Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bella a Sebastián: Nová generace – přátelství na život a na smrt

  vydáno  •  filmy · mediální partner

  Dovedete si představit, že byste měli trávit prázdniny kdesi v horách s někým, koho vlastně ani neznáte? Sebastián přesně toto zažívá a jeho příběh dokazuje, že to vůbec nemusí být tak zlé, jak se na první pohled zdá. Osud mu totiž do cesty připlete Bellu… A vy tuto cestu můžete od 2. března 2023 sledovat v našich kinech.

  Bella a Sebastián: Nová generace, © Pierre Coré

  Něco k filmu

  Jedná se o dobrodružný rodinný film, který má být sice pro celou rodinu, ale některá kina ho doporučují i až od 12 let. Vzhledem k tomu, že se v něm objevuje například střílení a nepřímo i třeba týrání Belly, tak to pro menší děti skutečně nemusí být ideální. Jinak je to ale zajímavý příběh, který si děti určitě mohou užít také.

  Děj

  Sebastián je tak trochu průšvihář. Má jet na prázdniny s kamarádkou a její maminkou, ale kvůli jeho dalšímu průšvihu, který ani nebyl tak úplně jeho vinou, nejede nikam. Jeho maminka však potřebuje odjet pryč, takže syna odváží ke své sestře a mamince, se kterou ale nemá moc dobrý vztah a která Sebastiána vlastně ani nezná. Jemu se to také nelíbí, je to městský kluk, který se rád prohání někde ve skateparku, takže honění ovcí v horách opravdu nezná a znát nechce.

  Z filmu Bella a Sebastián: Nová generace, © Pierre Coré

  Jeho nechuť ale netrvá dlouho, neboť pozná Bellu, obrovského bílého psa, kterého páníček akorát využívá pro reklamu a jinak týrá. Bella jednou pomůže Sebastiánovi zahnat ovce a už jsou z nich přátelé na život a na smrt. Jejich radost však trvá jen do chvíle, kdy se to dozví její páníček. Ihned si ji odváží pryč. Bella mu ale velmi rychle zase uteče a vrací se tam, kde to má ráda. Při nočním napadení ovčího stáda vlky se ovšem přidává k nim a utíká neznámo kam.

  Sebastiánovi se po ní stýská, ví od ní i o tajném jezeru v podzemí, o kterém ale nesmí mluvit, do toho je na spadnutí prodej farmy a návrat maminky se nezadržitelně blíží. Dokáže se Sebastián s Bellou ještě setkat? A co ta tajná jeskyně s vodou? Zvládnou také všichni společně zachránit farmu? To už se dozvíte v samotném filmu…

  Z filmu Bella a Sebastián: Nová generace, © Pierre Coré

  Plusy

  • Úžasné záběry přírody a hlavně hor, v nichž se většina příběhu odehrává. Člověk měl chvílemi skutečně pocit, jako by se nacházel kdesi v Alpách a užíval si všechny ty nádherné rozhledy také.
  • I když na to film vůbec nevypadá, tak je v něm lehce zamotaný i Instagram. Ukazuje, že není zrovna ideální na něm bezmyšlenkovitě sdílet úplně všechno a že by se měl člověk zamyslet, než se na něj rozhodne něco vložit.
  • Děj je chvílemi docela překvapivý, určitě se nedá od začátku očekávat, co se bude dít a jak to všechno dopadne. Také příběh dokazuje, že i když něco může vypadat opravdu hrozně, tak to nakonec může být super dobrodružství.

  Z filmu Bella a Sebastián: Nová generace, © Pierre Coré

  Mínusy

  • Začátek filmu byl docela zmatený a nebylo v něm úplně jasné, co se zrovna děje. Znělo to tak, že je Sebastián docela problémový, ale na druhou stranu v samotném filmu byl akorát trestaný za to, že se snažil pomoct malému klukovi.
  • Na druhou stranu se zápletka s Instagramem asi dá považovat i za mínus. Desetileté dítě na něm totiž určitě nemá co dělat a běhat po horách s mobilem v ruce asi taky není to pravé.
  • Ke konci byl film strašně uspěchaný. Měla se vrátit policie, objevilo se nejedno zranění a hlavní hrdinové byli kdovíkde v lese. Místo nějakého vyřešení ale všichni najednou seděli jako mávnutím kouzelného proutku bez jediného škrábance společně na pikniku a jen si užívali.

  Závěr

  Jedná se o takový normální film, který vypráví o dítěti a čtyřnohém chlupáčovi. Obsahuje pěkné scény a vcelku zajímavé nápady, ale není v něm nic extra suprového, co by z něj dělalo nezapomenutelný zážitek. Nicméně pro ty, kteří mají taková dobrodružství rádi, to může být určitě milá podívaná. Celkově by si film zasloužil nějakých 60 %.

  Trailer

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!