Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bambiriáda 2014 ode dneška v 15 areálech ve všech krajích

  vydáno  •  volný čas venku · mediální partner
  Od 22. do 25. května návštěvníky Bambiriády 2014 čeká bohatý program plný zábavy i soutěží, vstup je zdarma. 15 areálů Bambirirády najdete ve všech krajích naší republiky. Bambiriádními městy jsou Blansko, České Budějovice, Český Těšín, Chrudim, Ivančice, Krnov, Kyjov, Liberec, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Šumperk, Třinec a Zlín. Hlavním cílem Bambiriády je každoročně prezentace celoroční, pravidelné činnosti rozmanitých dětských organizací a spolků.

  Bambiriáda 2014 od 22. do 25. května 2014, © www.Bambiriada.cz

  "Už nás znáte? Jsme zde znovu 25 let" – pod tímto mottem se letos uskuteční Bambiriáda 2014. Šestnáctý ročník jedinečné celorepublikové akce, pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), se tentokrát zabývá připomenutím činností spolků s dlouholetou tradicí, které musely svoji existenci v dobách autoritářského režimu přerušit a po listopadové revoluci ji mohly svobodně znovuobnovit.

  Fotogalerie

  "Dětská a mládežnická sdružení mají přitom v naší republice úctyhodnou tradici. Většina byla často trnem v oku autoritářským režimům pro svoji touhu po volnosti, kvůli podpoře aktivního přístupu a výchově k osobní zodpovědnosti členů. Připomeňme si proto, že je tomu již 25 let od událostí, jež rozhodly o tom, že se náš sektor může rozvíjet svobodně a podle svých představ. Bambiriáda jako prostor pro vzájemné seznámení rodičů a jejich ratolestí, sdružení dětí a mládeže i "domečků" a středisek volného času, je k tomu zajisté vhodnou příležitostí," řekl Aleš Sedláček, předseda České rady dětí a mládeže.

  Mezi partnery Bambiriády patří již historicky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Armáda České republiky, Ministerstvo obrany a Zastoupení Evropské komise v ČR. Dalšími partnery jsou České dráhy a Aquapalace Praha. Mediálními partnery jsou deník Právo, Učitelské noviny, tituly Maminka, Mateřídouška, Sluníčko, Alik.cz, Peknyden.cz a Borovice.cz.

  Účast Armády České republiky na Bambiriádě je již tradicí. Na vojáky, jejich zbraně, techniku a vybavení se návštěvníci mohou těšit tentokrát ve všech "bambiriádních" městech, pouze s výjimkou Třince. Do akce se dále zapojí i příslušná Krajská vojenské velitelství, ať již ve fázi její přípravy či přímo v rámci jednotlivých ukázek, a také Univerzita obrany Brno. Tradičně největší bude zapojení armády do programu Bambiriády v Praze. Absolutní novinkou a patrně hlavním tahákem za armádu se zde stane pyrotechnické zásahové vozidlo EOD s kompletním vybavením včetně robota a těžkých pyrotechnických oděvů, které je převáženo ve speciálním kontejneru na podvozku nákladního automobilu Tatra. Prezentovat se budou také vojenští chemici a zdravotníci s praktickými ukázkami.

  Podrobnosti o přípravách a průběhu Bambiriády 2014 se dozvíte na www.bambiriada.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 26. května 2014 ve 20:21.
  Natyska10 v něm napsala:

  Jo tam jsem byla

  Tam jsem byla mamka tam měla stánek AČR I.BRANNÁ a bylo to tam suproví4162521426