Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Anthony Edward Stark a jeho život

  vydáno  •  filmy · komiksy

  Tony Stark: geniální průmyslník, výjimečný vynálezce a neohrožený superhrdina. Jaký byl muž, který stál za maskou Iron Mana? Přečtěte si příběh jednoho z nejikoničtějších hrdinů v dějinách Marvelu!

  Tony Stark, © olivinka

  Antony Edward Stark, známý jako Tony Stark nebo Iron Man, se narodil 29. května 1970 na Long Islandu v New Yorku do významné rodiny. Jeho otec, Howard Stark, byl zakladatelem společnosti Stark Industries. Matka Marie Starková byla zdravotní sestra.

  Tonyho dětství bylo poznamenáno vlivem rodinného podniku a vysokými očekáváními, která byla vložena do jeho budoucnosti. Vztah s otcem Howardem byl složitý, byl totiž často zaneprázdněn prací a měl málo času na rodinné vztahy. Tony se však již v dětství projevoval jako technicky nadaný.

  Bohužel, Tony Stark také musel čelit smrti svých rodičů, kteří zahynuli při tragické autonehodě. Tato ztráta měla hluboký vliv na jeho osobnost. Zdědil i firmu Stark Industries, která vyráběla zbraně.

  Jeho život se dramaticky změnil v roce 2008, kdy byl unesen teroristy při cestě do Afghánistánu. Během tohoto zajetí postavil první verzi Iron Mana, brnění, které mu umožnilo uniknout.

  Avšak později v jeho superhrdinském životě začal chápat, jak jeho zbraně byly zneužívány ve válkách a konfliktech po celém světě. Tato uvědomění ho přivedla k rozhodnutí přestat vyrábět zbraně pro vojenské účely. Firma Stark Industries se přeorientovala na vývoj čisté energie a humanitární projekty. Tony se začal angažovat v boji za dobro a ochranu světa před hrozbami.

  Mimo svou superhrdinskou kariéru měl osobní vztah s Pepper Potts, se kterou měl holčičku Morgan Stark. Ta se stala důležitou součástí jeho života a přinesla do něj radost a smysl.

  Na konci svého života, v roce 2023, se Tony obětoval při pokusu zachránit vesmír při střetnutí s Thanosem a jeho armádou v událostech filmu „Avengers: Endgame“. Jeho hrdinský čin byl obdivuhodný a zanechal trvalý dojem na ostatní superhrdiny a fanoušky.

  Tony Stark byl nejen technologickým géniem a superhrdinou, ale také komplexní postavou s bohatým rodinným pozadím, osobními výzvami a pozoruhodným vývojem postojů ke zbraním a světu kolem sebe.

  Zdroje

  Iron Man

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. září v 18:27.
  Morell v něm napsala:

  Tony je hodně zajímavá osobnost, asi nejevíce obdivovaný narcista, co existuje. :-D

  Příspěvek z 9. září v 11:58.
  Ahojky2 v něm napsal:

  Ahoj. Super článek. 5 tlapek. Nevěděla jsem ze se jeho firma věnovala vývoji čisté energie.