Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Aromaterapie – podvod, nebo zázrak?

  vydáno  •  pseudovědy · zdraví

  Víte, co je to aromaterapie? Opravdu funguje, nebo je to jen podvod? To se dozvíte v tomto článku.

  Levandule se krásně hodí do zahrad, © Ing. Štěpánka Janoutová

  Aromaterapie patří mezi postupy alternativní medicíny a je známa používáním éterických (vonných) olejů. Používá se hlavně na zklidnění a uvolnění, dále je určena k léčení deprese, revmatismu, srdečního selhání, astmatu i úrazů.

  K aromaterapii se používají různé voňavé oleje – například levandulový, z různých citrusů, cedrový, jasmínový a tak dále. Mezi nejdražší patří olej ze santalového dřeva.

  A jak taková aromaterapie probíhá? Buď se oleje inhalují – do difuzéru se naleje voda a do toho se nakape pár kapek oleje, nebo se s těmito vonnými oleji provádí masáže. Dále je také možné vonné oleje použít do koupelí.

  Teď se dostaneme k tomu, zda je aromaterapie podvod, nebo ne. Žádné studie nepotvrdily, že by aromaterapie mohla léčit některé nemoci, ani jim předcházet. Na druhou stranu je pravda, že nás aromaterapie může uvolnit a můžeme z ní mít lepší náladu, to je ale asi tak vše. Navíc některé oleje mohou být hořlavé, nebo dokonce i zdraví škodlivé, například mohou vyvolávat alergické reakce, podráždění kůže atd. Zejména je nebezpečná, pokud ji používáme k léčbě vážných onemocnění – např. srdečního selhání atd.

  Snad jste si z tohoto článku něco odnesli a pokud už budete chtít experimentovat s aromaterapií, tak opatrně! Používejte ji maximálně kvůli té krásné vůni.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 8. února 2022 v 9:45.
  Killercow v něm napsala:

  Mně ty oleje příšerně smrdí, ale s tím astmatem, na tom možná něco budeO=:-D

  Příspěvek z 3. února 2022 v 7:15, upravený po 2 minutách.
  Lidara v něm napsala:

  Máš pěkný styl psaní, ale vidím tam určité „bublinky,“ místa, kam šlo napsat něco víc, nafouknout je a dát do nich více informací, ale zůstaly nevyužité. Je to škoda, protože takhle to vypadá, jakoby ses snažila na lidi řvát: „Za žádnou cenu nepodstupujte aromaterapie,“ nad čímž se pochopitelně dost lidí zasměje a ten článek nakonec nemá žádnou hodnotu.
  Líbí se mi, že jsi napsala, se kterými nemocemi má údajně pomoct, ale také to šlo dovysvětlit. Já o ní nevím nic a doteď jsem myslela, že má pomoci pouze s psychickou stránkou. Tu mimochodem dost podceňuješ, když se v článku vyskytlo něco jako: „Může to uvolnit vaši psychickou stránku, ale to je tak všechno.“ Chybí mi k tomu více informací. Na jakém principu to má fungovat, další zmínky...
  Na druhou stranu, v článku jsem se dozvěděla, že se olej vtírá do těla, což jsem netušila. A opravdu máš pěkný styl psaní a mohla bys psát povídky. Těším se, až od tebe uvidím nějaký příběh, protože si myslím, že máš velký potenciál.

  Příspěvek z 2. února 2022 v 18:39.
  Dari v něm napsala:

  moc zajimave a hezke tema, jen je clanek kratky. shrnula jsi celkove co to je a jake to ma ucinky, ale uadne zajimavosti.
  mohla jsi zminit vonne tycinky..