Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Astma - je to důvod, proč se někomu smát?

  vydáno  •  Zdraví · Handicap · Šikana
  Astma je něco, co dokáže pěkně pokazit život. Lidé trpící astmatem nemohou dýchat třeba i po uběhnutí krátké vzdálenosti. Já sama trpím silným astmatem... Moji spolužáci ovšem nemají pochopení ve chvílích, kdy si třeba uprostřed hry na tělocviku sednu.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Vysmívají se mi, nebo mi dokonce říkají, že to hraju. Nedokážu jim vysvětlit, že léky proti astmatu seženete jen na předpis, tudíž vám ho v lékárně jen tak nedají do ruky. Nevěří mi ani potom, co jsem si od doktorky vyžádala potvrzení o astmatu.

  Naopak to začalo být ještě horší a já v návalech vzteku, kdy jsem nemohla dýchat, řekla jedné spolužačce, která byla nejhorší, že bych jí jeden jediný den přála, aby si to astma zažila.

  A tohle bych přála všem, kteří se astmatikům smějou, nebo jim nevěří jejich bezmocnost ve chvílích, kdy nemohou dýchat. Nemyslím to jako jízlivost, ale moc bych si přála, aby to takoví lidé pochopili.

  Zároveň si hrozně moc přeju být zdravá. Běhat bez omezení a nezačít se dusit. Nejhorší ovšem je, pokud vám astma navazuje na alergii... Třeba z pylů. Pokud bych si v takovém období nechala léky doma a vyrazila do přírody, mohla bych i umřít.

  A proto, prosím, pochopte astmatiky a nesnažte se je za každou cenu srážet. Nás to trápí víc, než cokoliv jiného...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (50)

  Příspěvek z 22. února 2018 v 19:02.
  Mojemiminko v něm napsala:

  prečo by som sa mala smiať človeku ktorý má astmu

  Příspěvek z 20. února 2018 v 19:34.
  Rittav v něm napsala:

  Tu bezmoc kdy je proti tobě celá třída znám.

  Embri v něm napsal:

  Moje sestra má astma, jednou když jsme byli doma ho dostala a já se hrozně lekla, protože se začala dusit, ale naštěstí mi to došlo rychle a došla jí pro dýchátko.


  Vůbec nechápu jak se někdo může sát astmatikům.
  Ale tu bezmoc kdy je proti tobě celá třída znám.