Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Auguron – kouzelný tvor ze světa Harryho Pottera

  vydáno  •  zvířata · Harry Potter

  Máte rádi zvířátka ze série Harryho Pottera? Rádi byste měli nějakého takového tvorečka doma? Já také... Jelikož se ale jedná o vymyšleného kouzelnického tvora, můžeme si to aspoň představit a něco málo se o něm dozvědět, chcete?

  Auguron, © Sysinka

  Auguron je pták, jehož velkou nevýhodou je fáma, že kdo uslyší jeho houkání, zanedlouho zemře. Tato fáma však není pravdivá, takže se nemusíte bát. Je naopak velmi užitečný, protože přivolává déšť! A to znamená, že vám na zahradě neuschnou záhonky...

  Hnízdo, které staví, je velmi neobvyklé, má totiž tvar slzy. Proč zrovinka slzy? To proto, že právě ona slza má symbolizovat kapku deště.

  Pokud si chceme z někoho udělat dobrý den, měli bychom mu věnovat právě péra augurona. Proč? No proto, že odpuzují inkoust! A to znamená, že oběť našeho žertíku brkem augurona nenapíše vůbec nic! :-)

  (zdroj: Fantastická zvířata a kde je najít. – J. K. Rowlingová)

  Reklamní kampaň na augurona

  To jsem se jednou procházela se svými kouzelnickými kamarády po Příčné ulici... A co se nestalo? Narazila jsem na obchod s kouzelnými tvorečky. Skvělé! Vyskočila jsem a už jsme se s kamarády hrnuli směrem k němu.

  Mám zvířátka velmi ráda a moji kamarádi taky, proto hned jak jsme přiběhli blíže, začali jsme obdivovat všechna zvířátka v tomto „zverimexu“. Velmi nás zaujal jeden zajímavý tvoreček, kterého jsem nikdy předtím neviděla...

  Zahleděla jsem se na něj a bylo mi ho velmi líto. Samo zvířátko mě pozorovalo svýma milýma, ale bohužel smutnýma očima. Otočila jsem se proto na své kamarády a řekla jim, že bych si ho chtěla koupit, a proto jsem se vydala zbrklým a radostným krokem ke dveřím a chystala jsem se vejít do obchodu... jenže co se nestalo! Narazila jsem do cedule, přes kterou jsem přepadla a povalila ji na zem..

  Zjistila jsem, že na ceduli je reklama na onoho mazlíčka, kterého jsem si chtěla pořídit. Dozvěděla jsem se, že tvoreček se jmenuje auguron. Začetla jsem se tedy do textu:

  Auguron

  Tento tvoreček není na první pohled moc pěkný, ale nenechte se odradit svým prvním dojmem z jeho smutných očí. Umí toho určitě mnohem více, než si dokážete představit! Stoprocentně vám ho budou závidět všichni vaši sousedi! Neváhejte a pořiďte si nového mazlíčka do vaší sbírky!

  Co se týče krmení, nejsou s ním žádné velké starosti, ba přímo naopak! Jeho největší pochoutkou je velký hmyz. A to se určitě vyplatí, protože vás tato nepříjemná havěť přestane otravovat! :-D

  Hnízdo si auguron staví v trnitých keřích. Jeho hnízdo je velmi neobvyklé, nádherné a tajuplné – má tvar slzy. Co to pro vás bude znamenat? Jednoduše vám prozáří zahrádku!

  Rostlinky na vašich záhoncích nikdy neumřou žízní, protože svým hlasitým houkáním, jež je slyšet na míle daleko, přivolává déšť. A to se vyplatí, nebo ne?

  Pokud tedy chcete sehnat nějaký neobvyklý dárek pro vás, vaši hospodyni nebo domácí skřítky, sežeňte jim augurona! Proč? No přece proto, že svým houkáním je upozorní na to, že se blíží velký liják, a tak můžou sundat schnoucí prádlo ze šňůry, aby vám opět nezmoklo! ;-)

  A jestliže se chcete pomstít nějakým svým nepřátelům, i tehdy se vám toto zvířátko bude hodit. Je to neuvěřitelné? Je to tak... A jak? Jeho pera odpuzují inkoust... A to nějakého výbušného kamaráda může pěkně naštvat!

  Neváhejte tedy ani chviličku a kupte si tohoto ohroženého, ale velice milého tvorečka! Nuda s ním určitě nebude! A taktéž uděláte dobrý skutek, protože přispějete k tomu, aby se opět rozšířil do dalších míst našeho světa! Určitě nebudete litovat! :-)

  Organizace pro záchranu ohrožených kouzelnických zvířat.

  Sotva jsem dočetla tuto velkou reklamní ceduli, o kterou jsem se před chvílí málem přerazila, už přede mnou stál prodavač. Já, zírajíc na kouzelného a smutného ptáčka, který seděl na bidýlku a díval se kolem sebe na všechny kouty Příčné ulice plné hemžících se kouzelníků a čarodějek, jsem opatrně vstala.

  Omluvila se prodavači a šla jsem s ním k pokladně. Řekla jsem mu, že bych si přála augurona. Prodavač se jen usmál a já zaplatila. Vyšla jsem z obchodu s tvorečkem na rameni a nesla si ho spokojeně domů. Rozloučila se s kamarády se slovy, že se na augurona můžou kdykoliv přijít podívat.

  Maminka se ho nejprve lekla, jelikož se obávala jeho zlé pověsti – prý přináší smrt! Taková blbost! Nevěřte tomu! A jak to dokázat? Úplně jednoduše!

  Augurona máme doma už přes rok a nic zlého, až na pár aprílových žertíků, se nestalo! Jsem moc ráda, že ho mám doma a doporučuji jej všem, co mají rádi kouzelná zvířátka a chtějí udělat dobrý skutek...

  Mít ho doma se určitě vyplatí! :-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 24. února ve 12:04.
  Slaygirl v něm napsala:

  Ten článek je pěkný
  Jako jestliže si ten obrázek kreslil tak moc moc pěkný

  Příspěvek z 11. února ve 13:41.
  Lososek v něm napsala:

  Moc zajímavý článek! Určitě bych uvítala i povídání o jiných magických tvorech. 5 tlapek!

  Příspěvek z 11. února v 8:41.
  Sysinka v něm napsala:

  Děkuji, Betty :-3