleach
  Pro holky:

  • SailorMoon,ShugoChara,Amnesia,MahouShoujoMadokaMagica
  Pro děti:

  • Pokemon,Bakugan
  Pokud nechcete běh na dlouhou trať, tedy sledovat seriál dlouhý třeba sto epizod, doporučuji anime filmy. Nejkrásnější a nejlepší filmy podle mě tvoří Studio Ghibli v čele s HayaemMijazakim, tvůrcem, jež je považován za japonského Disneyho. Nyní je sice už v důchodu, ale jeho filmy zahrnují tvorbu jak pro děti, tak pro mládež a dospělé. Pro děti třeba Cesta do fantazie nebo Ponyo z útesu nad mořem a pro starší Princezna Mononoke nebo Naušika z Větrného údolí.

  To by bylo ode mě vše, doufám, že se vám článek líbil a popřípadě vás inspiroval ke sledování jednoho že seriálů či filmů.

  Obrázek je moje vlastní tvorba.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 28. března 2019 v 18:21.
  Morell v něm napsal:

  Hzky řečeno. I já si našla svůj anime mezi upířími. Některé jsou opravdu jen pro dospělé a někdy ani pro ty ne. XD

  Příspěvek z 24. března 2019 v 19:39.
  terezka9999 v něm napsala:

  Souhlasím vždy mě to naštve když někdo řekne že anime je pohádka ... stačí s e podívat na hromadu druhů anime :D

  Příspěvek z 24. března 2019 v 10:44.
  Říkejte-Mi-Val-Mýval v něm napsal:

  Souhlasím Anime není jen pro děti - Anime je spousta a každé je cílené na jinou věkovou kategorii např. Pokemon - pro děti
  Initial D/ Wangan Midnight - Teenagery ( Žádné Anime pro holky v této kategorii neznám ) A potom jsou tu i 18+