Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Balet

  vydáno  •  Sport
  Balet mě upoutal již ve 4 letech. Začalo to pohádkou Angelina Balerina, kde roztomilá myška tančila balet. Balet mě natolik upoutal, že jsem poprosila své rodiče, aby mě přihlásili na taneční hodiny.

  Gorilí samice Bikira zřejmě sní o kariéře baletky., © koláž iDNES.cz

  Maminka nezahálela a zjišťovala vše potřebné, kde se v blízkém okolí vyučuje balet. Přihlásila mě do blízkého města Kadaně, kde v Mateřském centrum Radka sídlí taneční studium. Nejdříve jsme navštívili studium při akci Otevřených dveří, kde jsme dostali veškeré informace týkající se hodin baletu.

  Byla jsem tak nadšená, když jsem viděla při této akci tančit baletky ve svých dresech a piškotách. A bylo rozhodnuto! Nastoupila jsem na taneční hodiny ve svých 4 letech a baletu se věnuji do dneška.

  Jezdím jednou týdně na taneční hodiny, obléknu si taneční dres a piškoty (taneční obuv baletek). Hodinu a půl usilovně trénuji, baví mě to. Dvakrát ročně máme pro rodiče vystoupení v místním divadle, aby viděli naše pokroky. Vystoupení se konají vždy na Vánoce a na konci školního roku. Vždy je plně obsazené divadlo. Rodiče a příbuzní se nemohou dočkat, až roztančíme pódium. 

  Balet je sice trochu dřina, ale když vás to baví a vidíte na sobě pokroky, které se každým rokem zvyšují, je to krásný pocit. A velký potlesk, který vždy po našem vystoupení sklidíme, je toho důkazem.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 24. května 2015 v 11:41.
  a_u v něm napsala:

  Ale no tak, nemusíte tady hned autorce článku snížit sebevědomí. Hlavně že jí to jde a baví ji to. Balet je nádherný sport. Přeji hodně úspěchů :)

  Příspěvek z 16. května 2015 v 9:27.
  andrejka_twilight v něm napsala:

  balet

  no to je pravda baletky mají potom zničený nohy

  Příspěvek z 15. května 2015 ve 21:22.
  zanulka11 v něm napsala:

  balet

  Já jednou viděla fotky baletčiných noh.
  Baletky chodí brzy do důchodu.