Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Archeologie - práce snů

  vydáno  •  Volný čas venku
  Najdete tu zajímavý článek o archeologii, ve kterém je i trochu odbornosti, protože se ji snažím studovat a hodně věcí se dozvím i v biologii. A také se v něm dozvíte hodně zajímavých věcí, které by vám mohli pomoct v pozdějším studiu.

  Archeologie se dělí na mnoho oborů, ale mě nejvíc zajímají vyhynulá zvířata, kterými jsou třeba dinosauři a nevadilo by mi být, ani paleontologem a ještě čeleď hominidů, do které patříme i my.

  Do nejzákladnějších prvních předků dnešního člověka patří rod Australopithecus, do kterého patří i slavná Lucy a který byl podobný opici, žil v Africe před asi 5.-3. mil. lety, živil se rostlinami a drobnými živočichy a také používal nástroje a zbraně z kamenů.

  Po něm už přichází rod Homo a jeho nejstarší zastupci Homo habilis, nebo-li Člověk zručný, který žil v Africe, Asii a Evropě před 3.-1. mil. lety, byl to všežravec a vyráběl si i přístřešky.

  Dalším zástupcem je Homo erectus, nebo-li Člověk vzpřímený, který žil v Africe a Evropě, před asi 1. mil.-300. tis. lety. Podzástupcem Člověka vzpřímeného je třeba Člověk heidelberský z Itálie, Španělska, Německa a Asie nebo Člověk pekingský, který začal používat oheň.

  Jako další zástupce následuje Neandrtálec, nebo-li Člověk pravěký, který žil v Africe, Asii a Evropě před 300.tis-40.tis.lety, sbíral rostliny a lovil. Dalším zástupcem je Kromaňonec, nebo-li Člověk předvěký, který žil v Asii a Evropě, před 40. tis.-10. tis. lety a uměl už i artikulovanou řeč. A tím se dostáváme k zatím poslednímu zástupci, kterým je Homo Sapiens Sapiens, nebo-li Člověk současný, který žije od asi 8 let př.n.l., až do teď a je to anatomicky moderní člověk.

  To byla poslední věta tohoto článku a pokud se vám líbil, napište mi to do zprávy nebo do komentářů a já mohu napsat pokračování nebo i článek o dinosaurech.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 15. května 2017 v 19:36.
  Kozesinka v něm napsala:

  Fyrefli: Na pár vykopávkách jsem už byla a vůbec to nefunguje, jak si představuješ :) Většinou se vykopávky dělají tam, kde někdo omylem něco nalezl. Třeba někdo chtěl vykopat základy pro dům, a hle - v sedmi metrech našel pár kostí a šperk. Ze zákona to musí hlásit. Jeho stavba je tak pozastavena, přijedou archeologové, ti opatrně vyjmou vše, co se v lokalitě nachází. Málokdy si některý odborník spočítá, kde by tak mohlo něco být - na základě různých údajů - a tam se začne kopat. Jednak je velmi nesnadné něco takového určit, jednak by musel majiteli pozemku a příslušným úřadům jednoznačně prokázat, že tam něco najde. A kdyby ne, bude zbytečně platit stroje, zaměstnance a rozkopaný pozemek. Komu by se to chtělo riskovat!
  agentka2: Nicméně, pokud tě zajímají hlavně vyhynulá zvířata, tak ta už do archeologie nepatří - ta se zabývá jen lidmi, jejich výtvory, maximálně domestikovanými zvířaty.

  Příspěvek z 13. května 2017 ve 20:44.
  fyrefli v něm napsala:

  LadyMarina: jak chceš je to jenom na tobě a na tvém odhodlání

  Příspěvek z 13. května 2017 ve 12:05.
  LADYMARINA v něm napsala:

  :-Dj