Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bellatrix a YOYO: nejvíc nás oslovil elektronický školní sešit

  vydáno  •  Škola a poznání · Internet · Věda a technika · Soutěže
  Díky vítězství v soutěži, která se objevila v Alíkonovinách, jsem se zúčastnila 11. ročníku konference Junior Internet. Nebyla jsem pouze divákem. Dostala jsem za úkol představit Alíka nejmladším účastníkům setkání.

  V první řadě zástupci Alíka - YOYO, Bellatrix a babe69. , © Radkaa

  Ze začátku jsem měla trochu obavy, co přesně bych měla od konference čekat, protože i přesto, že se o internet zajímám, jsem nikdy neměla příležitost se podobné akce zúčastnit.

  Jak jsem ale později zjistila, můj strach byl zbytečný. Možná to bylo tím, že jsem na konferenci byla s YOYEM a jak je známo, ve dvou se vždy dělá všechno mnohem lépe.

  Tím pádem ani jeden z nás neměl takovou trému, jako kdybychom byli sami. A protože i pro YOYA je internet velkým koníčkem, pozorně jsme poslouchali vítěze i organizátory Junior Internetu a nakonec jsme snad i naši prezentaci o Alíkovi zvládli docela slušně.

  Junior Internet ve čtyřech bodech:

  • Junior InternetV první řadě je to samozřejmě celý nápad – podporovat mladé internetové nadšence a usnadnit jim tak prosazení se v tak obrovské konkurenci.
  • Dále se mi líbí, že konference myslí i na mladší účastníky, a proto jim zajistí speciální program, který jim zábavnou formou prohlubuje znalosti o internetu.
  • Také práce vítězů všech kategorií mi doslova vyrazily dech. Myslela jsem, že něco z programování celkem ovládám, ale většina z vítězů mě přesvědčila, že je vždycky co zlepšovat a také že základem není jenom umění programovat, ale hlavně mít kvalitní nápad.
  • Na neposledním místě také musím zmínit, že o účastníky konference bylo perfektně postaráno a celá atmosféra Junior Internetu působila víc než přívětivě.

  Zkrátka a dobře: nenechte se odradit začátečnickými neúspěchy a tvořte grafiku, učte se kódovaní a odhalujte taje programování. Jednak budete na počítači dělat něco užitečného a jednak můžete najít zábavu, která vás třeba jednou bude živit. Myslím si totiž, že práce, která vás baví, je pro život docela důležitá věc.

  JuniorInternet.cz

  Přehled vítězných projektů letošního roku, ale i z let minulých najdete na webu juniorinternet.cz

  Co mne nejvíc zaujalo?

  Jakub Rož představuje svůj projekt skolnisesit.czBellatrix: Dlouho jsem se rozmýšlela, který z představených projektů se mi líbil nejvíc. Každý z nich měl vlastní originální nápad, což je samo o sobě fascinující. Nakonec jsem se ale rozhodla pro stránku www.skolnisesit.cz.

  Snad je to tím, že jako studentka bych ho využila nejvíce. Zaujala mne především hlavně jednoduchost stránky, která dokazuje, že kvalita nezávisí na tom, kolik do webu dáte obrázků nebo hudby, ale na tom, jak je web přehledný a nápaditý.

  Také se mi moc líbilo, jak se web pohotově přizpůsobil rozmachu facebooku a využil jeho služeb pro přihlášení. Přesto ale doufám, že ještě chvíli zůstaneme ve škole u formy ručně psaných poznámek, které jsou mi přeci jen o něco sympatičtější.

  YOYO: Samozřejmě, že všechny vítězné práce stály za povšimnutí, nicméně v kategorii design jde spíš o vkus a v kategorii erb mě zas pochopitelně nemusí moc zajímat stránka, byť pěkně zpracovaná, ale zasvěcená městu které pro mne nic neznamená.

  Tudíž nejvíc mne zaujali výherci z kategorie juniorweb, a to konkrétně, v kategorii do patnácti projekt netter.cz - slouží k jednoduché a rychlé tvorbě mikrostránek (webové miniprezentace, informační stránky, prostě všeho, co vás napadne). V patnácti vytvořit něco takového, všechna čest (a to ještě autor vytvořil jiné projekty, které prodal).

  V kategorii nad patnáct se i mým favoritem stal skolnisesit.cz, který mne zaujal opravdu nejvíc. Slouží, jak již název napovídá, k tvoření, vedení a sdílení školních sešitů v digitální podobě online, což, pokud smíte využívat ve škole k zápisu notebook, je velice užitečné a navíc, i velmi jednoduché.

  Přihlašování probíhá přes účet na facebook.com. Ten jistě již spousta z vás na(ne)štěstí vlastní. Tudíž odpadá problém další otravné registrace. Navíc díky propojení s facebookem můžete snadno doporučit tento projekt všem přátelům a ti ho zas doporučí všem svým a tak dále (krásně vymyšlené). Pak stačí, když si zápisky píše jeden žák a nasdílí to všem ostatním (kam to školství spěje, vždyť takto se nikdy nic nenaučíte!).

  Nicméně i přes svůj velký potenciál má tento projekt ještě i různé mouchy, tudíž jsem se krátce po vyzkoušení školníhosešitu.cz vrátil zpět k službám google docs.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 6. června 2010 v 11:05.
  človýček v něm napsal:

  představovala jsem si YOYO uplně jinak.

  představovala jsem si YOYO uplně jinak.

  Příspěvek z 3. května 2010 ve 21:26.
  x-x-x-x v něm napsala:

  Reakce na Kristynka:

  xD

  Příspěvek z 2. května 2010 ve 20:01.
  Kristynka v něm napsal:

  tjn ale můj :D