Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Badminton - plácání na zahradě nebo namáhavý sport?

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport
  Určitě všichni znáte takový ten relax na zahradě s pálkou a košíčkem, kdy se snažíte udržet míček co nejdéle ve vzduchu. Tak tohle napadne asi každého, když se řekne badminton. Ale co to vlastně badminton skutečně je? To vědí opravdu jenom ti, kteří ho hrají závodně.

  Sporty pro nesportovce - Zuzana Koukalová doporučuje badminton, © David Port

  Badminton je jedním z nejrychlejších raketových sportů na světě. Hraje se s raketou a košíčkem, který může být péřový nebo plastový. Další potřebnou věcí je síť, která je napnutá ve výšce 155 cm a její vrchní okraj je lemovaný bílou páskou. Jeden zápas se hraje na 2 vítězné sety do 21 bodů s tím, že vítězná strana musí vyhrávat alespoň o 2 body. Hlídají se také přešlapy, správnost podání a auty.

  Hra sama o sobě je krásná, ale namáhavá. Hráč musí být ve výborné kondici a mít postřeh. Během jediného zápasu naběhá i několik kilometrů! Mě osobně nikdy nenapadlo, jaká je to krásná hra, dokud můj starší bratr nezačal badminton hrát závodně. Loni v létě jsem začala hrát i já a i když si zatím říkám, že nic neumím, rozhodně jsem se za rok něco naučila a dokonce mám na kontě i pár úspěšných turnajů.

  Všem vřele doporučuji vyzkoušet alespoň jednou badminton takový, jaký skutečně je, protože je o 100% lepší, než ta venkovní "flákárna". A jestli je někdo z vás, milých čtenářů Alíka, maličko "při těle", neváhejte si jít zahrát, protože postava v badmintonu nehraje žádnou roli a navíc budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro sebe a své zdraví.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  TůTů v něm napsal:

  Reakce na 10Alex10:

  No... jako já taky hraju s plastem :D A všechny turnaje taky hrajem plastem :D JAko někdy dám taky out :D Ale snažim se trefovat :D Teď mám těch turnajů fakt hodně :D Každej víkend někde jinde :D A všude a za všech okolností musim hsát naplno... :D Ale jako je to docela mazec sport... Souhlasíš s tíím, že kdo to nezkusí na úrovni závodů tak nepochopí že to není flákárna? :D

  Příspěvek z 7. listopadu 2010 v 19:30.
  10Alex10 v něm napsala:

  Reakce na TůTů:

  se maš že se trefuješ na lajnu :D ja někdy dam aj dvoumetrovej aut xD ale někteří dospělí jsou dost.... jak bych to jen řekla, hrajou ten badmintou jen proto, že to hraje jejich dítě... například u nás hrají dospěláci pořád s plastakama (plastovyma mičkama) a mi už dlouho s peřakama (peřovyma mičkama) ale aj rok stači na to, že jsi dobra/dobrej :D

  TůTů v něm napsal:

  Reakce na 10Alex10:

  Jooo... já hraju rok... ale všichni tvrděj že mi to jde... Nikdo mi nevěří že hraju jenom rok :D S outama moc problém nemám.... dycky mi to sedne na lajnu :D Ale je to fáákt těžkej sport no :) Hlavně když hraješ jenom proti dospělým... U nás v oddíle jsem nejmladší... A hraju jenom soutěže s dospělejma... a když mám dobrej den, tak je i porážim :)