Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Balerína – pohádka o snu malé dívky

  vydáno  •  pohádky

  Děvče, které se chce stát balerínou, a malý kluk, jenž chce být slavným vynálezcem. Jak tohle skončí?

  Ballerina, © Gaumont

  Félicie a její nejlepší kamarád Victor žijí v sirotčinci. Už to není nic moc veselého. Dost jim tam ubližují, ale nejenom jim, i ostatním dětem. Nicméně Félicie i Victor cítí, že to není život pro ně. Félicie chce být slavnou balerínou a Victor zase uznávaným vynálezcem. Svým snům chtějí podřídit vše. Félicie se každou chvíli pokouší utéct a Victor ji obvykle kryje. I tentokrát se oba pokouší o útěk. Jelikož je sirotčinec plný jeptišek a řádových sester jako takových, Victor dostane nápad.

  Nenapadne ho nic lepšího, než se převléknout za jednu z nich s tím, že to přece nikdo nemůže prohlédnout. Takto vymóděný jde pro Félicii, která zatím spí. Pod oblečením má nacpanou živou slepici, protože i s tou měl svoje plány. Félicie si nejdřív myslela, že se jedná o některou ze sester, ale když na ni promluvila mužským hlasem, tak si byla jistá, že je to Victor. Tak spolu vyšli vstříc útěku.

  Na chodbě potkali jednoho ze strážců, který Victora nejdřív nepoznal, ale to se mělo po pár vteřinách změnit. Všechno se to začalo hroutit a oni museli přidat výrazně do kroku, který se změnil v utíkání. Dostali se až na střechu a Victor měl zásadní plán, a to odletět. Félicie se snažila vyzkoumat, jak přišel na to, že budou létat. Na to Victor chtěl použít slepici, jelikož je to pták. Po pár vteřinách mlčení mu Félicie oznámila, že slepice nelétají, což Victorem hluboce otřáslo, ale nedal si to vymluvit.

  Ovšem velmi záhy na to přišel. Spadli do vozíku se senem, který se řítil po cestě dolů, a to střemhlav. To ještě nebylo to nejhorší, i když by se to tak mohlo jevit. Za nimi se řítila motorka a na ní seděl strážce ze sirotčince. Nakonec on havaroval a děti se mezitím dostaly do vlaku. Nakonec spolu odjížděly do Paříže. Félicie byla tak vyčerpaná, že usnula Victorovi na rameni. Ráno se probudili v Paříži a nemohli se vynadívat na tohle město.

  Chtěli zůstat spolu, ovšem Victor nějakým záhadným způsobem spadl přes zábradlí mostu a dostal se na jistou loď, nicméně Félicii slíbil, že se druhý den potkají na místě, kde se museli nedobrovolně rozloučit. Félicie se tak vydala po ulici ve městě, neměla ponětí, kam jde. S velikým štěstím se jí podařilo dostat se do baletní školy, kde se vydávala za jednu z baletek. Naštěstí se tu k ní dívky, jež už byly baletkami, chovaly velmi dobře.

  Přijaly ji mezi sebe bez problémů, jelikož nevěděly, kdo opravdu je. Baletní mistr byl velmi přísný a Félicie byla na hraně toho, aby ji ze školy po pár trénincích vyhodil. Naštěstí se tak nestalo, protože se Félicie zlepšovala, i když ne nijak výrazně. Také se seznámila s mladým mužem, který dělal balet, všechny baletky do něj byly zamilované. Pocházel z Ruska a zaměřil se na Félicii.

  Jak to všechno dopadne a jestli se z Félicie stane baletka, neprozradím, to by nebylo fér vůči těm, co pohádku ještě neviděli.

  Související:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 24. ledna 2021 v 19:07.
  Veryfr v něm napsala:

  Hezký článek i zajímavý film, 5 tlapek:-)

  Příspěvek z 9. ledna 2021 v 18:44.
  majdula2000 v něm napsala:

  Děťulata, už to tu vidím podruhé... Popis děje není recenze!;-)

  Příspěvek z 9. ledna 2021 v 18:42, upravený po 12 minutách.
  Kubik111 v něm napsal:

  Pěkný článek,
  je super, že píšeš o této pohádce. ;-) 5 tlapek