Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Atletika

  vydáno  •  Sport
  Atletika není jen o běhání. Je v ní přes dvacet disciplín, ze kterých si vybere úplně každý. Jak člověk hubenější, tak člověk více objemový.

  2012 POSLEDNÍ OLYMPIÁDA. Končí šestý na ME v Helsinkách, absolvoval tam svůj 49. desetiboj přes 8000 bodů a splnil účastnický limit pro Londýn. Jenže zranění jej stíhají celou sezonu. Na hrách odběhne stovku, ale dálka je konečná., © MAFRA

  Já osobně dělám atletiku šest let a jsem s tímhle sportem spokojená. V přípravce jsme dělali od každé disciplíny něco. Každý rok jsme měli čtyři kola závodů přípravek, v nichž jsme měli: sprint 60m, skok do dálky, hod a běh na 400m. Takže čtyřboj.

  Teď, když už jsem mladší žákyně, jezdíme na závody do Vlašimi, Kladna, Kolína a takových měst. Na těchto závodech si už každý vybíral disciplíny podle toho jaké mu vyhovují a má na ně talent. Byli to už krajská kola z kterých se vybíralo na Mistrovství České Republiky. Od nás ze skupinky se tam dostala dívka jménem Soňa Černá. Běžela trať na 800m a v současnosti je druhá v Republice. Atletika není jenom o tom, že běháte a běháte a běháte. Toho se bát nemusíte. 

  V přípravce jsme na trénincích hráli různé hry, ne stolní, ani počítačové, a zkoušeli jsme také nějaké disciplíny jako: skok do dálky, hod kriketovým míčkem a raketkou, nějaké běhy atd. Po každém tréninku chodíme do sauny a do vířivky jako regenerace.

  Když jste rozhodnutí, a chcete se atletice věnovat, tak musíte mít to správné oblečení, které nakoupíte na internetu nebo ve sportovních obchodech. Tam by vám měli pomoci. Potom jsou také povinné tretry, což jsou boty, které mají na podrážce v přední části chodidla speciální hřeby, kterými se odrážíte, takže běžíte mnohem, mnohem rychleji. Ale je trochu problém je sehnat.

  Jak už jsem vám říkala, atletika má hodně disciplín. Jak pro hubenější, tak pro více objemné děti. Taková typická disciplína pro objemné a méně vhodná pro hubené je vrh (ne hod!) koulí, která má více než jedno kilo. Pak také hod oštěpem a hod kladivem (ne, není to kladivo jako kladivo, ale atletické).

  Teď bych vám chtěla uvést některé disciplíny: hod krikeťákem, hod raketkou, hod oštěpem, hod kladivem, vrh koulí, skok do dálky, skok do výšky, skok o tyči, trojskok, sprint, dlouhý běh, běh přes překážky atd. Těch disciplín je samozřejmě víc.

  Já jsem ročník 2004 a skáču do dálky. Skáču 4m, což skáčou starší ročníky na krajských kolech a republice. 

  Na atletiku se můžete přihlásit normálně, pokud tedy není těch dětí přihlášeno více, to byste totiž museli dělat talentovky. Ale to není nic hrozného. 

  Podívejte se na stránky: www.houstka.com (to jsou stránky našeho stadionu) www.jedlaisteam.cz (to jsou stránky jen naší Jedlais team skupinky, kterou trénuje super trenér Ladislav Jedlička. 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Žbreburda v něm napsala:

  Reakce na budulínekdudu:

  Co?

  Příspěvek z 29. června 2015 ve 13:53.
  budulínekdudu v něm napsal:

  Reakce na Žbreburda:

  Já ti odepsat nemůžu...Prostě to nejde.

  Příspěvek z 28. června 2015 ve 20:47.
  Žbreburda v něm napsala:

  Reakce na budulínekdudu:

  jj