Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Antoinetta je královnou dětí

  vydáno  •  Kultura · Divadlo
  Muzikál Antoinetta – královna Francie slaví úspěch u dětských diváků. Muzikál autorů Jiřího Škorpíka, Jiřího Hubače a Pavla Vrby získal ocenění Nejlepší představení sezóny 2013/2014, které pravidelně uděluje Klub mladých diváků.

  Monika Absolonová v kostýmu z muzikálu Antoinetta - královna Francie, © iDNES.cz

  Co je to KMD?

  Klub mladých diváků (KMD) nabízí žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol divadelní představení v různých pražských divadlech. Jeho cílem je vychovávat budoucí stálé návštěvníky divadel. V současné době má 12.000 členů.

  Ankety o nejlepší divadelní představení se zúčastnilo 2 500 žáků a studentů z více než 90 základních škol. Cenu v podobě grafiky věnovala Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola.

  Cenu z rukou zástupkyně KMD Ley Matvijové a studentů Gymnázia Českolipska přišla na jeviště převzít producentka Ema Krahulíková ze společnosti Musical Production, autor hudby Jiří Škorpík a režisér představení Radek Balaš.

  Společnost Musical Production uvedla na prkna Divadla Hybernia mnohé úspěšné české i zahraniční muzikály. Patří k nim například Quasimodo, Lucrezia Borgia, Mary Poppins, Zorro a v neposlední řadě také Antoinetta – královna Francie.

  Fotogalerie

  Alíkova soutěž

  Do 14.10. hrajeme o vstupenky na muzikál Antoinetta - královna Francie.

  Monika Absolonová jako Antoinetta

  Antoinetta – královna Francie má za sebou od své premiéry 9. 4. 2014 již 25 představení. Pyšní se honosnými a velice nákladnými kostýmy Josefa Jelínka a velkolepou scénou Ondřeje Zichy.

  V hlavní roli Antoinetty můžete i v této sezóně vidět a slyšet Moniku Absolonovou a Ivu Marešovou, v roli Ludvíka XVI. Michala Novotného a Romana Vojtka a v roli švédského vojáka Dušana Vitázka nebo Petera Strenáčika.

  Kdo byla Marie Antoinetta?

  Marie Antoinetta byla dcerou královny Marie Terezie a Františka Štěpána I., římskoněmeckého císaře. Ve čtrnácti letech ji poslali na francouzský královský dvůr, aby se stala budoucí ženou Ludvíka XVI. Ve dvaceti letech se stala královnou a vedla velmi rozmařilý život. Během Velké francouzské revoluce v roce 1789 lid krále s královnou svrhl a uvěznil je v Templu. Antoinetta byla sťata pod gilotinou v roce 1793. Bylo jí 38 let.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 1. října 2014 v 17:48.
  Ssíma v něm napsala:

  Na Antoinettě, královně Francie jsem byla už dvakrát a klidn

  Na Antoinettě, královně Francie jsem byla už dvakrát a klidně bych šla znovu. Je to moc krásně provedené a emotivní. Měla jsem štěstí a při obou představeních hrála Monika Absolnová.254