Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Aplikace Hiwe - nahlédněte do minulosti

  vydáno

  Aplikací Hiwe můžeme částečně okusit chuť minulosti, a to skrze oblíbenou novodobou činnost - chatování. Už jste to zkusili, nebo o ní slyšíte poprvé?

  Aplikace Hiwe, © Aplikace Hiwe

  O co jde?
  Jde o jednoduchou aplikaci s ještě jednodušší myšlenkou - přijít a popovídat si s někým neznámým, novým.
  Je to také inspirované dřívějšími chatovacími skupinami - memy, které se využívaly, ještě než existovaly novodobé sociální sítě, odtud tedy ta minulost. Můžete si zde popovídat jak ve zmíněných skupinách, tak třeba i soukromými zprávami - na začátku každé konverzace navíc dostanete tip, co napsat (Plavalo by se v marmeládě rychleji, nebo pomaleji?). Pokud někdo ve skupině zareaguje na nějaký váš příspěvek, dostanete upozornění, což se hodí, pokud zapomenete, že jste něco vůbec psali! ;)
  A jedna z hlavních informací - nejsou tu žádná měřítka, tudíž žádné seznamy přátelství, like, ani komentáře.

  Kladné stránky aplikace?
  Jako kladné určitě musím počítat jednoduchost, protože ovládat se tuto app naučí opravdu každý. Třeba mně to trvalo ani ne pět minut.
  Další super věcí je to, že tu nejsou žádná zmíněná měřítka, takže se nikdo nad nikoho nepovyšuje, všichni jsou si rovni, nikdo nemá větší šanci na nalezení kamarádů - stačí trocha snahy. :)
  Taky je to ideální příležitost pro seznámení introvertů - nebo zkrátka pro ty, co se v realitě stydí.

  Záporné stránky aplikace?
  Jeden z mnou sepsaných záporů nemusí být u všech, ale mně osobně z lišty nezmizí upozornění na přečtení zpráv ani po tom, co si je přečtu, a musím je mazat ručně.
  Někdy mě štve taky obsah - je tu dost zajímavých mem, ale mnohem víc neoriginálních a nudných skupin, hlavně ve stylu „všichni napište“, „nuda“ a tak dále.
  Poslední věc, která mi vadí, je, že si nemůžu třeba nějak oblíbit určitou konverzaci. Tudíž pokud na mě nikdo nezareagoval, musím do hledání zadat autora memu a konkrétní meme si u něj vybrat. Pokud ale jméno nevíte, budete asi muset hledat ručně, tzn. popojíždět v seznamu pořád dolů.

  Celkové hodnocení?
  Ráda se seznamuji s novými lidmi ve virtuálním světě, tudíž mi tahle aplikace vyhovuje. Taky mi nehrozí, že mi někdo vynadá, že neodepíšu - a pokud ano, či pokud se bude chovat nevhodně, nachází se zde možnost nahlášení. A jedno z nejlepších - můžu zde i pomáhat, protože je tu spoustu lidí, kteří potřebují krýt záda nebo podat pomocnou ruku.
  Dohromady to bude tak 6,5 bodu z 10.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 5. října 2018 ve 13:48.
  dennisvet v něm napsala:

  Já se o ní dozvěděla přes YouTube :)

  Příspěvek z 5. října 2018 v 7:04.
  číča800 v něm napsala:

  Zajímavé, doteď jsem o ní neslyšela.

  Příspěvek z 13. května 2018 v 19:43.
  matisek005 v něm napsal:

  A nebo recenze typu „Fuj“ a nic víc ;-D.