Alíkovina

Ať se vám nezamotají prsty!

vydáno  •  Volný čas doma
Náramky přátelství se pletou z bavlnek na vyšívání. Lidé se jimi obdarovávají na důkaz svého přátelství. Dají se plést různé vzory, včetně nápisů nebo číslic.

Náramek - Korálkové náramky se nosí pořád, a čím víc jich je, tím líp. Vyrobte si jeden i na podzim. Vhodný materiál mají v hračkářstvích., © Alík

Uplést se dá cokoliv - například pásek, spona do vlasů nebo řetízek. Já jsem jednou viděla pána, který měl upletenou čelenku. Vypadalo to moc hezky, ale uplést tak dlouhý pásek zabere hodně času.

Pokud ještě neumíte plést, stačí si do vyhledávače na internetu zadat "náramky přátelství". Najdete spoustu stránek, na kterých určitě objevíte nejen návod jak začít plést, ale také různé vzory a vychytávky pro usnadnění pletení. Nebo se zkuste poptat v knihovně - určitě tam budou mít nějaké knížky pro začátečníky i pokročilé.

Pokud vám to ze začátku nepůjde, nevěšte hlavu. Mě to taky nešlo, ale postupem času se budete zlepšovat a budete si říkat: "Takový lehký vzor a já ho neuměl/a." Tak pletení zdar a ať se vám do toho nezamotají prsty!

Mé oblíbené stránky

Vizitka autorky článku na Alíkovi KiKiČa

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (16)

Příspěvek z 7. února 2009 v 15:22.
čoki789 v něm napsal:

Knížka

Mám knížku kde jsou různý vychytávky a jsou tam i dva takové vzory a postup!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek z 17. ledna 2009 v 9:06.
Dadulína v něm napsala:

at´se vám nezamotají prsti

superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr dloho jsem takový chtěla uplíct

Příspěvek z 14. ledna 2009 ve 12:55.
bruk v něm napsala:

Díky

Už dlouzho bych takovy chtela udelat bohuzel sem nevedela jak na to.......chtela sem se dneska juknout na net ale tady sem to našla!!!!!!!!!!! Díky