Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bambiriáda po patnácté: 23. - 26. května 2013

  vydáno  •  Alík · Volný čas venku · Kultura
  Jubilejní, 15. Bambiriádu, můžete navštívit v některém ze 17 areálů rozmístěných ve všech krajích České republiky. Vstup na akci je zdarma.

  Z Bambiriády bylo možné odnést nejen spoustu zážitků, ale také zajímavých výrobků., © Radkaa

  Bambiriáda 2013

  Jubilejní, 15. Bambiriádu, můžete navštívit v některém ze 17 areálů rozmístěných ve všech krajích České republiky.

  Vstup na akci je zdarma. Vstupenka umožňuje v rámci akce navštívit za zvýhodněných podmínek některá muzea a další kulturní památky.

  Bambiriáda se koná ve dnech 23. – 26. května 2013. Délka akce se může v jednotlivých městech lišit. Aktuální informace o místě a datu konání ve "vašem" městě najdete na webu www.bambiriada.cz.

  Konkrétně ji najdete v těchto městech:

  Blansko, České Budějovice, Český Těšín, Humpolec, Cheb, Chrudim, Ivančice, Kyjov, Liberec, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Rychnov nad Kněžnou, Šumperk, Třinec, Zlín.

   

  Za 15 let si přehlídka volnočasových aktivit pro kluky a děvčata, známá pod názvem Bambiriáda, získala velkou oblibu. Mnoho z těch, kteří kdysi prošli jejími branami jako návštěvníci, se o pár roků později stalo jejími aktivními účastníky. Ať už jako účinkující na pódiu nebo pomocníci u stánků při představení činnosti svého oddílu, spolku či klubu.

  Letošní jubilejní Bambiriáda staví na tom, že na Bambiriádu často přicházejí děti nejen v doprovodu rodičů, ale také prarodičů a často pak společně soutěží. Pro ně všechny připravili v duchu motta Dětství v proměnách času netradiční výpravu do historie dětských her a dětství vůbec.

  Na kluky a děvčata zběhlé v hraní počítačových her budou čekat kratochvíle, které možná znají jen z vyprávění a starých obrázků: cvrnkání kuliček, lukostřelba, chůze na chůdách, jízda na koloběžce, skákání panáka či gumy, vyndávání ježka z klece, hraní blech, mikáda či drápků. Chybět nebude ani výstava historických hraček a školních pomůcek.

  Protože vyrobit narozeninový dort, na kterém by si mohli pochutnat všichni návštěvníci, by asi nikdo nedokázal, rozhodli se organizátoři Bambiriády, že 15. výročí akce oslaví v neděli 26. května od 13. hodin na pražské Bambiriádě vystoupením Kašpárka na valníku.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 15. května 2013 ve 14:24.
  Mery v něm napsala:

  Reakce na evičačka:

  Myslíš co je Bambiriáda? 16 To si přečti v článku, je to taková akce pro děti. Hrají se tam hry, soutěže (chození po chůdách, vyndávání ježka z klece, mikádo apod.) - to všechno je ale v článku.  2516

  Příspěvek z 15. května 2013 ve 13:51.
  evičačka v něm napsal:

  eh...........

  co to vlastně je2

  Příspěvek z 14. května 2013 v 7:56.
  lucka-2001 v něm napsala:

  Bambiriáda

  Já tam určitě tento rok půjdu.Byla jsem tam i minulý rok a moc se mi to líbilo!25