Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Barvit vajíčka dokážete i bez barev

  vydáno  •  Volný čas doma · Velikonoce · Vyrábíme
  Troufnu si tvrdit, že touhle technikou svede ozdobit vajíčko snad skoro každý. Není na to potřeba tolik trpělivosti a zručnosti jako při tradičním zdobení kraslic slámou, voskem či vyškrabáváním. A co vajíčko, to originál.

  (ilustrační snímek), © MAFRA

  To nejdůležitější co potřebujete jsou suché cibulové slupky. Pokud jich doma máte málo, klidně se zastavte v obchodě. Většinou jich tam mají na dně přepravky docela dost. Koupíte několik cibulí a přidáte co nejvíc suchých slupek.

  Nejprve si připravte obvaz (místo něj je možné použít i vyřazené silonové punčocháče); suché slupky z cibule a nějaké lístečky. Na vajíčka (ideální jsou bílá) položíte zajímavou travičku nebo lístek a obvážete co nejpevněji obvazem. Pak napustíte do hrnce vodu a do ní dáte vařit cibulové slupky. Čím jich bude víc, tím vám lépe obarví vajíčka.

  potřebujete

  - obvaz nebo vyřazené silonové punčocháče

  - suché cibulové slupky

  - zelené lístky se zajímavým tvarem, trávu

  - vejce (nejlépe bílá)

  - hrnec na vaření

  - vodu  

  Pak dáte vajíčka opatrně do hrnce. Nejlépe za pomoci polévkové lžíce. Vajíčka vařte přibližně 10 minut. Po vyndání jsou vajíčka hezky hnědá. Tam, kde byly dobře přitisknuté lístky, zůstane světlé místo. Je dobré v průběhu barvení opatrně vajíčky pohnout, aby se na některých místech neudělaly tmavé skvrny.

  Věřím, že koledníci vaši práci ocení. Vajíčka barvená v cibulových slupkách vypadají totiž velice lákavě. A pokud takto ozdobené vajíčko dáte do osení, máte o zajímavou Velikonoční výzdobu postaráno.

  Nebo si myslíte, že si koledníci raději vezmou čokoládu?

  Veselé Velikonoce přeje vatram


  Velikonoce - malé nebo velké V?

  Jak vidí psaní prvního písmene pravidla pravopisu

  svátky: Vánoce, Velikonoce. Psaní Vánoce, Velikonoce kodifikovala až Pravidla českého pravopisu 1993. Třebaže psaní s velkým písmenem, odpovídající jejich významnému postavení, dnes již převažuje, nelze psaní s malým písmenem v určitých typech textů, např. historických, považovat za chybu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (39)

  Příspěvek z 21. dubna 2009 v 16:23.
  Brčko9 v něm napsal:

  Reakce na lucinecka8888:

  Starší než dinosauři XD26

  Příspěvek z 19. dubna 2009 v 19:57.
  MartinkaSyrova v něm napsal:

  barvení vajíček v cibuli

  Mě  se  to  moc  líbí  já  sama  to dělám  a  vždycky  se  mi  to  povede ale vůbec ale opravdu  vůbec mi nevadí že  je  to  staré  mě se článek  vatram moc a moc líbí

  Příspěvek z 18. dubna 2009 v 8:42.
  tululu v něm napsal:

  nikol

  jo v  bg se mi libi ten zajic