Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bambiriáda Alíkovýma očima

  vydáno  •  volný čas venku · rodičům · předškolákům
  Nevím jak vy, ale já se na Bambiriádě báječně bavil. Občas mi v mém huňatém kožichu bylo krapet vedro, občas jsem musel kvůli přeháňce zalézt do boudy, pardon, do stanu. Ale za to množství spokojených tváří, které jsem po všechny čtyři dny v pražských Dejvicích potkával, to fakt stálo. Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí.

  Asociace malých Debrujárů ČR, Bambiriáda Praha, 2011, © Radkaa

  Fotografická soutěž

  Byli jste letos na Bambiriádě a máte pěkné fotky? Pak zkuste štěstí ve fotografické soutěži. Vyhrát můžete dětský víkend snů a spoustu dalších báječných cen. Pravidla najdete na webu rajce.net

  Velkou radost jsem měl z kluků a děvčat, kteří navštívili můj stánek. Největší zájmem byl o vystřihování masky Alíka, ti starší si s chutí zkoušeli svůj postřeh při hledání čísel spojovačky. Hodně mne potěšili kamarádi, kteří tak dobře znali můj web, že dokázali zodpovědět otázky kvízu úplně bez chyby. Pro ty nejšikovnější jsem si přichystal drobné odměny – obaly na CD, píšťalky, propisky a pexeso.

  Bambiriádu jsem si prošel křížem krážem. Moc mne mrzelo, že jsem si nemohl zkusit zatlouct hřebíky, zahrát si pozemní hokej, vykřesat oheň, proběhnout se po laně zavěšeném mezi stromy, vyrobit si vlastní keramický výrobek na hrnčířském kruhu, zkusit si chůzi se slepeckou holí nebo některý z debrujárských pokusů.

  Dva velké molitany, vyznačený kruh a velká bitva může začít.

  A tak jsem aspoň pokukoval, jak to dětem jde. A měl jsem z nich velkou radost. Nejen, že čestně soutěžily, ale taky většina z nich dokázala poděkovat, když něco dostaly. Občas jsem se zastavil pod pódiem, kde bylo k vidění spousta báječných vystoupení hlavně tanečních souborů.

  Zábavné bludiště, kterým musíte své lodě provést za pomoci magnetu.

  Blanka Lišková, programová manažerka Bambiriády, mi prozradila, že se 13. ročník téhle oblíbené přehlídky aktivit pro děti náramně vydařil nejen v Praze, ale i v dalších 16 městech. Tedy v Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Chebu, Chomutově, Chrudimi, Ivančicích, Jihlavě, Liberci, Milovicích, Náchodě, Ostravě, Plzni, Rychnově nad Kněžnou, Třinci, Zábřehu na Moravě a Zlíně.

  Chůze po provaze není žádná hračka. Ale když jste dobře jištění, stane se z vás provazochodec raz dva.

  Velké díky patří téměř 2 000 dobrovolníků, kteří se starali o bezchybný chod Bambiriády v jednotlivých městech. Spousta z nich mi vyprávěla, že kdysi chodili do nějakého oddílu či klubu a když vyrostli, tak se rozhodli, že budou taky pomáhat připravovat schůzky, výpravy, tábory. Přijde mi báječné, že se někdo o svůj čas a dovednosti dovede podělit s ostatními.

  Z vystoupení na pódiu pražské Bambiriády

  Brány 13. ročníku Bambiriády se sice v neděli definitivně zavřely, ale dveře kluboven jsou otevřené všem, kteří mají chuť trávit svůj volný čas nějakou zajímavou aktivitou. Možná že jste se i vy díky Bambiriádě dozvěděli o něčem, co by vás bavilo dělat celý rok a kde byste našli prima partu kamarádů.

  Autor: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 8. června 2011 v 17:35.
  KačenkaD v něm napsal:

  ne ne

  ne ne já jsem tam nebyla ale zase mi to tak nevadí10262727

  Příspěvek z 4. června 2011 v 9:04.
  Mery v něm napsala:

  já tam bohužel nebyla...

  já jsem tam bohužel nebyla,neměli jsme čas...moc bych tam chtěla když o tom povídáš,Alíku tak hezky:-(13

  Příspěvek z 30. května 2011 v 18:48.
  Atie v něm napsal:

  Potkala jsem

  Jo jo, já jsem se tam s tebou, Alíku, potkala. Moc ti to slušelo, přestože ti tam padaly baónky s Pionýrem. Masku mám doma, řekla bych, že mi docela sluší.