Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bambiriáda - veletrh nápadů, jak trávit volný čas

  vydáno  •  Volný čas venku · Rodičům · Předškolákům
  Bambiriáda je tady pro všechny, kdo mají rádi zábavu a nové zážitky – a také pro ty, kdo si nudu nechtějí připustit k tělu. Můžeš na ní vidět, a hlavně si také vyzkoušet, co všechno se dá ve volném čase dělat.

  Pražská Bambiriáda, 2008., © Radkaa

  Kdo už někdy na Bambiriádě byl, tomu jistě nemusíme nic vysvětlovat. Všem ostatním, kteří se na ni chystají vypravit poprvé doporučujeme: vezměte si oblečení, kterému nebude vadit, když se trochu ušpiníte. A pokud si rádi hrajete a soutěžíte, tak si určitě udělejte na Bambiriádu dost času.

  Každý, kdo se rád baví, soutěží či tvoří si tu najde pro sebe něco zajímavého. A tak nejsou výjimkou návštěvníci, kteří stráví na Bambiriádě několik hodin, ba přijdou i opakovaně. Některé zaujme určitá činnost natolik, že si vezmou přihlášku do určitého oddílu či klubu. 

  Pro tvořivé: výtvarné dílny, kde si třeba můžeš vyzkoušet práci s keramickou hlínou nebo vyrobit nějaký dárek.

  Pro sportovce: lanové překážky, jízda na kánoích a raftech, jízda zručnosti na bruslích a kolech, střelba z luku, slaňování, chůze na chůdách, trampolíny, netradiční sportovní hry.

  Pro přemýšlivé, hravé a zvídavé: hlavolamy a deskové hry, herny, čajovny, stanová městečka, pravá indiánská tee-pee, karaoke, stolní fotbal, netradiční fyzikální pokusy.

  Pro všechny: každoročně je součástí Bambiriády i pestrý festival pódiových vystoupení – divadelních spolků, hudebních skupin či tanečních souborů. K vidění bude třeba irský tanec, break dance, rockové kapely, hip-hop nebo bubnová show.

  Kdy a kde se Bambiriáda koná?

  Bambiriáda

  Na webových stránkách www.bambiriada.cz najdeš podrobnosti o místech, kde se Bambiriáda koná.

  Jedenáctý ročník akce, kterou pořádá Česká rada dětí a mládeže, proběhne od 4. do 7. června 2009 ve 14 městech po celé České republice. Svou činnost na ní představí malá i velká sdružení, která celoročně pracují s dětmi. Potkáte tu tedy nejen skauty, pionýry, ale také tomíky, debrujáry, hasiče.

  Bambiriádu můžete navštívit nejen v Praze, ale také Berouně, Brně, Českých Budějovicích, Chomutově, Chropyni, Chrudimi, Jihlavě, Karlových Varech, Liberci, Náchodě (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostravě (s pobočkami v Havířově, Frýdku-Místku a Třinci), Plzni a Zábřehu na Moravě.

  Bambiriáda 2009

  Vstupné je zdarma. Přesto je dobré vstupenku získat!

  I když je vstup na Bambiriádu vždycky a všude zdarma, je dobré si vstupenku, kterou u vchodu do bambiriádního areálu dostaneš, pečlivě uschovat. V mnoha případech tě totiž navíc opravňuje k bezplatnému nebo zlevněnému vstupu do různých kulturních a památkových objektů, muzeí či bazénů.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 17. května 2009 ve 20:25.
  -bobo97 v něm napsal:

  NIC

  JÁ NA JEDNÉ BAMBIRIÁDĚ BUDU VYSTUPOVAT S KROUŽKEM AEROBICU

  Příspěvek z 17. května 2009 v 18:48.
  čahoun01 v něm napsal:

  Reakce na Terýsek289:

  1616161616162121212121214444411111111111111191919191919

  Příspěvek z 13. května 2009 ve 14:47.
  Terýsek289 v něm napsal:

  bambiriáda=supr věc!

  poprvé jsme na ní byli asi v Praze, podruhé byla u nás na Mělníku (to jsme dokonce měly i svoje stanoviště na starost a taťka to moderoval)  a pak jsme asi dvakrát nebyli.....
  Zkusím přemluvit mamku, abychom zase jeli!...16
  P. S. Opravdu super článek-já totiž ani nevěděla, že se to ještě pořádá!!2526744444