Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bála jsem se jet na tábor, ale strach jsem překonala

  vydáno  •  Volný čas venku · Prázdniny · Léto
  Když se něčeho bojíte, vůbec to nevadí. Já jsem se taky bála - táborů. Ale minulý rok jsem prostě jela, překonala jsem strach. Bylo super si užívat s kamarády, jak to neznám. Tábory jsou jednou z mnoha věcí, které se můžete bát.

  Dětský tábor v areálu Palcát nedaleko Plané nad Lužnicí. Ilustrační foto, © MAFRA

  Na tábor je nejlepší začít jezdit tak, že si vyzkoušíte třeba příměstský tábor (každý den, třeba týden, jezdíte na to samé místo ve vašem městě a nemusíte tam spát... program je každý den třeba od 9 do 16 hodin a pak jdete domů). Dobrý je i krátký třídenní - na ten jsem jela poprvé já. A letos už jedu normálně na 14 dní a moc se těším.

  Ale vůbec nezáleží na tom, kdy strach překonáte - můžete v šesti ale třeba i v patnácti. Je to úplně jedno a nikdo se nemusí zajímat o to, že se něčeho bojíte. Nemusí to nikdo ani vědět. Jenom si nehrajte na hrdinu a nepřeceňte své síly. To by dobře asi nedopadlo. Když strach nikdy nepřeceníte, tak se vám kvůli tomu nikdo nesmí smát - je to totiž vaše věc a nikomu do toho nic není.

  Je taky jedno, jak vypadáte - to je taky věc, ze které mám strach. Jsem totiž nejmenší ze třídy a často mi říkají prcku. Ale já si jich nevšímám. Je mi jedno, co si o mně myslí, ale jedno mi není, co si myslí moji kamarádi. Jestli jsem pro ně dobrá kamarádka a podobně. Taky mi trochu vadí, že vážím nejmíň ze třídy - 25 kg. Ale hlavní je, že se se mnou ostatní kamarádí.

   

  opravdu dobrý tábor

  www.dobrytabor.cz

  Na webových stránkách www.dobrytabor.cz najdete rady pro ty, kteří jedou na tábor docela poprvé. Nechybí informace, jak se pozná tzv. černý tábor (tedy tábor, na kterém můžete s velkou pravděpodobností očekávat nejeden problém). Součástí stránek je osmero dobrého tábora (každý z bodů je podrobně vysvětlen a jsou platné pro všechny tábory) i nabídka různě zaměřených táborů.

  Součástí stránek www.dobrytabor.cz je také formulář, prostřednictvím, kterého můžete položit dotazy ohledně táborů. Využít můžete také Horkou linku 222 247 529. Je v provozu od pondělí do pátku 10:00 - 18:00.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (33)

  Příspěvek z 17. června 2010 ve 14:27.
  kacka999 v něm napsal:

  Reakce na juchi:

  Přesně můj případ !!33 A v Pondělí jedem na školu v přírodě, tak doufám že tam budou vařit dobře !!!151511

  Příspěvek z 14. června 2010 ve 21:59.
  VeeNNddYY v něm napsal:

  Reakce na Nicolletta:

  to taky nesnáším mejt ešus :D:D

  Příspěvek z 14. června 2010 v 17:30.
  ŠikulkaMonička v něm napsala:

  Reakce na juchi:

  Já taky nejím hodně věcí!!!!!!!!!!!!!!!