Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bambiriáda - veletrh volného času, kde nemusíš být jen divákem

  vydáno
  Lehce oprýskaná dřevěná kačenka a vedle ní cosi, co se kačence podobá jen velmi vzdáleně. Tak vyjádřili organizátoři motto letošní Bambiriády. První kačenka představuje zkušenost stáří, ta druhá nadšení mládí.

  Bambiriáda 2010, Praha, © Radkaa

  Kdo někdy byl na Bambiriádě tak ví, že tam se příliš na to jak je kdo starý nehraje. Naopak. Často se do her, soutěží i tvoření zapojí nejen děti, ale i jejich rodiče či prarodiče.

  Bambiriádě bude letos patřit poslední květnový víkend. V řadě měst si kluci a děvčata budou moct užívat bambiriádní zábavu už od čtvrtka 24. května. Tady je malá ochutnávka toho, nač se kde můžete těšit. Podrobnější informace ze všech 19 bambiriádních měst získáte na webu bambiriada.cz

  Bambiriáda 2012: Nadšení i zkušenost

  Bambiriáda 2012: Nadšení i zkušenost

  • Liberec: severočeský open air breakdance šampionát KillTheFloor.
  • České Budějovice: vedle lanových a lezeckých atrakcí živé Člověče nezlob se či výroba hada Bamboše.
  • Český Brod: ukázky hasičské i záchranářské techniky, geocaching.
  • Chrudim: výroba obří papírové čepice, simulátor surfování na vodě.
  • Praha: tvořivá dílna – děti si mohou společně s rodiči vyrobit jednoduchou hračku z dřevěných odřezků. Den pro výměnu knih v bibliobusu Městské knihovny v Praze. Na pódiu se už tradičně vystřídá celá řada tanečních i pěveckých souborů. Pokud se na Bambiriádu vypravíte v sobotu 26. května do Prahy, pak uslyšíte třeba i vystoupení dívčí skupiny DiamondCats.

  Fotogalerie

  Rok 2012 byl vyhlášený Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. To inspirovalo organizátory Bambiriády k vyhlášení soutěže Kouzlo starých příběhů, v které mohly soutěžit oddíly a třídy.

  "Do soutěže jsme dostali desítky krásných a dojemných příběhů. Potvrdily nám, že i ti největší raubíři umí bez hnutí sedět a poslouchat zajímavé vzpomínky pamětníků na své dětství a mládí," řekla Blanka Lišková, projektová manažerka Bambiriády.

  Odborná porota vybrala 10 nejlepších příběhů, které odmění zážitkovými cenami jako exkurzí na Letiště Praha, do největší půjčovny kostýmů ve střední Evropě na Barrandově nebo na natáčení seriálu Ulice TV Nova.

  TIP pro fotografy

  Pro všechny, kteří rádi fotografují, je opět ve spolupráci se serverem rajce.net připravena celostátní fotografická soutěž. Zúčastnit se mohou všichni návštěvníci Bambiriády, kteří zachytí tvořivou činnost dětí s rodiči nebo prarodiči. Pro vítěze je připraven pobyt v bavorském městečku Waldmünchen se vstupem do místního aquaparku a zábavního parku.

  Porotu nejvíce zaujal příběh žáků ze ZŠ Vítkov na Opavsku s názvem Jak vidím stáří. Děti se společně s vychovatelkou i pedagogy pravidelně schází se seniory z místního domova důchodců a o setkáních hovoří takto: "Nejdříve jsme začali navštěvovat naše přátele z řad seniorů, abychom jim zpříjemnili každodenní všední realitu. Zahráli jsme si s nimi jen tak karty, šachy, člověče nezlob se a měli možnost pozorovat, jak se během těchto chvil jejich obličeje rozzářily a jak byli naopak smutní při našem odchodu. Vraceli jsme se proto pravidelně abychom je svou přítomností potěšili a povzbudili v jejich často nelehkých osudech Ale poznali jsme nejen rozzářené úsměvy, ale také slzy, beznaděj a smutek…"

  Bambiriáda

  14. ročník celorepublikové přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež má motto Nadšení i zkušenost.

  Bambiriáda proběhne od 24. do 27. května v Praze a dalších 18 městech republiky: Českém Brodě,Českých Budějovicích, Českém Těšíně, Chebu, Chomutově, Chrudimi, Ivančicích, Jihlavě, Liberci, Náchodě, Ostravě, Třinci, Bohumíně, Plzni, Rychnově nad Kněžnou, Vlašimi, Zábřehu a Zlíně.

  Bambiriáda 2012

  Po předložení vstupenky z Bambiriády (na kterou je vstup zdarma) mohou děti s doprovodem navštívit za výhodných podmínek další kulturní a sportovní zařízení.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 13. května 2012 v 16:57.
  -katk- v něm napsala:

  Jéé bambiriáda... konečně vím, na co to jdu vlastně pomáhat =D

  Příspěvek z 8. května 2012 v 17:11.
  estucha v něm napsala:

  Juuuchuuu

  učitě tam jdu tesim se na diamond cats souhlasím s h2o-rikki-

             Bude to tam super
                                                Nejlepší písnička Diamond Cats je showbiznis a den d2610

  Příspěvek z 7. května 2012 ve 14:23.
  -h2o-rikki- v něm napsala:

  Super host

  Jsem ráda že tam vystupuje i skupina Diamond Cats - holky jsou mooc super, doporučuju si zadat do youtube Diamond Cats a vyjede vám tam spoustu úžasných písniček! 25