Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Barbara Wendelkenová

  vydáno  •  Škola
  Čtení mě nikdy moc nebavilo, než jsem narazila na sérii knížek Holky na stopě od Barbary Wendelkenové.

  Všechno to začalo ve škole, když nám učitelka na češtinu v říjnu oznámila, že budeme vypracovávat čtenářský deník. Jelikož jsme celá třída měli snad milion otázek a v 6. třídě jsme to nedělali, protože jsme měli jinou paní učitelku, tak jsem to pak pochopila. Měli jsme si přečíst pět knížek (tři povinné a dvě nepovinné).

  Asi po dvou týdnech jsem si šla udělat průkazku do knihovny, ještě ten den jsem tam odnášela potvrzení. Jakmile jsem ho předala, mohla jsem si vybírat.  Bylo tam tolik knížek, které mě lákaly. Jako první jsem si vybrala Kytici z povinné četby a doma jsem si jí přečetla. Když jsem tam byla podruhé a odnášela tam tu knihu, objevila jsem růžovou knížku, která mě zaujala. Jmenovala se Holky na stopě:   Odhalené tajemství. Napsala jí Barbara Wendelkenová (německá spisovatelka). Ihned jsem si jí vzala domů a hrozně mě bavila. 

  Teď vám o knížce něco řeknu. Dvanáctiletá Lucka bydlí se svými rodiči v penzionu svých prarodičů. Její rodiče se chystají jet do Austrálie s rodiči jejich neteří. Když se Lucka dozví, že se bude dělit o pokoj se svými sestřenicemi PEPA (Petra a Patrície) nemá z toho velkou radost. Petra je totiž v pubertě a Patrície se jenom stará a objevuje hmyz. Když se ale objeví v penzionu kubánští švábi nemají holky na výběr a pouštějí se do pátrání. 

  O spisovatelce: Barbara Wendelkenová se narodila v roce 1955 poblíž Brém. Téměř 20 let pracovala jako dětská zdravotní sestra. Na začátku 90. let začala pro zábavu psát. V roce 1993 vyšla její první kniha, pohádky. Od roku 1996 vycházejí pravidelně její knihy pro děti i dospělé. Vyšlo již více než 25 knih a zároveň i různé povídky v antologiích. Je provdaná za učitele, má tři dospělé děti a užívá se svojí rodinou venkovský život ve východním Frísku. Teď jsem dočetla druhý díl a hodlám si přečíst zbytek. 

  Všechny knížky nejsou nudné.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!