Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Baví mě přírodověda. Znamená to, že jsem šprt?

  vydáno  •  kamarádi
  Jsem jiná, než ostatní. Baví mě matematika, dějepis, ale jeden předmět úplně nejvíc. Mám moc ráda zvířata a rostliny. Můj oblíbený předmět je pochopitelně přírodověda, a kvůli tomu se mi spolužáci začali posmívat.

  Tyto květiny kvetou jen dopoledne. Valja je dostala a dodnes neví, jak se vlastně jmenují., © Marek Burza

  Začalo to první den 3. třídy. Přišla nová holka a udělala ve třídě takovou módu, že se mi z toho až zvedl žaludek. Najednou se všechny holky začaly malovat a chodily oblečené jako na módní přehlídku. Já mám módu ráda, ale jen do určité míry a tohle už přesahovalo hranice. Dokonce jsem se pohádala s jednou ze svých dvou kamarádek kvůli tomu, že jsem odmítla být v „klubu“ příznivců té nové holky. Myslím si totiž, že lidé jsou si rovni. Tak jsem se svou druhou nejlepší kamarádkou začala tohle šílenství rozvracet. Nebylo to nic jednoduchého, ale moje kamarádka Kika mi dávala naději. „Ještě se to dá změnit. Ještě můžu prožít normální dětství,“ říkala jsem si.

  Trápilo mě, že jsem se s kamarádkou pohádala, ale když se ukázalo, že se s tím nedá nic dělat, našla jsem si novou zálibu, pěstování květin. Moc mě to bavilo, dala jsem si je do pokojíčku a hodně jsem o nich četla. Jenže pak to zaslechla jedna holka ze třídy a vlna posměšků se přihnala. Spolužáci mi začali říkat chodící učebnice, šprt, bába kořenářka a další podobné věci. Ze začátku jsem si z toho nic nedělala a ignorovala jsem to, ale ty přezdívky se pak už omrzely a tak vymysleli nové a ty už mě začaly štvát. Začala jsem se bránit, hrozila jsem jim, že to povím učitelce. Pro jistotu jsem jí to už předem řekla a dohodly jsme se. Řekla jsem jí, ať sleduje holky, aby je přistihla přímo při činu. Přestala jsem si z toho dělat hlavu a začala se opět věnovat kytkám. Měla jsem celou polici knih. Ta ovšem dlouho nevydržela, protože jsem je nechala povalovat všude po domě a taky jsem je půjčovala.

  Ve škole to na chvíli utichlo, ale pak to začalo znovu a s novými přezdívkami. Ty už ale byly napodobeniny těch předchozích. Pak už byl najednou konec školního roku, do kterého většina těch věcí utichla. Navíc ta holka odešla a ostatní se zase chovali normálně. S kamarádkou jsme se usmířily a i ostatní se se mnou začali bavit, takže vlastně nakonec všechno dobře dopadlo.

  Autorka: (10 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 7. ledna 2015 v 11:08.
  Ada30 v něm napsal:

  Reakce na E1234:

  Já jsem sice kluk ale ta móda už mě štve88
  To ty slečinky neumí nic jiného22 Asi ne............

  Příspěvek z 6. ledna 2015 v 10:21.
  Ada30 v něm napsal:

  Reakce na SVETLO:

  Taky myslím......

  Příspěvek z 3. ledna 2015 ve 22:51.
  láskajecool v něm napsala:

  jakamoda

  A nevíš jakou módu udělala? Napiš mi. Jsem holka.
  425