Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Až budu dospělá... aneb Volba povolání

  vydáno  •  Škola a poznání · Jak se stát... · Povolání
  Snad každý chce něčím být, má své vytoužené povolání. Víte ale, jak svého snu dosáhnout? Popřípadě kterou školu pro to musíte vystudovat? Výběr je těžký, ale jde to... Já už teď vím, čím budu. Pomohla mi tabulka naší učitelky na občanskou výchovu.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Pokud to taky chcete vědět, udělejte si takový malý testík. Na nějaký papír si napište doprostřed název povolání, které by vás bavilo. Vynechte řádek a rozdělte čarou stránku na dvě poloviny. Na jedné půlce bude napsáno co musíte mít za schopnosti pro výkon této práce. Na druhé straně naopak to, co mít nesmíte. U kladu a záporu práce musíte mít u každého alespoň 4 věci, které má nebo nemá mít.

  Poté si vezměte jinou barvu tužky a zatrhněte, co máte vy - opět klady i zápory. Pokud máte více kladných věcí pro to, co chcete dělat, jste vhodní pro vaši vysněnou práci. Pokud máte více záporů, musíte to změnit, nebo najít jinou práci, která by vás bavila. Funguje to! Já měla poměr 3:1, takže to mám dobré.

  Práce by vás měla bavit co nejvíc, takže se to nebojte zkusit. Já třeba vyzkouším přijímací zkoušky na vysokou školu, i když nejsem ještě ani na střední. Chtěla bych být designérka bytů a domů, což je pro mě práce tak akorát. Řeším teď otázku, zda jít na gympl ze 7. třídy, nebo na průmyslovku? Možná to půjdu zkusit na gympl... za pokus nic nedám.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Convinka

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (41)

  Příspěvek z 17. května 2009 ve 12:50.
  Marketinka954 v něm napsal:

  Já chcu být...

  Já chcu být filmová kritička ....bylo by to super!!! Budu kritizovat a ještě mě za to budou platit xDD

  Příspěvek z 15. května 2009 v 19:18.
  ckl v něm napsal:

  ctěl by být

  já bych chtěl být archeolog2525

  Příspěvek z 15. května 2009 v 17:14.
  tipula7 v něm napsal:

  Reakce na lucinecka8888:

  no je toho trochu moc!21