Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  AUDIO: Poslechni si pískomilácké písničky, co baví děti i rodiče

  vydáno  •  Volný čas doma · Volný čas venku · Hudba
  Pískomilácké pís(k)ničky snižují hluk motoru a pomáhají posilovat rodinnou pohodu v automobilu. Nové CD "A kdy už tam budem?" formace Pískomil se vrací! vyšlo na konci roku 2012.

  Titulní strana alba "Kdy už tam budem?", Pískomil se vrací !, © Pískomil se vrací!

  Pískomil se vrací! na Alíkovi

  Líbí se ti Pískomil?
  Další písničky z alba "A kdy už tam budem?" najdeš v sekci Písničky.

  Pískomil se vrací!

  Pískomil se vrací!

  Nové CD plné písniček pro děti s názvem "A kdy už tam budem?" je inspirované častou tázací větou dětí při cestách kamkoliv. A jeho ochutnávku vám teď Alík nabízí.

  Většina členů skupiny Pískomil se vrací už možná znáte ze skupiny Kašpárek v rohlíku. Stálou sestavu pro koncertování (a autory většiny písniček) – Karolínu Dytrtovou, Kristýnu Kudrnáčovou, Ondřeje Pečenku a Filipa Nebřenského – při hraní naživo doplňuje občas také Radek Banga (Gipsy.cz) nebo Michal Dalecký.

  Jak vznikl Pískomil a jeho písničky?
  Ondřej Pečenka: " Začaly se mi na mobilním diktafonu hromadit hudební motivy, pro které v Kašpárkovi nebylo místo. Do jednoduchých a svižných nápadů jsme pak jen vlisovali naše příběhy. Mít nový repertoár, vlastní malou kapelu a vlastní dítě, to je sen každého otce po třicítce. Tak se u nás doma v podkroví v uplynulém roce zrodil vedle dcery Emilky taky Pískomil. Při večerním uspávání Emilky jsem měl u sebe vždy malé nahrávadlo a tak vznikaly nové melodie. Na pozadí mnoha těchto nahrávek je jasně slyšet miminkovský punkový vokál.

  "První klip ke skladbě Malý tvor vznikl pod režisérským dohledem Márii Procházkové během listopadu v Chicagu, kde měla s dětmi z tamní české školy výtvarný workshop, v jehož rámci vznikly podklady pro videoklip. Následná animace a výroba proběhla v Praze" dodává Karolína Dytrtová.

   

  Pískomil se vrací hraje opravdové koncerty "naživo". Baví stejně skvěle děti a rodiče v halách, jako publikum v mateřských či základních školách. Na webu kapely najdete přehled koncertů po Čechách i Moravě.

  AKU-PUNK-TÚRA 2013

  Pískomil vyráží na turné nazvané AKU-PUNK-TÚRA 2013. Od února do května 2013 zahraje onkologicky nemocným dětem, jejich sourozencům, rodičům a kamarádům. Hrát budou po celé České republice přímo na odděleních nemocnic.

  Více na www.piskomilsevraci.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 30. června 2013 ve 13:04.
  jaja1244 v něm napsala:

  Super

  jednoduche ale super co dodat

  Příspěvek z 3. května 2013 ve 20:09.
  baara20 v něm napsala:

  Reakce na evičačka:

  no jasně444

  Příspěvek z 3. května 2013 v 10:14.
  evičačka v něm napsal:

  a tak to ne

  Reakce na baara20:

  ti to víš2