Alíkoviny

AUDIO: Poslechni si pískomilácké písničky, co baví děti i rodiče

vydáno  v 7:00
Pískomilácké pís(k)ničky snižují hluk motoru a pomáhají posilovat rodinnou pohodu v automobilu. Nové CD "A kdy už tam budem?" formace Pískomil se vrací! vyšlo na konci roku 2012.
Titulní strana alba

Autor fotky: Pískomil se vrací!

InsertSingleAudio

Pískomil se vrací! na Alíkovi

Líbí se ti Pískomil?
Další písničky z alba "A kdy už tam budem?" najdeš v sekci Písničky.

Pískomil se vrací!

Pískomil se vrací!

Nové CD plné písniček pro děti s názvem "A kdy už tam budem?" je inspirované častou tázací větou dětí při cestách kamkoliv. A jeho ochutnávku vám teď Alík nabízí.

Většina členů skupiny Pískomil se vrací už možná znáte ze skupiny Kašpárek v rohlíku. Stálou sestavu pro koncertování (a autory většiny písniček) – Karolínu Dytrtovou, Kristýnu Kudrnáčovou, Ondřeje Pečenku a Filipa Nebřenského – při hraní naživo doplňuje občas také Radek Banga (Gipsy.cz) nebo Michal Dalecký.

Jak vznikl Pískomil a jeho písničky?
Ondřej Pečenka: " Začaly se mi na mobilním diktafonu hromadit hudební motivy, pro které v Kašpárkovi nebylo místo. Do jednoduchých a svižných nápadů jsme pak jen vlisovali naše příběhy. Mít nový repertoár, vlastní malou kapelu a vlastní dítě, to je sen každého otce po třicítce. Tak se u nás doma v podkroví v uplynulém roce zrodil vedle dcery Emilky taky Pískomil. Při večerním uspávání Emilky jsem měl u sebe vždy malé nahrávadlo a tak vznikaly nové melodie. Na pozadí mnoha těchto nahrávek je jasně slyšet miminkovský punkový vokál.

"První klip ke skladbě Malý tvor vznikl pod režisérským dohledem Márii Procházkové během listopadu v Chicagu, kde měla s dětmi z tamní české školy výtvarný workshop, v jehož rámci vznikly podklady pro videoklip. Následná animace a výroba proběhla v Praze" dodává Karolína Dytrtová.

 

Pískomil se vrací hraje opravdové koncerty "naživo". Baví stejně skvěle děti a rodiče v halách, jako publikum v mateřských či základních školách. Na webu kapely najdete přehled koncertů po Čechách i Moravě.

AKU-PUNK-TÚRA 2013

Pískomil vyráží na turné nazvané AKU-PUNK-TÚRA 2013. Od února do května 2013 zahraje onkologicky nemocným dětem, jejich sourozencům, rodičům a kamarádům. Hrát budou po celé České republice přímo na odděleních nemocnic.

Více na www.piskomilsevraci.cz

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 30. června 2013 ve 13:04.
jaja1244 v něm napsala:

Super

jednoduche ale super co dodat

Příspěvek z 3. května 2013 ve 20:09.
baara20 v něm napsala:

no jasně444

Příspěvek z 3. května 2013 v 10:14.
evičačka v něm napsal:

a tak to ne

ti to víš2