Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Aviatická pouť v Pardubicích potěší i Dětským dnem s Alíkem

  vydáno  •  Alík · co nového u mě! · volný čas venku · rodičům · věda a technika · historie
  1. června 2013 začíná v Pardubicích Aviatická pouť. Kromě letecké show čeká na návštěvníky i bohatý pozemní program a to včetně Dětského dne s Alíkem.

  Na letošní Aviatickou pouť do Pardubic přiletí čtyřmotorový bombardovací letoun Boeing B-17G, přezdívaný létající pevnost., © aviatickapout.cz

  1. června 2013 začíná v Pardubicích již 23. ročník Aviatické pouti. Její program není zaměřen pouze na leteckou show. Nabízí zábavné aktivity pro celou rodinu.

  Program Aviatické pouti nabízí pohled na letadla, na rozličnou bojovou techniku, hasičské vozy, letecké modely či veterány. Každoročně se mezi návštěvníky najde řada kluků, kteří právě zde uvidí poprvé zblízka historický tank nebo současnou vojenskou techniku.

  K tahákům letošního ročníku bezesporu patří Boeing B-17 Flying Fortress, americký dálkový bombardovací letoun, který byl používán za druhé světové války. Je také známý pod pojmenováním Létající pevnost, což je překlad Flying Fortress (více o letounu čtěte na české Wikipedii).

  Pod Alíkovým dozorem

  Na všechny soutěže v areálu letiště v rámci Dětského dne s Alíkem budu po oba dny dohlížet já, všem dobře známý pes Alík.

  S trochou štěstí třeba právě tobě vylosuji zájezd do Disneylandu.

  Vyžití na letišti najdou ale i ti, které technika přímo neláká nebo se chtějí jen tak vydovádět. Program Dětského dne s Alíkem  bude po oba dny naplněn řadou zajímavých soutěží.

  Tradičně velkou prezentaci doplněnou technikou a soutěžemi bude mít Policie ČR.

  Novinkou je velký multifunkční stan Veselá Koopa. Po úspěšném absolvování hry uvnitř stanu obdrží účastníci průkaz Dětského leteckého navigátora. 

  Zábavné aktivity jsou připraveny také ve vojenském retro městečku.

  Samozřejmostí jsou i tradiční pouťové atrakce a letecký den by pochopitelně byl neúplný bez vyhlídkových letů. I letos mohou zájemci využít jedinečnou možnost podívat se na Pardubice a okolí z paluby vrtulníku.

  Prohlédni si fotky z minulých ročníků Aviatické pouti:

  Spíše pro rodiče dětí je na sobotu připraven dopolední koncert populární skupiny Čechomor. Pokud si ho dospělí budou chtít užít bez starosti o své ratolesti, tak Aviatická pouť nabízí rodičům i možnost svěřit děti do péče Baby stanu. Všechny soutěže, atrakce, ale i koncert Čechomoru jsou součástí Aviatické poutě, a proto na ně platí standardní jednotné vstupné. Navíc je dobrou tradicí, že do areálu letiště mají děti do 6 let vstup zdarma a děti ve věku 6–15 let mají snížené vstupné v hodnotě 50 Kč.

  Aktuální novinky k programu Aviatické poutě i k Dětskému dni s Alíkem jsou průběžně zveřejňovány na stránkách  www.aviatickapout.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 27. května 2013 v 15:40.
  tres99 v něm napsal:

  Moc pěkné ale škoda že tak daleko13