Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Básnička pokaždé o jiném

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 6. března 2017 v 17:47.
  ŠOŠÁNNA v něm napsala:

  lků

  16

  Příspěvek z 22. února 2017 ve 23:18.
  Češtinář v něm napsal:

  Reakce na dennisvet:

  Téměř plně souhlasím. Jen ten příklad nepříliš dobrého rýmu, který jsi uvedla, bych asi vybral jiný. Slova "kožíšek" a "bez blešek" se totiž náhodou docela rýmují - sice ne dokonale, ale celkem ano - ve druhém verši je totiž přízvuk už na slově "bez", takže s tím kožíškem to rytmicky sedí. V tomto dvojverší je jiný problém, kvůli kterému nezní tak dobře, jak by znít mohlo - a sice slovo "kocour" na začátku prvního verše. Kvůli tomuto slovu má totiž tento verš deset slabik, zatímco ten druhý jich má osm, proto to nevychází. Kdyby tam bylo jen "Mikeš má černý kožíšek, / ten je však celý bez blešek.", znělo by to lépe.

  Jinak ještě pro tebe, jenetko: Psát ve verších a v rýmech ti sice moc nejde, z toho si ale nic nedělej. Máš dobré nápady a psaní v próze ti jde naopak skvěle. Tvoje pohádka o zvířátkách, která tu už taky vyšla, byla moc pěkná. 25

  Příspěvek z 21. února 2017 v 18:09.
  dennisvet v něm napsal:

  Hmm

  Ahoj, tvoje básničky mají zajímavé nápady. Přesto však mám výtku - a to je to, že se tvoje takzvané rýmy moc nerýmují... Možná by bylo lepší napsat to jako prózu (neveršované) nebo něco takového.
  Jde o to, že třeba "Kocour Mikeš má černý kožíšek, ten však je celý bez blešek." - poslední slovo v první větě má tři slabiky, z toho jedna dlouhá, naopak ve druhé větě má slabiky pouze dvě a to krátké. Je to jen příklad, něco ani nekončilo podobně.
  Přesto mi stálo za to zkusit i jiné slohové odvětví, např. próza, jak už jsem zmiňovala.
  Přeju hodně štěstí do budoucna :).
  Niana

  předchozí 1 další