Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bambiriáda: 4 dny zábavy, soutěžení i tvoření pro děti

  vydáno  •  Volný čas venku · Česká republika · Rodičům · Předškolákům · Rodina
  Svou aktivitu si na Bambiriádě nenajde snad jen opravdový škarohlíd a pecivál. Na všechny ostatní čeká od 20. do 23. května pestrá přehlídka a hlavně "ochutnávka" činností, které si mohou na vlastní kůži zkusit nejen po čtyři bambiriádní dny, ale třeba i později. Tedy pokud tu objeví oddíl, kroužek či klub, jejichž činnost se jim zalíbí.

  © Radkaa

  Vybrali jsme pro vás co v jednotlivých městech můžete zažít. Ale věřte, že tam toho uvidíte a zažijete mnohem víc!

  Nikdo se nikomu nevysmívá, nikdo se nad nikým nepovyšuje. Nejde o to, jak moc jste šikovní, ale hlavně jak velkou chuť máte do poznávání nových věcí.

  Bambiriáda 2010 - kdy, kde, co?

  České Budějovice (20. – 23. 5., u sportovní haly) – lanové aktivity, vodácké programy, dětské divadlo, netradiční míčové hry, pódiová vystoupení, festival stolních a deskových her, airosoftová střelnice, vystoupení taneční a westernové skupiny.

  Cheb (20. – 23. 5., areál krajinné výstavy) - den otevřených dveří v ICM Cheb a klubovnách, pódiová vystoupení,soutěž lodních modelů s elektromotorem RC , bambiriádní geocachingová hra pro všechny.

  Chrudim (20. – 22. 5., letní koupaliště a zimní stadion) – lanové aktivity, skákací hrad, bunde running, skákací boty, jízda na jednokolce, překážková dráha, zábavné testy, opičí dráha, ukázka keltských řemesel. V uvedených dnech můžete zdarma stanovat v Autokempu Seč Pláž a užít si i dalších zajímavostí na Chrudimsku.

  Jihlava (20. – 22.5., Letní kino Heulos) –představení a vystoupení dětských a mládežnických folklorních, tanečních, pěveckých a divadelních skupin, lanové aktivity, koně, taneční vystoupení, hrátky pro nejmenší, historický šerm, ukázky zásahu hasičského záchranného sboru kraje Vysočina, ukázky práce Městské policie a Policie ČR.

  Liberec (20. – 23. 5., náměstí Dr. E. Beneše) – vystoupení tanečního studia, miniaerobicu, dětská televize Liberec, prezentace činnosti a techniky integrovaného záchranného systému Libereckého kraje, promítání studentských filmů.

  Náchod (20. – 21. 5., park u DDM) - hry, hrátky a soutěže, kouzla a čáry, létání na laně, ukázka činnosti policie, lanová lávka nad parkem, projížďka na koních, plivání ohňů, výtvarné programy, dětský ohňostroj, střílení z luku a kuše, sádrové masky, keramická dílna, malování a batikování, jízda na čtyřkolkách, pohádky, převoz přes řeku Metuji, zážitkové hry, kroniky a fotografie.

  Ostrava (21. – 23. 5., Lesní škola-Ostrava-Zábřeh) – hry, soutěže, pódiová vystoupení, zahradní dětský vláček, ukázky táboření, lezecká věž, lanové aktivity, návštěva týpí.

  Plzeň (20. – 22. 5., Chvojkovy lomy) - bambiriádní hra Znáš svůj kraj? – putování po významných kulturních, historických a atraktivních lokalitách Plzeňska, pódiová vystoupení, ukázky práce hasičů, ukázky činnosti vodní záchranné služby, lanové aktivity, sportovní hry, turistický závod.

  Praha (20. – 23. 5., Vítězné náměstí – tzv. Kulaťák) - výtvarné aktivity, soutěže pro děti, ekologické hry, nabídka činností pro malé děti s rodiči, drátování, práce s papírem, deskové hry, soutěž ve vyndávání ježka z klece, kvízy, malování na téma sport, lukostřelba, rozdělávání ohně, jazyková animace se školeným instruktorem – netradiční výuková metoda cizího jazyka, ukázky tábornických a turistických dovedností, ukázky zdravovědy, soutěže v uzlování, řezání pilou.

  Je libo pořádné indiánské malování?Na Bambiriádě se můžete proměnit třeba i v indiána.

  Příbram (21. – 23. 5., areál Nový rybník) – šermíři, divadelní vystoupení, exhibice skateboard a BMX kol, ukázka dětského aikida a taekwonda, ukázka izraelského bojového systému KravMaga-Kapap, ukázka dětského aikida a taekwonda, ukázka bojového umění capoiera a vystoupení team gymu-soutěžního aerobiku, těžká technika, exhibice hasičských lezců, ukázka policejní techniky, divadelní představení, vystoupení orientální tance a hip hop.

  Chomutov (20. – 22. 5., Kamencové jezero) – florbalový turnaj o pohár primátorky města Chomutova, pódiová vystoupení, malování na obličej, přehlídka hasičů, mažoretek, vojenského klubu, školy moderního tance, taneční skupiny.

  Zábřeh na Moravě (21. – 23. 5., Wolkerovy sady) - pódiová vystoupení (českých a zahraničních skupin - delegací), Labyrint teenagerů, rukodělné a výtvarné činnosti, hasičské stanoviště, první pomoc, sportovní soutěže, deskové hry, koutek pro rodiče s dětmi.

  Zlín (20. 5. – 22. 5., náměstí Míru a park Komenského) - pódiová vystoupení, cykločasovka - cyklodráha v parku u Baťovy vily, závody na kolech pro děti od 7 do 15 let, rock show - koncert mladých kapel Zlínského kraje, ohňová show.

  Alík doporučuje: www.bambiriada.cz

  Pražskou Bambiriádu navštívil i maskot serveru Alík.cz.Bambiriáda není jen na koukání, pohodlně se na ni oblečte. Pak se nemusíte bát, že si při soutěžení či tvoření ušpiníte parádní oblečení.

  Na bambiriádní výpravu si udělejte dost času. Teprve pak si dosyta užijete všechny atrakce, které vás zaujmou.

  Vstup na Bambiriádu je zdarma.

  Vstupenky si ale vezměte a důkladně si je prohlédněte. Můžete díky nim hodně ušetřit při výpravě například do vybraných muzeí, galerií, ale i na mnohá další místa.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 19. května 2010 v 17:46.
  jakub855 v něm napsal:

  Pozvání

  Zvu vás všechny do Havířova,
  Kde? : Městská sportovní Hala Slávia   -   Havířov
  Kdy? :  21.5.2010
  Sbor dobrovolných hasičů havířov hledá nové talenty kteří se ve větším zájmu zajímají o Hasičinu nebo se teprve chcou o ni zajímat.
  Co kroužek obsahuje? : 1 X Týdně tréninky před SDH nebo v zimě (Tělocvična)
                                                Zůčastnění soutěží v Požárním ůtoku, Uzlů a spousty dalšího...
  Těším se na vás v Havířově.
  25Hasič  Jakub (Instruktor Mladých Hasičů)25

  Příspěvek z 17. května 2010 ve 20:17.
  Ajuška v něm napsal:

  Reakce na Smooky7:

  taky tam budu vystupovat kde ty????????? já ve zlíně

  Příspěvek z 17. května 2010 ve 20:16.
  Ajuška v něm napsal:

  vystoupeníí

  budu tam vystupovat ve Zlíně