Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Běh pro zdraví i pro radost

  vydáno  •  Sport
  Zkoušeli jste už někdy začít s během? Jak na tom jste s výdrží, když máte třeba na tělocviku vytrvalostní běh? Mnozí z vás určitě odpoví, že s fyzičkou na tom moc dobře nejsou a tak podobně. Já to tak dříve měla též. Pokusím se vám něco nového o běhání povědět.

  Já jsem s během začala asi před třemi lety. Dalo by se říct, že mě k tomu dovedla mamka. Ona už začala se svou kamarádkou běhat dříve a tak nakonec jsem se k tomu dostala i já.

  Ze začátku jsem nechodila běhat víc jak kilometr. Postupně jsem přidávala vzdálenost a zlepšovala techniku i tempo. Teď už chodím na různé závody o délce tak 5 km, nebo i méně. Nejvíce jsem uběhla 8 km a nejlepší čas na 5 km jsem zatím měla 33 minut.

  Na závody jezdíme s mamkou a ona většinou běhá 10 km. Díky běhu si udržuji fyzickou kondici a na závody nejezdím především kvůli výhře, ale kvůli tomu zážitku. Prostě si to užívám. Při běhu není důležité, kolik vám je, jakou máte postavu a tak. Každý může běhat, když chce a udělá si na to čas. Na tento sport vám stačí sportovní boty a oblečení. Není to nijak finančně náročné a dá se běhat jak ve městě, tak v přírodě.

  Je dobré ze začátku volit kratší vzdálenost a běh střídat s chůzí tzv.indiánský běh a pak postupně přecházet k běhu. Běháním si můžete udržovat dobrou kondici, váhu - postavu.Takže nakonec bych vám chtěla říci, že běh je dobrá volba pro každého. Ze začátku vám to může přijít obtížné, ale nevzdávejte to. Brzy zjistíte, že vás to vlastě baví a stane se to vaším koníčkem a budete se chtít účastnit prvních závodů.

  Časem se vám bude zlepšovat i čas, takže je to dobrá volba a kdo chce, tak může kdykoliv a kdekoliv začít. Pokud si nevíte s čímkoliv rady, tak na internetu jsou o tom různé články a tipy. Doporučuji si je přečíst ať víte co a jak. Doufám, že se vám tento článek bude líbit a že pro vás bude užitečný.

  Pokud by se mě někdo k tomuto tématu chtěl na něco zeptat, tak ať mi napíše do zpráv a já se vám pokusím odpovědět.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 27. prosince 2020 v 10:45.
  sešenčička v něm napsala:

  Pěkný článek. Také běhám. Ještě bych možná zmínila příště, že běh má svoji techniku, kterou je dobré používat. Poběží se díky ní lépe.