Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bambiriáda – kdo vstoupí, neprohloupí

  vydáno  •  Volný čas venku · Rodičům · Předškolákům · Rodina
  Už po třinácté je pro kluky a děvčata ve všech krajích České republiky připravena ochutnávka toho, jak aktivně trávit volný čas. Pokud si ji budete chtít opravdu dobře užít, vezměte si pohodlné oblečení a rezervujte si dostatek času. Jen tak si můžete vychutnat všechno, co Bambiriádní městečka nabízejí.

  Bambiriáda 2010, Praha, © Radkaa

  Na co se můžete těšit? Například jihomoravské Ivančice, které jsou nováčkem mezi bambiriádními městy, nabídnou ukázky práce hasičů, jízdu na koních, žonglování, nácvik tábornických dovedností, střelbu z luku, praku i ze vzduchovky a chybět nebudou ani divadelní, taneční a pěvecká vystoupení.

  V Zábřehu se do akce, konané za účasti zástupců spřátelených organizací ze Slovenska, Polska, Maďarska a Litvy, zapojí dvě desítky sdružení a spolků – a na děti, které se seznámí s jejich prezentací, bude čekat originální desková hra.

  soutěž

  Než začne Bambiriáda, můžete si zasoutěžit. Více v rubrice soutěží na serveru Alík.cz.

  Středočeská Bambiriáda je tradičně putovní; letos se bude konat v Milovicích, kde pro děti chystají malování, rukodělné činnosti, hry, soutěže, lanové aktivity – a na milovickém pódiu pak recitace, tanec, zpěv i divadlo.

  V Karlovarském kraji se za Bambiriádou můžete vydat opět do Chebu. V Rychnově nad Kněžnou se letos akce přesouvá do prostor Kolowratského zámku a podzámčí. Díky pochopení paní hraběnky ožijí prostory zámeckých nádvoří. V podzámčí na řece Kněžné se uskuteční plavba na raftech.

  V osvědčeném areálu Sportovní haly v Českých Budějovicích bude připraveno pódium pro kulturní vystoupení; okolní expozice jednotlivých spolků lákají na lanové aktivity, vodácké programy, projížďky na koních, keramiku, dětské divadlo nebo chůzi na chůdách.

  V Chomutově chystají závody dračích lodí; v Chrudimi najdete Bambiriádu u letního koupaliště, kam zavítá i dětská formace 5Angels, a Plzeň se blýskne Bambiriádou v novém multifunkčním areálu České údolí. K tradičním "stánkům" a pódiu tak přibudou prezentace na sportovních hřištích a vodní hladině Borské přehrady, včetně adrenalinových sportů; představí se tak nové organizace, které v minulých letech neměly možnost svoji činnost předvést.

  Bambiriáda v Praze proběhne druhým rokem na prostranství před VŠCHT, pražákům dobře známém jako Kulaťák. Představí se tu tři desítky organizací a chybět nebude ani stánek serveru Alík.cz.

  Zájemci si mohli na stánku serveru Alík.cz vystřihnout Alíkovu masku.

  Bambiriáda 2011: Máme se o co podělit

  Dobrou náladu, spoustu her, zábavných soutěží, a především nových podnětů k aktivnímu využívání volného času nabídne Bambiriáda, která proběhne od 26. do 29. května v 17 městech České republiky: České Budějovice, Frýdek-Místek, Cheb, Chomutov, Chrudim, Ivančice, Jihlava, Liberec, Milovice, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Rychnov nad Kněžnou, Třinec, Zábřeh na Moravě a Zlín. Podrobnosti najdete na www.bambiriada.cz

  • Bambiriáda není jen na koukání, pohodlně se na ni oblečte. Pak se nemusíte bát, že si při soutěžení či tvoření ušpiníte parádní oblečení.
  • Na bambiriádní výpravu si udělejte dost času. Teprve pak si dosyta užijete všechny atrakce, které vás zaujmou.
   Vstup na Bambiriádu je zdarma.
  • Vstupenky si ale vezměte a důkladně si je prohlédněte. Můžete díky nim hodně ušetřit při výpravě například do vybraných muzeí, galerií, ale i na mnohá další místa.

  TIP pro fotografy
  Pokud rádi fotografujete, můžete se zúčastnit soutěže Bambiriáda - Radost z her a tvoření. První cenou je víkendový pobyt v bavorském hotýlku s volným vstupem do tamního zábavního parku a aquaparku. Pravidla najdete na rajce.net.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 19. června 2011 ve 20:11.
  bitík v něm napsal:

  Reakce na lilinka885:

  já souhlasím až moc no teda555555555555 jeto kokovina(kravina) je to prostě888888

  Příspěvek z 28. května 2011 ve 22:11.
  sita1 v něm napsala:

  jdu tam

  Já tam půjdu zítra moc se tam těším. 15

  Příspěvek z 20. května 2011 v 16:32.
  ellll v něm napsal:

  jdu tam

  JÁ bydlím v Prague a O5 tam jdu. byla jsem tam totiž už asi 2x. Mocinky se mi tam líbilo, je tam totiž prča (sranda)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4444410101010102121212121252525252566666