Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ariana Berlin: Gymnastka s neuvěřitelným příběhem

  Ariana Alyse Berlin je americká gymnastka, která byla nadějnou kandidátkou letních olympijských her. Talentovanou, tehdy dívku, však posadila na invalidní vozík autonehoda a kvůli velmi ošklivým zraněním ji lékaři nedávali velké naděje dělat znovu to, co miluje a čím žije - gymnastiku. Vše ale může být úplně jinak. Seznamte se s Arianou Berlin jejíž příběh se vás dotkne u srdce.

  Ariana Berlin, © dailynews.com

  Ariana Alyse Berlin narozena 29. října 1987 je gymnastka, tanečnice a filmová herečka. Asi si říkáte: „Filmová herečka?“ Ano, je tomu tak.

  Zahrála si ve filmech jako třeba: Shake it up, Honey 2, Switched at birth a mnoho dalších. Myslím ale, že většina z vás by ji spíše mohla poznat z autobiografického filmu: Full out, který je inspirován právě jejím životem. Byl natočen v roce 2015 a mladou Arianu Berlin si zahrála Ana Golja.

  Jako mladá trénovala v SCEGA gymnast, South coast gymnast a v roce 1999 se stala Level 9 Westerny Champion. Poté začala studovat na škole Henry High School a na podzim roku 2001 měla ošklivou autonehodu, když ji její matka Susan vzala na nákupy. Na dálnici nabouraly zezadu do jedoucího auta. Ariana strávila pět dní v umělém spánku se dvěma zhroucenými plícemi, dvěma zlomenými nohami, zlomeným zápěstím, zlomenou klíční kostí a se zlomeninami žeber.

  V době zranění bylo Arianě čtrnáct let. Ariana zjistila, že vrátit se zpět do světa gymnastiky je velmi obtížné a proto začala chodit raději na break dance. Jako tanečnice později začala tancovat v SeeWorld San Diego se svým souborem, kde potkala trenérku UCLA Bruins, Valorie Kondos Field. Valorii se zalíbila Arianina pracovní morálka.

  Jednoho dne zašla Ariana za Valorií a zeptala se, jestli by se mohla přidat k týmu. Byl to její celoživotní sen. Ariana totiž po dlouhém čase tancování zjistila, že gymnastiku stále miluje a chce vrátit svůj starý život. Valorii se Ariana líbila už dávno a tak po malé Arianině ukázce neváhala a v září roku 2005 ji vzala do svého týmu. Ariana Berlin se okamžitě vrátila do posilovny a získala zpět své gymnastické dovednosti. Stala se nejúspěšnější gymnastkou UCLA v historii a byla prezentována jako čtyřnásobná All American.

  Arianina kariéra se táhla od roku 2005 až do roku 2009. Z týmu UCLA je nejoblíbenější gymnastkou vůbec. Jak ale můžete vidět na různých starých soutěžích, tak Arianu tancování neopustilo a vždy u svého vystoupení tancuje. Myslím, že zhlédnout její vystoupení na Youtube stojí rozhodně zato. Uvidíte jak krásné gymnastické prvky, tak taneční kreace.

  Všem, kdo to přečetli, děkuji za pozornost, ale stejně si myslím, že film Full out vám řekne o jejím životě více. Snad se líbilo a myslím, že Ariana Alyse Berlin je skvělou motivací.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (4)

  Příspěvek z 1. října 2017 v 0:03.
  buffy-forever v něm napsala:

  Film jsem teď dokoukala, taková zajímavost, zahrála si tam i skutečná Ariana ( asistentku Val)

  Příspěvek z 24. dubna 2016 ve 12:32.
  armia v něm napsala:

  Božíííí

  Film je dokonalý a gymnastika je ještě dokonalejší10101010Jste taky gymnastky ??????16

  Příspěvek z 15. dubna 2016 v 18:37.
  jjoojjoo v něm napsala:

  Super

  Taky jsem ho viděla. Je super :D